Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&Dry

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

    O skórę swoją i mojej córeczki dbam przez cały rok stosując odpowiednio dobrze zbilansowaną dietę bogatą w witaminy i składniki odżywcze, co bardzo dobrze na nas wpływa. W chłodne i wietrzne dni nie zapominam o posmarowaniu naszych buzi odpowiednio dobranym kremem, by nie była narażona na podrażnienia. Używam wyłącznie kosmetyków dla niemowląt, które zawierają minimalną ilość konserwantów. Kapię dziecko w wodzie z dodatkiem nawilżającego emolientu, po kąpieli wcieram w ciało balsam/oliwkę.Do kąpieli dodaje małą łyżeczkę oleju kokosowego- nawilża, natłuszcza, regeneruje i odżywia.Przede wszystkim ubieram swoją córeczkę "na cebulkę" - tak, żebym mogła ściągnąć wierzchnią warstwę, gdy będzie jej za gorąco. W domu dziecka nie przegrzewamy i temperaturę ok. 20 stopni utrzymujemy!Bardzo ważne są też ubranka-powinny być bawełniane w 100% i tkanina powinna być miękka i przyjemna w dotyku.Piorę je tylko w środkach przeznaczonych tylko dla niemowląt i dzieci,przez co unikam ryzyka podrażnienia skóry Tak o skórę mojej córeczki dbam oraz swoją i żadnych problemów z nią nie mam! Mam swoje zasady,swój 10 punktowy dekalog codziennego dbania o swoja skórę.To po pierwsze peeling-pozbywanie się złuszczonego naskórka.Po drugie intensywne nawilżanie odpowiednim kremem.Po trzecie dotlenienie skóry poprzez poprawienie krążenia.Po czwarte odpowiednie odżywienie skóry kremem bogatym w witaminy.Po piąte zadbanie o skórę wokół oczu dobranymi do tego kosmetykami.Po szóste na dzień robię delikatny makijaż.Po siódme NIGDY nie zapominam zmyć makijażu.Po ósme śpię minimum 8 godzin.Po dziewiąte jem dużo warzyw i owoców.Po dziesiąte nie zapominam o rutynowej depilacji.To mój sposób na bycie piękną-naturalnie

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

      Dbanie jesienią i zimą o skórę to przede wszystkim utrzymywać odpowiednią temperaturę w mieszkaniu oraz właściwe nawilżenie. Taki prosty zabieg a skóra będzie dużo mniej wysuszona. Kąpiel w siemieniu lnianym oraz nawilżenie po kąpieli i skóra jak u niemowlaka

      Skomentuj


        #33
        Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

        Jesień i zima to bardzo trudny okres dla mojej skóry. W tym czasie zmieniam kremy na bardziej tłuste i odżywcze. Moja pielęgnacja skóry zimą wspomaga i wzmacnia funkcje obronne skóry, które chronią ją przed działaniem mrozu i odwodnieniem. Wtedy bardziej pielęgnuję moją skórę, nawilżam ją systematycznie kosmetykami. Zaspokajają one potrzeby mojej skóry, dopieszczają ją i dbają o jej dobrą kondycję. Bardzo lubię oliwę z oliwek w kosmetykach, ponieważ intensywnie ona regeneruje, wygładza, nawilża, działa przeciwzapalnie i wzmacniająco. Po niej moja skóra jest doskonale nawilżona, gładka w dotyku, miła, sprężysta. Do mojej delikatnej i wrażliwej skóry stosuję także kosmetyki, które zwierają aloes w swoim składzie. Aloes świetnie chroni skórę przed fotostarzeniem, jest dla niej ukojeniem, ma silne właściwości kojące i regenerujące. Aloes przywraca skórze jej naturalne pH i pomaga utrzymać jej odpowiednie nawilżenie. A tego potrzebuje każda skóra, szczególnie zimą, kiedy domowe ogrzewanie negatywnie na nią wpływa i ją wysusza. Wybieram także kosmetyki z olejkiem arganowym, ponieważ pobudza on skórę do odnowy, rewitalizuje ją i odżywia, przeciwdziała podrażnieniom. Doskonale absorbowany przez skórę, błyskawicznie się wchłania, pozostawia skórę gładką i elastyczną. Stosuję maseczkę nawilżającą na twarz, która świetnie koi podrażnienia. Każdego dnia przed wyjściem na dwór, oprócz kremu nakładam make-up na twarz, to dodatkowa ochrona mojej cery. Zima to czas, kiedy moja skóra potrzebuje szczególnej troski i opieki, a więc intensywnego nawilżania twarzy, rąk i całego ciała. Dbam o to, aby skóra nie była wysuszona, dlatego zawsze po każdej kąpieli nawilżam ją balsamami. Stosuję kosmetyki z alantoiną, które wspomagają regenerację naskórka. Na usta nakładam sztyft ochronny, aby natłuścić delikatny naskórek, a w dłonie wcieram tłusty krem, robię to tak często, gdy czuję, że moje dłonie tego potrzebują. Dodatkowo piję dużo wody niegazowanej, która nawilża od wewnątrz i ma znakomity wpływ na wygląd skóry. Zimą i jesienią stosuję te kosmetyki, które nawilżają, znakomicie pielęgnują i dostarczają skórze niezbędnych witamin, których ona wtedy najbardziej potrzebuje.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

          Jestem mamą. Chciałabym napisać, że codziennie mam czas żeby użyć trzech różnych kremów, zrobić peeling dwa razy w tygodniu i koniecznie raz w tygodniu nałożyć maseczkę, a do tego pójść do kosmetyczki na oczyszczanie i inne zabiegi. Niestety tak nie jest, pewnie jak u większości z was jeśli macie małe dzieci. Dzieci, praca, gotowanie obiadu i sprzątanie, doba jest zdecydowanie za krótka. Moja pielęgnacja ogranicza się do minimum. Podstawą jest tutaj woda i to nie ta w kremie, a w butelce... woda mineralna do picia nawadnia od środka organizm i nawilża wszystkie komórki ciała. Owszem używam kremów, ale zazwyczaj jest to serum do twarzy na noc i balsam do ciała po kąpieli. Jesienią częściej sięgam po olejki do kąpieli, które dodatkowo nawilżają skórę. W torebce noszę zawsze krem do rąk, aby uniknąć spierzchnięcia. Dobieram kosmetyki, które działają kompleksowo i mają dobrą jakość, aby zaoszczędzić czas który mogę spędzić ze swoją rodziną. Kochane mamy podstawa naszej pielęgnacji to uśmiech

          Skomentuj


            #35
            Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

            Chciałoby się napisać, że smaruję się kremem, robię maseczki, peelingi i biegam do kosmetyczki Ale tak nie jest. Jesienią i zimą bardziej zamykam się w domu. Pielęgnuję skórę od wewnątrz, a dokładniej staram się utrzymać dobre samopoczucie i nie dać się chłodnej aurze.
            Dużo przytulasów z dziećmi, dużo wygłupów, dużo uśmiechu, gry planszowe i ciepłe kakao. W weekendy spacery po lesie, a w deszczową aurę - basen. I nawet jak się nie wyśpię, to skóra rano jakby promieniała

            Skomentuj


              #36
              Konkurs "Jesienna pielęgnacja"

              Kilka miesięcy po moich urodzinach… Skończyłam 33 lata… Coraz bliżej czterdziestki… Jestem przerażona! Mam wrażenie, że coś sie skończy, że nagle, z dnia na dzień, się zestarzeję. Im bliżej tego dnia, człowiek zaczyna się zastanawiać, czy robi wszystko, aby godnie i ładnie dojrzewać, starzeć się? A tu taki post! Teraz! To znak! Tak! Taki depilator proponujecie, czyli da się pomóc troszkę naturze! Tylko przeczytałam wpis i już po głowie chodzi mi Braun Silk-épil 5 Wet&D.
              „Jesienna pielęgnacja” Czytam i myślę: no przecież to o mnie! no przy mojej pracy to potrzebuję mega nawilżenia, temperatury, odpryski, woda… (protezy zębowe same się nie zrobią 😉 ). „…odżywienia…” – a która skóra nie potrzebuje odżywienia? Ma chodzić głodna? 😛 „…i zauważalnego ujędrnienia.” Ba! Tu zaczyna skóra opadać na twarzy, tam gdzieś się zmarszczyło… A może to tylko światło tak pada? Nie, to na pewno starość! Lepiej użyć jakiegoś kremu… Chociażby profilaktycznie! Także w jesienne i zimowe wieczory lubię się rozpieszczać długimi i gorącymi kąpielami. Po wyjściu z wanny uwielbiam rozpieszczać swoje ciało przeróżnymi balsamami, które nie tylko nawilżają moją skórę, ale też ujędrniają i sprawiają, że jest gładka i czuję się jeszcze piękniejsza i zadbana. Uwielbiam dawkować sobie takie pielęgnacyjne rytuały zwłaszcza po mega ciężkim dniu. Daje mi to ogromny zastrzyk energii.To jak? Pomożecie? Pomożemy! 😉
              Pozdrawiam Was cieplutko, Kamila
              PS. śliczne zdjęcie, takie Wasze!!!😉

              Skomentuj


                #37
                Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                Na każdą porę roku stworzyłam swój dekalog pielęgnacji skóry. Końcówka jesień i zima obejmuje następujące punkty:
                1. Stosowanie kosmetyków dostosowanych do pory roku – takich, które będą utrzymywać prawidłowy poziom wody w skórze i będą chronić przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi (wiatrem, mrozem, ostrym słońcem, zanieczyszczeniami).
                2. Ochrona i nawilżanie – poprzez stosowanie kosmetyków z wodą termalną, ceramidami, gliceryną, kwasem hialuronowym i antyoksydantami.
                3. Oczyszczanie – na co dzień mieszkam w dużym mieście, gdzie największą zmorą jest smog. Dlatego po każdym powrocie do domu robię demakijaż i starannie oczyszczam cerę wodą termalną, płynem micelarnym lub tonikiem. Mydło w kostce zastępuję delikatnym żelem, a do diety włączam koktajle oczyszczające.
                4. Nie zapominam o ustach – używam balsamów i pillingów do ust, ponieważ usta są najbardziej narażone na wysuszenie. Balsamy na dzień koniecznie muszą mieć filtr UV.
                5. Stosuję kremy do twarzy z filtrem UV – wbrew pozorom jesienne słońce też może podrażnić skórę i to nawet bardziej niż letnie. Dlatego nie waham się przed używaniem kosmetyków z wysokim filtrem o gęstej konsystencji.
                6. Nie zapominam o dłoniach i stopach – zaczynam od letniego prysznica i natychmiast używam lekkiego balsamu, ponieważ oczyszczona skóra jest najbardziej narażona na wysuszenie. Po każdym umyciu nakładam krem na dłonie i obligatoryjnie przed wyjściem z domu. Od czasu do czasu stosuję biologiczną rękawiczkę, a na stopy biologiczną skarpetkę.
                7. Wybiegam w przyszłość i przygotowuję skórę na cieplejsze dni – złuszczam martwy naskórek, depiluję ciało, stosuję mikrodermabrazję. Dzięki tym zabiegom latem będę jak nowo narodzona.
                8. Używam olejki do twarzy i ciała – głównie arganowy, który odżywia, zatrzymuje wodę i ma skuteczne w walce ze zmarszczkami.
                9. Unikam peelingów gruboziarnistych , które usuwają naturalną barierę ochronną skóry.
                10. Unikam gorących kąpieli, a zamiast tego biorę letni prysznic.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                  Jesienią i zimą dbam o skórę tocząc siermiężną wojnę z cellulitem i suchą skórą po lecie. Zdarzają się momenty, w których idę na wojnę z pełną świadomością tego, że poleje się krew! Jej powodem jest chęć posiadania nieskazitelnego ciała. Moim polem walki jest skóra! Moją zbroją – dermokosmetyki! Kolczugą- kosmetyki na bazie wody termalnej! W ręku dzierżę lusterko, które jest moją jedyną bronią. Zasadą, która muszę się kierować jest pozbycie się cellulitu, nawilżenie i zregenerowanie zniszczonej po lecie skóry. Codzienna musztra polega na stosowaniu przeróżnych kremów nawilżających, regenerujących żeli pod prysznic, pellingów i maseczek. Żaden z moich wrogów (złuszczony naskórek, przesuszona skóra, skórka pomarańczowa) nie przetrwa takich tortur. Jedynym jeńcem, którego chcę wziąć żywcem w tej wojnie jest zestaw Braun . Wtedy żaden mój wróg nie przetrwa, a ja nie ulegnę jesiennemu zmęczeniu i będę wiernie trwała w swojej misji. Bądźcie moim sojusznikiem w tej wojnie, bo chcę ją wygrać!
                  Basia Lwie Serce

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                    O swoją skore dbam cały rok, bo przecież jest naszym atrybutem kobiecości  Jesień rządzi się swoimi prawami i skóra powinna być odpowiednio nawilżania. Jak o nią zadbamy jesienią odpłaci nam latem Kiedy będzie wystawiana na promienie słoneczne. Jesień to czas dla mnie na dłuższą pielęgnacje. Swój rytuał zaczynam od masażu bańką chińską ud i pośladków nawilżonych wcześniej oliwką - najlepsza do tego jest oliwka dla dzieci. Tak rozgrzane ciało chętnie przyjmie resztę kosmetyków które w nie wklepie  Później jest prysznic naprzemian ciepłą i zimna wodą- przynosi mi to ulgę i pobudza ciało. najlrpszy później jest peeling wcześniej przygotowany przeze mnie czyli fusów kawy, oliwy, cukru i jogurtu naturalnego. Nawilża, odżywia i pieknie ściera martwy naskórek. Polecam tą miksturę każdej skórze bez względu na jej stan. Potem są balsamy i koniec. Dla mnie najważniejszy jest peeling, on sprawia że moje ciało jest mięciutkie przez dłuższy czas. Wtedy czuje się kobietą

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                      Jestem mamą trzech urwisów i na co dzień brakuje mi czasu. Po całym dniu obowiązków, trudów i gonitwy za szalonymi dziećmi wieczorem jedyne o czym marzę, to by rzucić się na łóżko i spać... a tu jeszcze sterta naczyń w zlewie, rozrzucone zabawki i pranie do posortowania . Patrząc w lustro, przeraża mnie to, że nie mam odpowiedniej ilości czasu na pielęgnację, że "zapuszczam sie" i sama siebie nie poznaje ! Czuję wstyd i niechęć do samejj siebie, zwłaszcza gdy moje nogi pokryte są włoskami, które golić musiałabym codziennie (a na to czasu nie mam ).

                      JESIENIĄ I ZIMĄ pielęgnuje swoją skórę na wiele sposobów (gdy znajdę siłę, chęci i nie zasnę na stojąco). Raz w tygodniu staram się wykonać peeling ciała, codziennie smarować balsamem. O długich kapielach wysuszających skórę mogę zapomnieć, albo i "pomarzyć"... może w końcu odprężyłabym się. By moja skóra była zdrowa i piękna, podczas brania pysznica polewam ją naprzemiennie zimną i ciepłą wodą, co ją hartuje !

                      Choć moja pielegnacja ogranicza się do przymusowego "minimum" to chciałabym aby dzięki depilatorowi, nie golić często swego ciała i nie mieć kłopotów z wrastającymi włoskami. O skórę staram się dbać przez cały rok, jednak zwłaszcza jesienią i zimą wymaga ona odemnie odżywienia i nawilżenia by nie była wysuszona, szorstka i by nie swędziała.

                      Ponadto korzystam ze sposobu mojej babci, robię mieszankę z kawy i miodu i tym masując, myje swoje ciało.Działa znakomicie, oczyszczając i nawilżając. Ohh redakcjo ! Nie wyobrażacie sobie jaka ulgę w pielęgnacji dałaby mi ta nagroda. W końcu poczułanbym się znów jak kobieta, odzyskałabym pewność siebie i poczucie kobiecości. Gładkie i nawilżone ciało to coś, co zwłaszcza podczas jesiennej i zimowej atmosfery potrzebne jest mi do szczęścia !

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                        Moją pielęgnację zaczynam od złuszczania.
                        Pozbywam się w ten sposób martwego naskórka, nierówności na skórze, poprawiam jej koloryt i ułatwiam późniejsze wchłanianie składników odżywczych. Wykonuje peeling enzymatyczny w domu. A czasami idę do kosmetyczki na peeling kawitacyjny.
                        Aby kolejne etapy pielęgnacji jesienno-zimowej miały szansę zadziałać, skóra muszę porządnie oczyścić po lecie. Czasami idę do kosmetyczki na zabieg oczyszczania manualnego ale najczęściej oczyszczam swoją skórę za pomocą peelingów i maseczek. Mocno oczyszczające maseczki np. z zielonej glinki wykonuję przez cały sezon jesienno-zimowy przynajmniej raz w tygodniu. Podstawą jest codzienny solidny demakijaż i mycie twarzy specjalnymi preparatami, olejkami lub piankami.
                        Po złuszczeniu i oczyszczeniu czas na silnie odbudowującą kurację. Do tego służą kosmetyki o mocnej koncentracji składników aktywnych, m.in. olejki, ampułki czy koncentraty. Stosuję je zawsze na noc, przed nałożeniem kremu. Mają wtedy czas porządnie się wchłonąć. Nakładam je w formie maseczek w płachcie. Ważnym czynnikiem jest odpowiednia dieta, która pomaga w regeneracji skóry. Codziennie staram się jeść produkty bogate w witaminy i składniki mineralne, np. witaminy A, C, D, E, K czy koenzym Q10.
                        Bardzo ważne jest też wzmocnienie skóry, zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Oprócz wspomnianych już kosmetyków z dużą ilością składników aktywnych, wprowadzam do pielęgnacji oleje, które wspomagają naturalną ochronę skóry. Twarz zabezpieczam filtrami również w zimnych miesiącach roku. Przy wietrznej pogodzie staram się osłaniać buzię np. szalikiem lub kołnierzem. Skóra wzmocniona od środka to efekt odpowiedniej diety, bogatej w witaminy i minerały oraz nawadniana. Piję bardzo dużo wody. Unikam kawy, która wysusza skórę.
                        Odpowiednio też nawilżam skórę. Zaczynam od nawadniania najprostszą metodą - przez picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie. Nieocenione jest stosowanie maseczek nawilżających (2 razy w tygodniu), a przede wszystkim nakładanie odpowiednich kremów. Wbrew powszechnemu myśleniu, kiedy temperatura spada, nie wybieram kremów nawilżających, tylko używam kremy półtłuste lub tłuste, które tworzą dodatkową barierę ochronną. a typowo nawilżające kremy stosuję na noc.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                          J jak jędrna skóra dzięki porannemu bieganiu w parku wśród pięknych kolorów liści
                          E jak witamina E dodana do ulubionego kremu - potrafi zdziałać cuda!
                          S jak solidne złuszczanie martwego naskórka
                          I jak "Inwigilacja" R.Mroza - podczas gdy ja czytam, w moje stopy wchłania się intensywnie maska odżywcza
                          N jak nieustanne inspiracje na temat pielęgnacji na stronie Mamo, to Ja!
                          N jak nauka tańca z mężem - jesienne wieczory przychodzą szybciej dlatego można w inny sposób spożytkować szybko zapadający zmrok, w studiu tańca
                          A jak analiza dotychczasowej pielęgnacji - staram się ograniczyć kosmetyki bardzo wodne, które po wyjściu na zewnątrz wysuszą moją skórę w zetknięciu z mroźnym powietrzem

                          P jak poranna herbatka z imbirem, miętą, miodem i cytryną, która jak nic innego dodaje energii i witalności jesienią i zimą
                          I jak
                          E jak efektownie gładkie dłonie dzięki mojemu magicznemu sposobowi - podgrzej oliwę z oliwek tak aby była ciepła ale nie gorąca i mocz w niej dłonie ok. 10 min. Niesamowity efekt gwarantowany
                          L jak letnia woda pod prysznicem zamiast gorącej, która wysusza skórę
                          Ę jak śpiĘ co najmniej 8 godzin dziennie!
                          G jak głębokie nawilżenie skóry - jesienią i zimą skóra jest znacznie bardziej wysuszona przez klimatyzacje i inne czynniki, pamiętam dlatego o tym aby wypijać dziennie 2 litry płynów
                          N jak niedoceniane wino z winogron, które wydłuża długość życia za sprawą świetnych składników - ja moje robię z winogron z sadu dziadków, również działa zbawiennie na skórę
                          A jak absolutnie miękka skóra po użyciu rękawicy kessa w połączeniu z peelingiem kawowo-cukrowym ręcznie robionym, jest to rewelacyjny sposób na przygotowanie skóry przed depilacją
                          C jak częste kremowanie ciała balsamem, oprócz wieczornego smarowania staram się także używać krem z rana, choć każda mama wie jakie to bywa trudne aby dotrzymywać regularności...
                          J jak jarzębina, która pięknie wygląda i na drzewach, i w wazonie, i na naszej twarzy dodana do maseczki, nie próbowałyście jeszcze? To spróbujcie koniecznie! Rewelacyjne zmniejszenie porów
                          A jak aksamitna skóra po użyciu oleju jojoba, który u mnie jesienią i zimą jest w pielęgnacji niezastąpiony!

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                            Z ręką na sercu przyznaję - bezgranicznie kocham jesień i zimę, ale...właśnie o tej porze roku moja skóra przeżywa najgorsze katusze! Dlatego w tym okresie dbam o swoją skórę w sposób szczególny zarówno w sferze kosmetycznej jak i odżywczej. Pierwszym krokiem jest odpowiednie nawilżenie, kolejno ochrona przed niekorzystnymi czynnikami klimatycznymi. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - już początkiem października moja skóra zaczyna przypominać popękaną ziemię, która od miesięcy nie miała styczności z wodą (o, zgrozo!!). Wystarczy jeden dzień bez użycia kremu nawilżającego bądź produktów kosmetycznych na bazie petroletum, których głównym zadaniem jest zapobieganie nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni mojej skóry, bym zamiast gąbeczki do mycia mogła sięgnąć po papier ścierny. Także w temacie nawilżania mojej skóry jestem konsekwentna (rzekłabym nawet, że prawdziwa ze mnie ekspertka!). No, a w związku z chłodem panującym za oknem nie zapominam także o obowiązkowym kremie ochronnym wzbogaconym o składniki odżywcze, szczególnie oleje roślinne, które doskonale zabezpieczają skórę i przeciwdziałają zrogowaceniom, które w okresie jesienno-zimowym pojawiają się na mojej skórze jak grzyby po deszczu. Dbanie o swoją skórę to także dbanie o usta, które podczas uporczywego wiatru i mrozu pękają na potęgę, ale tutaj muśnięcie warg zwykłą pomadką nawilżającą załatwia sprawę. Jesienią i zimą także cierpi moje ciało, które jest narażone na mnóstwo nieprzyjemności, dlatego przynajmniej raz w tygodniu serwuję sobie kąpiel z dodatkiem pachnących olejków nawilżających, a także regularnie balsamuję każdy skrawek skóry. Nie oszukujmy się! - Dbanie o siebie w okresie jesienno-zimowym to nie tylko skrupulatna pielęgnacja skóry, ale i duszy...Świetnie sprawdzają się tutaj długie spacery, a kiedy pogoda nie dopisuje relaksuję się w inny sposób - maluję obrazy w swojej min pracowni artystycznej ulokowanej na poddaszu, czytam książki otulona kocykiem z kubkiem gorącego kakao, a nieraz odsuwam ławę w salonie i w rytmie ulubionych melodii zataczam koła tańcując po parkiecie. Ojj, jak fajnie...jak miło...jak przyjemnie! Podsumowując, dbanie jesienią i zimą o moją skórę to nic innego jak nawilżanie skóry twarzy i ciała, odżywianie jej i ochrona przed warunkami atmosferycznymi, a także utrzymanie organizmu w dobrym stanie psychicznym Ot, taka prosta recepta na zdrową i promienną skórę w okresie jesienno-zimowym!

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                              O skórę swoją codziennie dbam
                              bo jedną ją tylko mam!
                              Chodzę więc do kosmetyczki,
                              zawsze tam otwarte drzwiczki.
                              Kosmetyków odpowiednich też używam
                              bo chcę żeby w noc i dzień
                              skóra zdrówkiem cieszyła się.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                                Jesień i zima to dla skóry wielkie wyzwanie, - czeka na nią działanie warunków atmosferycznych w tym wysuszanie. Jestem tatą szóstki dzieci i wiem że o skórę trzeba dbać w każdym wieku - bo samoregenerujących się właściwości nie ma w żadnym człowieku. Stosujemy z żoną zasadę TRZECH MUSZKIETERÓW a więc : złuszczanie, nawilżanie i oczyszczanie - bo piękną, zadbaną i zdrową skórę mamy wszak w planie. Nie ukrywam jednak że przy takiej grupce szalejących dzieci to nie lada zadanie, wszak standardowe czynności aż brak czasu na nie! Mimo wszystko staramy się naprzemiennie opiekować dziećmi, żona wtedy zarzywa ciepłych kąpieli i odstresowuje umysł i ciało - by aktywnie działać, spontanicznie żyć i śmiać się jej chciało. Zaczyna więc od peelingu by usunąćmartwy naskórek - zdarza się że na jej oczach leży świeży ogórek Nawilża skórę balsamami, olejkami i lekko ją masuje - dzięki czemu przed szorstką,spękaną skórą się ratuje ! Codzienne oczyszczanie, dokładne mycie to sprawia że wiecie - skóra jest piękna i wygląda najlepiej na świecie. Na noc wraz z żoną smarujemy ręce i stopy kremamy, ubieramy rękawiczki i śpimy - dziękii czemu czasu na pielęgnacje tych stref oszczędzimy. Niestety, kłopot pojawia się gdy chodzi o golenie, zwłaszcza u żony to wielkie zmatwienie. Bo mimo pielęgnajcji jej maszynka jednorazowa podrażnienia wywołuje- czym łzy w jej oczach powodowuje. Bo skóra na ogolonym ciele jest wtedy nieładna i nic tu nie pomaga, dlatego właśnie takiego prezentu od Was wymaga! W ukryciu przed nią opisuje nasze zmagania, mając nadzieję, że jedno to cudo trafi się nam do wygrania ! I pielęgnacja skóry przez cały rok będzie przyjemniejsza, a moja żona zadowolona i uśmiechnięta !

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X