Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile mięsa w diecie dziecka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ile mięsa w diecie dziecka?

    Synek je obiadki z warzyw i mięsa wymiennie z rybą lub jajkiem. Zastanawiam się, czy mięso powinno być podawane codziennie. Mały często nie zjada całej porcji (do której dodaję 15-20 dkg mięsa). Czy nie je go za mało? Czy dodawać do obiadu więcej mięsa, ok. 30 dkg?
  •    
       

    #2
    Odp: Ile mięsa w diecie dziecka?

    Napisane przez weronikawu Pokaż wiadomość
    Synek je obiadki z warzyw i mięsa wymiennie z rybą lub jajkiem. Zastanawiam się, czy mięso powinno być podawane codziennie. Mały często nie zjada całej porcji (do której dodaję 15-20 dkg mięsa). Czy nie je go za mało? Czy dodawać do obiadu więcej mięsa, ok. 30 dkg?

    tutaj masz fajny artykuł z strony babyonline coś w tym temacie http://babyonline.pl/mieso-w-diecie-...7568,r1p1.html, w cyklu Dzień Dobry TVN był fajny cykl Zdrowy star w Przyszłość i tam był odcinek poświęcony mięsku i ilości w diecie dziecka - wejdz sobie na strone DD tvn lub you tube i poszukaj tego odcinka bo warto - u nas moja panna nie je praktycznie mięska bo jej nie smakuje więc mięsko zastępuje innymi składnikami i raczej nie powinno się podawać mięsa codziennie - ale to moje zdanie, my karmimy się BLW troche zmodyfikowanym pod moje Zosie więc ciężko mi się wypowiedzieć nt. czy Twoje dziecko je dużo czy za mało mięska

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ile mięsa w diecie dziecka?

      ja staram się zawsze podpatrzeć ile mięska jest mniej więcej w słoiczku przeznaczonym dla określonego wieku dziecka i mniej więcej tyle samo staram się podawać mu w gotowanych obiadkach

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ile mięsa w diecie dziecka?

        Mięsko jemy 5 razy w tygodniu, a dwa razy w tygodniu rybkę. Mięsa córka jada 2 łyżki stołowe- ok. 20 g i jak na jej wiek- 10 miesięcy myśle, ze to optymalna ilość.

        Weronikawu w jakim jest syn wieku?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ile mięsa w diecie dziecka?

          ja w sumie nie mam takich sztywnych zasad, czasem się zdarzy że synek je wegetariański obiadek bez mięska czy rybki.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ile mięsa w diecie dziecka?

            szczerze mówiąc to dośc sporo zjada tego mięska Myślę, że kurczaka mozesz mu zblenderować to więcej go zje, bo dla maluszków męczące jest gryzienie wszystkiego.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ile mięsa w diecie dziecka?

              Dla mojego z kolei mogłoby nie istnieć nic poza mięsem. Co też mnie trochę martwi, bo tylko wola o kotleciki i rybkę a ja nie jem mięsa w ogóle, tylko moi chłopcy są mięsożercami

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ile mięsa w diecie dziecka?

                Mój lubi ale bardziej kiełbaski, kiedyś wolał piersi z kurczaka, albo wołowinę a teraz coś mu mięsko nie podchodzi, z obiadu zje wszytsko ryż czy zmieniaki czy kase , warzywka a mięsko zostawia . Lubi natomiast jechać do dziadka wziać pajde chleba i zagryzać kiełbasą

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ile mięsa w diecie dziecka?

                  Ja planuję dziecko karmić wegańsko więc z mojej perspektywy mięsa nie musi być w ogóle w diecie dziecka ani dorosłego.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ile mięsa w diecie dziecka?

                    Dziecko moich znajomych wegetarian - roczne - również nie je mięsa. Ma się dobrze, nie choruje, ma siły do wszystkiego, więc takie wyliczanie mięsa co do grama nie ma sensu. Każdy organizm inaczej przetwarza dane składniki odżywcze, sugerowanie się średnimi nie zawsze jest dobre.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ile mięsa w diecie dziecka?

                      Dołączę się do pytania, jako że moja córa ma już 4 miesiące (jutro skończy) - jest tylko i wyłącznie na piersi - więc rozszerzanie diety jeszcze przede mną, no ale tematyka żywienia dziecka interesuje mnie już teraz.
                      Co z ilością podawanego dziecku mięsa jeśli matka karmiąca jest wegetarianką (nie jem mięsa w żadnej postaci, wędlin; jadam ryby, produkty mleczne, jaja) ? Proszę tu mnie nie potępiać, całą ciążę byłam pod kontrolą, mała obecnie na moim mleku ma piękne przyrosty wagi/wzrostu i wzorowe wyniki.
                      Ale czy w związku z tym, porcja mięsa w diecie dziecka powinna być jakaś większa ? Szczególnie, że powoli będą się kończyć zapasy żelaza w organizmie zmagazynowane w czasie ciąży...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ile mięsa w diecie dziecka?

                        Też znam zdrowe dzieci na diecie wegetariańskiej lub nawet wegańskiej. Ciekawa jestem co o tym sądzicie? Czy rodzicie powinni narzucać swojemu dziecku dietę wege czy powinni podawać mu mięso do czasu aż dziecko będzie mogło świadomie zdecydować czy chce je jeść?
                        Spotkaliście się z tym, że dzieci karmione piersią przez wegetarianki nie chcą później tknąć mięsa?

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X