Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zasypki dla malucha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Zasypki dla malucha

    Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
    jjmka a nie zapycha porów dziecka ? Pytam bo mi ten pomysł wydaje się przestarzały i szczerze kontrowersyjny biorąc pod uwagę dostępność tych wszytskich artykułow obecnie.
    No właśnie nie zapycha w przeciwieństwie do innych tradycyjnych zasypek. Ja też bym na to nie wpadła, tak mi zalecił lekarz bo mączka jest naturalna, nie masz tam żadnej zbędnej chemii, jak sam lekarz mówił zawsze zaleca mączkę do stosowania i nigdy nie miał dziecka z uczuleniem na nią. Przecież skrobia bardzo dobrze się rozpuszcza w wodzie więc ładnie się wymywa. Ja tak praktykuję od 1,5 roku i nie narzekam wręcz przeciwnie, 1 kg mączki kosztuje 3-4 zł a wystarcza na bardzo długo.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Zasypki dla malucha

      Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
      U nas też tylko mąka w użyciu
      Planowałam jak Ty przesypać do pojemnika po zasypce i kupiłam mały Alantan ale do tej pory stoi zamknięty a ja posypuje mąką z ręki
      pradip przesyp do opakowania będzie Ci wygodniej...

      Skomentuj


        #33
        Odp: Zasypki dla malucha

        Ja nigdy nie używałam pudru czy zasypki. Położna nam odradziła. My najpier kupowalismy maść Linomag - bardzo fajna i dobra, a później przerzucilismy się na maść pośladkową Ziajki. Córka nigdy nie miała odparzeń ani jakichkolwiek podrażnień skóry.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Zasypki dla malucha

          W roli zasypki najlepiej sprawdza się najzwyklejsza mąka ziemniaczana. Jest naturalna, więc na pewno nie uczuli malucha, a jej działanie jest zadziwiająco skuteczne


          Skomentuj


            #35
            Odp: Zasypki dla malucha

            I u nas najlepiej sprawdziła się maka ziemniaczana. Polecam, bo praktycznie nic nie kosztuje. Tak, nie uczula. Synkowi znikaja wszystkie zaczerwienienia i krostki.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Zasypki dla malucha

              zasypek nie używam jedynie mąkę ziemniaczaną jeśli pupcia jest podrażniona ewentualnie sudokrem i maść niemiecką na bazie wazeliny. Teraz kupiłam krem z cynkiem i tez jest fajny

              Skomentuj


                #37
                Odp: Zasypki dla malucha

                Nie używałam żadnych firmowych zasypek. Jeśli była taka potrzeba to stosowałam zwykłą mąkę ziemniaczaną. Korzystałam przy tym z rady mojej położnej, by wcześniej ją przesmażyć na suchej patelni, bo tedy się nie zlepiała.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Zasypki dla malucha

                  nie słyszałam o tym przesmażaniu mąki, ale na pewno zapamiętam ten sposób i wypróbuję w razie potrzeby Najlepsze są takie babcine sposoby których się teraz mało stosuje bo mało kto o wym wie

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Zasypki dla malucha

                    Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
                    nie słyszałam o tym przesmażaniu mąki, ale na pewno zapamiętam ten sposób i wypróbuję w razie potrzeby Najlepsze są takie babcine sposoby których się teraz mało stosuje bo mało kto o wym wie
                    Wystarczy trafić na mądrą położną lub lekarza - pedeiatrę. Albo mieć bliko mamę lub teściową.
                    U mnie sprawdziło się to pierwsze, trafiłam na dobrą i fachową pomoc.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Zasypki dla malucha

                      ja korzystam z wiedzy mamy ale ona tez nie wszystko pamięta. Natomiast co do specjalistów mam znajomą która wiele razy mi doradzała gdy miałam jakiś kłopot i nie wiedziałam co mam zrobic

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Zasypki dla malucha

                        Używałam po prostu mąki ziemniaczanej. Ale kupiłam kiedyś w rossmanie puder babydream i również dobrze się sprawdzał, piękny miał zapach!

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Zasypki dla malucha

                          Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                          Używałam po prostu mąki ziemniaczanej. Ale kupiłam kiedyś w rossmanie puder babydream i również dobrze się sprawdzał, piękny miał zapach!
                          ten puder rzeczywiście ma fajny zapach, ja też go używałam najczęściej latem gdy na nóżkach( w pachwinach) robiły sie zaczerwienia

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Zasypki dla malucha

                            Jednak z pudrem trzeba uważać przy dziewczynkach, zwłaszcza na początku gdy są częste, rzadkie kupki, bo lubi się brylić i potem ciężko go wymyć.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Zasypki dla malucha

                              Ja jestem wierna mące ziemniaczanej! Doskonale chroni skórę dziecka przed wszelkimi odparzeniami i jestem przede wszystkim produktem naturalnym


                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Zasypki dla malucha

                                Nam pediatra poradziła zasypywać pudrem paszki podczas dużych upałów, żeby się nie odparzyły. Jakoś specjalnie się nie brylił, a działał.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X