Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-12-2015, 06:04
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81
Domyślnie Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

Cytat:
Napisał blawatkowa15 Zobacz post
Ja jestem przykładem na to, że w ciąży można karmić piersią. Starszego synka karmiłam przez 16 miesięcy i odstawiłam Go od piersi dopiero po porodzie. Mój lekarz prowadzący nie widział żadnych przeciwwskazań Drugiego synka karmię już prawie 11 miesięcy i zamierzam to robić przynajmniej do 2. roku życia
jak starszy syn zaareagował na odstawienie po porodzie? ponoć takie mleko w czasie ciąży trochę inaczej smakuje - wiesz coś na ten temat? a jak przebiegała Twoja druga ciąża? przepraszam, za ciąg pytań -ale dal mnie to ciekawy temat inie lada wyczyń dla organizmu matki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2015, 13:27
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Cytat:
Napisał 27otsifem Zobacz post
jak starszy syn zaareagował na odstawienie po porodzie? ponoć takie mleko w czasie ciąży trochę inaczej smakuje - wiesz coś na ten temat? a jak przebiegała Twoja druga ciąża? przepraszam, za ciąg pytań -ale dal mnie to ciekawy temat inie lada wyczyń dla organizmu matki
Bardzo chętnie odpowiem na każde pytanie Synusiowi nie przeszkadzał zmieniony smak mleka. Zauważyłam, że pod koniec ciąży pokarm był bardziej wodnisty. Przez ostatnie tygodnie dawałam Mu pierś wyłącznie przed snem. A kiedy poszłam do szpitala, mama karmiła Go kaszką. Kiedy wróciłam ze szpitala synek czasem podglądał mnie podczas karmienie brata. Przez jakiś czas podczas zasypiania ssał paluszek i był trochę podenerwowany, ale już dawno Mu to minęło
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-04-2016, 09:57
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

córeczka w piątym miesiącu przestała jeść z piersi chyba nie miałam wystarczającej ilości pokarmu a synek gdzieś w szóstym jak poczuł picie z butelki ze jest łatwiejsze
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-05-2016, 13:17
agrafka13 agrafka13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agrafka13.polki.pl

Zdjęcia: 2

Ja też nie miałam wystarczajacej ilości pokarmu dlatego karmiłam tylko przez pierwsze dwa miesiące. Walczyłam z laktacją, ale nie udało się. Może przy kolejnym dziecku uda mi sie dłużej karmić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-05-2016, 14:01
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

To była świadoma decyzja a odstawiłam córkę w wieku 10 miesięcy z powodu małej ilości mleka (i tak odciągałam laktatorem i podawałam w butelce). Dla mnie było to duże uwiązanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-05-2016, 06:58
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Podziwiam mamy, które karmią nawet po powrocie do pracy, bo wymaga to sporego samozaparcia. Ja takiego nie miałam i wówczas odpuściłam już. Rok karmienie to i tak bardzo dużo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-04-2017, 10:48
joanna890 joanna890 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
joanna890.polki.pl

Ja wytrzymałam 2 lata Gdyby nie wsparcie mojej rodziny napewno trwało by to krócej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-05-2017, 21:45
Paconka Paconka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Paconka.polki.pl

Moja koleżanka musiała zakończyć karmienie piersią już w drugim miesiącu, bo okazało się, że jej niunia ma nietolerancję laktozy. Z karmienia piersia przeszła więc na takie mleko bezlaktozowe https://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/nan-bezlaktozowy Niuna ma już 2,5 roczku więc wyrosła pięknie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania