Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26-11-2008, 12:04
patiew's Avatar
patiew patiew jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patiew.polki.pl

Miasto: Ostrów Wlkp.
Zdjęcia: 14
Domyślnie

colleen tylko troszke by witaminek miala-uczulenia nie dostala a dzisiaj podalam jej kiwi i tez jej smakowalo
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-11-2008, 12:04
patiew's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patiew.polki.pl

Domyślnie

kiedys nie bylo schematow zywieniowych dzieci jadly i zyly
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-11-2008, 12:07
patiew's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patiew.polki.pl

Domyślnie

moja szwagierka wychowywala dziecko wedlug ksiazki,dzisiaj ma prawie 2 latka i anemie bo nic nie je poniewaz byla siwecie przekonan ze synkowi wystarczy same mleko,on jak mial roczek to pierwszy raz dostal staly pokarm
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-11-2008, 12:08
patiew's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patiew.polki.pl

Domyślnie

i dziecko zamiast normalnie jesc to bierze codziennie tabletki i one sa bardziej szkodliwe na zoladek niz lyzeczka grejfruta
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-11-2008, 20:15
mammasylwia mammasylwia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mammasylwia.polki.pl

Domyślnie

ja tylko moge podpowiedziec ze kaszki najlepiej wprowadzac stopniowo.tak tez robilam gdy zaczelam je podawac synkowi.najpierw byla jedna butelka kaszki,pozniej tylko mleczko,po paru dniach juz 2 butelki itd.teraz je tylko rano i wieczorem kaszki reszta to stale posilki.acha zupki podalam gdy skonczyl 4 miesiace,tak samo jak jabluszko tarte.ja tez jestem zdania ze nie trzeba sztywno trzymac sie schematow zywieniowych.ale tez nie dawac dziecku czegos co moze wywolac jakies uczulenia czy bol.znam przypadek gdzie mama podawala dziecku sloiczki gerbera do 3 roku zycia i teraz dziecko nic przelknac nie moze bo sie krztusi grudkami.zupelnie chore.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-11-2008, 21:27
ColorWomen ColorWomen jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ColorWomen.polki.pl

Zdjęcia: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał patiew Zobacz post
colleen tylko troszke by witaminek miala-uczulenia nie dostala a dzisiaj podalam jej kiwi i tez jej smakowalo
Patiew to Twoja córeczka i nikt Ci nie bedzie mowil jak ja karmic.Ale kiwi niemozna podawac dziecku do 2 roku zycia bo ma bardzo duzo witaminy D3 a jezeli podajesz D3 w kroplach to kiwi jest zbędne.
Pozdrawiam
Stary 27-11-2008, 09:17
patiew's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patiew.polki.pl

Domyślnie

ja wczoraj znalazlam w internecie schemat zywienia i tam bylo napisane ze kiwi mozna podawac po 7 miesiac. a kiwi dostala tylko na rprobw jedna lyzeczke. przeciez ja jej nie opycham owocami przez caly dzien
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2008, 14:02
WikuniaN0408 WikuniaN0408 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
WikuniaN0408.polki.pl

Domyślnie

bylam u lekarza i lekarz dopiero od 5mies kazala wprowadzac zupki jak skonczy dobre cztery mies to mam zaczac od soczkow
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2008, 14:29
ania839 ania839 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ania839.polki.pl

Zdjęcia: 3
Domyślnie

Niunia84 no i super!!! Nie ma sensu przyspieszać czegość
co i tak jest nieuniknione, prawda ??
Ja też zaczynałam od soczków, potem owoce, zupki.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2008, 18:33
WikuniaN0408 WikuniaN0408 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
WikuniaN0408.polki.pl

Domyślnie

No coleen masz racje zwlaszcza ze jej te czerwone policzki yszly tez mowilam o tym lekarzowi i jak poszlam to akurat nie miala juz sie ucieszylam ze to moze po kleiku kukurydzianym bo odstawilam i zaczelo schodzic przyszlam do domu przespala sie i jak sie obudzila to znow policzki czerwone dzwonilam jeszcze do innego lekarza i powiedzial ze to tak od delikatnej skory ze to nie skaza bo skaza za wczesnie jak na 4mies i juz jestem glupia kazdy lekarz mowi inaczej ale faktycznie jakby to byla skaza to by miala caly czas a jej sie pojawia jak jest rozgrzana tak mi sie wydaje sama juz niewiem ale to chyba nic gorszego a co z tym ulewaniem to tez niewiem jakos mi czescierj ulewa niz zwykle po kazdym karmieniu i to nieraz ze dwa razy ale podobno to przechodzi kolo 6mies...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania