Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

    Ja na szkole rodzenia dostałam radę od dziewczyny ktróra ma już starsze dziecko(była gościem), by uważnie słuchać, notować, ćwiczyć wszelkie porady dotyczące karmienia piersią , bo to nie takie proste jak może się wydawać a po zmęczeniu porodem nasza cierpliwość też się skutecznie skraca

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

      Karmienie piersią jak dla mnie było wielkim wyzwaniem ,tym bardziej że mała nie chciała ssać piersi a ja płakałam z bólu bo tak mnie bolały. Bardzo pomocne w szpitalu były położne, ale mała i tak nie chciała ssac i po powrocie do domu od razu przeszła na butelkę a ja ściągałam mleko laktatorem.
      Jeśli nie potrafimy dobrze dostawić dziecka do piersi, nie bójmy się i poprośmy o pomoc położną, ona po to jest żeby nam pomóc.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

        Albo zgłosić się do doradcy laktacyjnego taka kobitka ma pojęcie i podejście i do nas i do dzieci

        Skomentuj


          #19
          Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

          MOże warto wypróbować jakąś herbatkę laktacyjną? Może Baby Mama Med sie sprawdz - jak u mojej kolezanki - no trzeba czegos spróbować

          Skomentuj


            #20
            Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

            Napisane przez patrycjaa88 Pokaż wiadomość
            MOże warto wypróbować jakąś herbatkę laktacyjną? Może Baby Mama Med sie sprawdz - jak u mojej kolezanki - no trzeba czegos spróbować
            no raczej nie na problem z przystawianiem ...
            Widzę po raz trzeci nazwę tej herbaty w Pani postach, więc skoro bawimy się w marketing, to ja też dorzucam reklamę: na problem z przystawianiem i bolące brodawki - najlepszy jest Doradca Laktacyjny!
            Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
            Certyfikowany Doradca Laktacyjny

            Skomentuj


              #21
              Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

              Pani M.Zadrożna-Karpiejczyk, a ja mam takie pytanie odnośnie smoczków dla noworodków - podać czy nie? Bo spotkałam się z opiniami i artykułami, że nie które dzieci przez to zniechęcają się do piersi i może pojawić się problem z przystawianiem. Dziękuje z góry za odpowiedz

              Skomentuj


                #22
                Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                Pani M.Zadrożna-Karpiejczyk, a ja mam takie pytanie odnośnie smoczków dla noworodków - podać czy nie? Bo spotkałam się z opiniami i artykułami, że nie które dzieci przez to zniechęcają się do piersi i może pojawić się problem z przystawianiem. Dziękuje z góry za odpowiedz
                Rzeczywiście smoczki obwinia się o psucie techniki ssania. Oczywiście są dzieci, które w tym samym czasie doskonale jedzą z piersi, ciągną bulę i ssą smoczek. Myślę, że po prostu smoczek należy traktować jako koło ratunkowe - podawać wtedy, kiedy naprawdę nie mamy innej możliwości uspokojenia dziecka. Ssanie zaspokaja nie tylko głód, ale też potrzeby emocjonalne dziecka, służy poradzeniu sobie z jego niepokojami itp., nie można więc zawsze wręczać się smoczkiem kiedy dziecko sygnalizuje potrzebę ssania czy po prostu bliskości.
                Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
                Certyfikowany Doradca Laktacyjny

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                  [QUOTE=nie można więc zawsze wręczać się smoczkiem kiedy dziecko sygnalizuje potrzebę ssania czy po prostu bliskości.[/QUOTE]

                  No właśnie, nie można się wyręczać, a gdy dziecko właśnie sygnalizuje, a jest pojedzone, to jak inaczej uspokoić takie dziecko, w przypadku, kiedy bym nie chciała jednak tego smoczka podawać? Szumisie, inne zabawki, przytulenie, a kiedy to nie pomaga? Chyba tylko "cumel" zostaje...

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                    Albo pierś nie wszystkie dzieci akceptują smoczek, nie wszystkie mamy akceptują smoczek, nie wszystkie mamy akceptują chęć dziecka do ciągłego ssania piersi ... itd. itp. Nie ma rozwiązań pasujących do każdej sytuacji, każdej mamy, każdego dziecka
                    Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
                    Certyfikowany Doradca Laktacyjny

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                      Ja karmię synka butelką, ale swoim mlekiem i też jestem szczęśliwą mamą. Raz miałam tylko taki moment, że chciałam synka przystawić do piersi żeby poczuć tę bliskość, no ale synek już był za duży i nie chciał złapać piersi. Ale bliskość budujemy na inny sposób

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                        Ja wiedziałam jak poprawnie nalezy przystawiać , ale nie wiedziałam jak to przełożyć na praktyke skoro dajac dziecku całą brodawkę ono i tak ją wypluwało i brało jak jemu pasowało i po kilku poprawkach odpuszczałam bo zaczynał się płacz i lament.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                          wszystkim mamom kt nie karmią, a mogą karmić, po prostu im się nie chce
                          dobrze radzę by chociaż spróbowały, też miałam obawy, ale się przemogłam
                          i dziecko jest szczęśliwe, wtula się uśmiech, relaksuje,
                          nie rezygnujcie z karmienia, wcale nie boli i nie jest obleśnie
                          jak już się ładnie nauczycie

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                            Ja pierwszego synka przystawiłam jakoś tak intuicyjnie i się udało. Nie musiałam korzystać z żadnych ściągawek .

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                              Szkoda, ze nie wszystkie mamy mogą w ten sposób karmić. Fajnie, ze są poradnie laktacyjne, które pomagają jak mama nie umie prawidłowo podać piersi, czy ma za mało pokarmu. Czasami mała rzecz a bardzo, bardzo pomaga.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                                Napisane przez werna Pokaż wiadomość
                                wszystkim mamom kt nie karmią, a mogą karmić, po prostu im się nie chce
                                dobrze radzę by chociaż spróbowały, też miałam obawy, ale się przemogłam
                                i dziecko jest szczęśliwe, wtula się uśmiech, relaksuje,
                                nie rezygnujcie z karmienia, wcale nie boli i nie jest obleśnie
                                jak już się ładnie nauczycie
                                Czemu wszystkie kobiety wkladasz do jednego wora? Przeciez niektore kobiety moga miec duze problemy w zwiazku z karmieniem.. chocby nie miec pokarmu

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X