Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wyprawka a pieniądze, ile?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Wyprawka a pieniądze, ile?

    Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
    Warto zrobić sobie spis rzeczy potrzebnych i tego się trzymać ja przed zakupem wyprawki sugerowałam się opiniami dziewczyn z for dzięki czemu udało mi się zminimalizować koszta. Często zgubą przyszłych mam są promocje
    tak na słowo promocja to już się coś robi ale nie wpadajmy w taki popłoch ja jestem bardzo ostrożna co do promocji
    I przy pierwszym dziecku też dużo za dużo nakupiłam ale przy drugim dziecku już byłam bardziej świadoma zakupów

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Wyprawka a pieniądze, ile?

      Moim zdaniem to w dużej mierze zależy od dwóch czynników,raz to gdzie kupujemy wyprawkę,a po drugie skupmy się na tym co faktycznie jest niezbędne i wskazane na danym etapie dla naszego dziecka.warto szukać w sklepach internetowych.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Wyprawka a pieniądze, ile?

        Napisane przez babybest_eu Pokaż wiadomość
        Moim zdaniem to w dużej mierze zależy od dwóch czynników,raz to gdzie kupujemy wyprawkę,a po drugie skupmy się na tym co faktycznie jest niezbędne i wskazane na danym etapie dla naszego dziecka.warto szukać w sklepach internetowych.
        Niektóre przedszkola mają listę rzeczy które są potrzebne i to rodzice muszą zakupić posyłając dziecko do przedszkola często jest tak ze sa podawane nazwy firm, niestety tych droższych wówczas nie ma takiego manewru po za oczywiście obrazkami na pudełkach
        Jeśli chodzi o ubrania, to już wolny wybór rodziców grunt to na pierwszym miejscu ma być wygoda dziecka

        Skomentuj


          #19
          Odp: Wyprawka a pieniądze, ile?

          Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
          Niektóre przedszkola mają listę rzeczy które są potrzebne i to rodzice muszą zakupić posyłając dziecko do przedszkola często jest tak ze sa podawane nazwy firm, niestety tych droższych wówczas nie ma takiego manewru po za oczywiście obrazkami na pudełkach
          Jeśli chodzi o ubrania, to już wolny wybór rodziców grunt to na pierwszym miejscu ma być wygoda dziecka
          ja byłabym nawet za tym aby dzieci miały takie same kredki ,piórniki plecaki etc i było wszystko jednakowe bo potem jest wyścig kto ma ładniejsze i droższe ,dzieciaki niektóre potrafią być takie a tak gdy wszystkie mają takie same to i większy spokój by był

          Skomentuj


            #20
            Odp: Wyprawka a pieniądze, ile?

            Podejrzewam ze kredki czy inne artykuły piśmiennicze trafiają w jedno miejsce,bo.wątpię aby ktoś tego potem pilnował co kogo itd. dlatego cieszę się że u nas jest wyższa składka a wszystkim zajmuje się przedszkole co do plecaków to chyba wymagane są dopiero w zerówce

            Skomentuj


              #21
              Odp: Wyprawka a pieniądze, ile?

              Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
              Podejrzewam ze kredki czy inne artykuły piśmiennicze trafiają w jedno miejsce,bo.wątpię aby ktoś tego potem pilnował co kogo itd. dlatego cieszę się że u nas jest wyższa składka a wszystkim zajmuje się przedszkole co do plecaków to chyba wymagane są dopiero w zerówce
              teraz w przedszkolu u syna tak dzieci mają Ale teraz jak pójdzie do zerówki to trzeba wyprawkę zrobić i kupić samemu
              U siostry mojej dzieci miały podpisywane każdą kerdkę każdy ołówek czy klej a i tak dzieci sobie zabierały

              Skomentuj


                #22
                Odp: Wyprawka a pieniądze, ile?

                Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                teraz w przedszkolu u syna tak dzieci mają Ale teraz jak pójdzie do zerówki to trzeba wyprawkę zrobić i kupić samemu
                U siostry mojej dzieci miały podpisywane każdą kerdkę każdy ołówek czy klej a i tak dzieci sobie zabierały
                Laraa Twoj synus teraz do zerowki juz pojdzie tzn po wakacjach oczywiscie - amietam ze cos pisalas o zapisach i ze wybieralas sie do szkoly ale nie pamietam zakonczenia

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Wyprawka a pieniądze, ile?

                  Dla mnie najbardziej istotne jest to,aby rzeczy z wyprawki nie ginęły od tak sobie tylko aby ktoś faktycznie miał nad nimi kontrole,tutaj plus dla przedszkola,ze trzymają się wyznaczonych reguł i każdy ma swoje kredki,nawet te podpisywane karteczką.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Wyprawka a pieniądze, ile?

                    Ja nawet nie liczyłam. Dla drugiego na pewno mniej, bo prawie wszystko było po starszym bracie. Ubranka musiałam dokupić, bo nie miałam nic poniżej 50 rozmiaru.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Wyprawka a pieniądze, ile?

                      Ja też nie liczyłam, ale przy pierwszym dziecku mało nie wychodzi. Starałam sie nie kupować wszystko przed porodem i niektóre rzeczy kupiłam dopiero jak synek był już na świecie. Dzieki temu udało mi sie uniknąć kupna rzeczy z których byśmy nie korzystali potem.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Wyprawka a pieniądze, ile?

                        ubranka są kosztowne dla dzieci, pieluszki także. Ciężko określić dokładną kwotę. Mnie na pewno powyżej 300 wyniosło skompletowanie całej torby do szpitala.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Wyprawka a pieniądze, ile?

                          Mnie koszt wyprawki dla dziecka do szpitala wyniół tyle co na husteczki nawilżone (5 złotych), bo ubranka i pieluszki zapewniał szpital. A ubranka już do domu dostałam używane.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Wyprawka a pieniądze, ile?

                            ja nie wiem ile wydalismy na wyprawke dla córki, ale liczylismy tak pi razy drzwi ile to moglo byc to wyszlo nam ok 4 tysiace z wozkiem. Takze jak na start to spora inwestycja

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Wyprawka a pieniądze, ile?

                              Polecam zrobić zakupy w hurtowniach dziecięcych. Mają duży wybór ale też bardzo dobre ceny. Mnie wyprawka kosztowała troszkę mniej a kupiłam dużo rzeczy robiłam zakupy w hurtowni LE-GO w Kielcach

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Wyprawka a pieniądze, ile?

                                Dziecko kosztuje, to fakt. Tylko czasami te "gotowe listy wyprawkowe" zawierają naprawdę sporo ilość punktów i myślę, ze można to zawsze uszczuplić. Nie mniej jest to wydatek a jeśli chodzi o pomoc państwa to jest becikowe (właśnie państwowe) i becikowe gminne (nie w każdej gminie obowiązuje) ale nie nie oszukujmy się, to tylko wierzchołek góry lodowej.
                                Mi o tyle się poszczęściło że miałam dodatkowe ubezpieczenie z pracy ale i tak się wszystko rozeszło dość szybko.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X