Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-04-2014, 21:43
martabielka martabielka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
martabielka.polki.pl

Domyślnie Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

Wszędzie jest dużo informacji jak ważne jest karmienie piersią, jest dużą presja społeczna. Kiedy odstawiłyście swoje dzieciaczki i z jakiego powodu, czy była to świadoma decyzja i jak to zniosłyście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-01-2015, 13:27
magicclaw magicclaw jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
magicclaw.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

Ja świadomie skończyłam przystawianie dziecka do piersi już kiedy synek miał 5 dni, dlatego że synek był głodny co dwie godziny, miałam wiecznie poranione brodawki i nie umiał chwycić brodawki i przez to się bardzo irytował i wraz z nim ja się w sobie denerwowałam, że moje dziecko jest głodne i nie umie złapać piersi. ale pod jednym względem się nie poddałam. Wiem, że mleko matki jest bardzo ważne w diecie małego dziecka. Więc zakupiłam laktator i odciągam mleko aż do dziś, a synek ma prawie pół roczku i normalnie daję mu z butelki. Jeśli kiedyś miałabym drugie dziecko, zrobiłabym tak samo !
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-01-2015, 20:18
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zdjęcia: 44

Mój synek po miesiącu odrzucił cyca, a ja walczyłam by go karmić , ale skoro nie chciał to zaczęłam ściągać laktatorem i z butelki mu podawac. Ale to prawda że jest społeczna presja karmienia piersią bo inaczej matak jest beeee... Wiem jak u mnie było, jak mi po psychice każdy jeździł masz karmić , masz karmić bo tak trzeba , nie bądź nie dobra , musisz być dobrą matka itd ... I przez to własnie synek ucierpiał i ja , bo zaraz miałam problemy ze zdrowiem, przez to zaczęłam się stresowac denerwować i dostawałam zapalenia i mega gorączki po 40 stopni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2015, 20:56
necia_2812 necia_2812 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
necia_2812.polki.pl

Zdjęcia: 6

Ja właśnie teraz stoję przed podjęciem decyzji, czy odstawić córkę od piersi. Mała ma skończone 12 miesięcy i w dzień w ogóle nie dopomina się cyca natomiast w nocy budzi się 2-3 razy i nie chce zasnąć bez cyca. Mój dylemat polega na tym, czy ona domaga się cyca aby zjeść, czy dlatego żeby się przytulić. Chciałabym ją odstawić po to, aby nauczyła się przesypiać noce (a podobno dopóki będzie dostawać cyca to będzie to bardzo trudne) ale z drugiej strony nie chcę jej odbierać tego co karmienie piersią daje dziecku (tym bardziej, że idzie zima a córka jest niestety chorowita)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-2015, 22:52
jancia333 jancia333 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jancia333.polki.pl

Zdjęcia: 4

moja córka sama odrzuciła pierś i to bardzo szybko. A ja nie byłam an tyle silna żeby to kontynuować. jedym słowem się poddałam i załuje. CHyba dlatego że jest ta presja społeczeństwa ze karmienie piersią jest dobre a mlekiem modyfikowanym złe
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-12-2015, 11:26
AnnaM599 AnnaM599 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
AnnaM599.polki.pl

Miasto: woj.podkarpackie
Zdjęcia: 167

Cytat:
Napisał necia_2812 Zobacz post
Ja właśnie teraz stoję przed podjęciem decyzji, czy odstawić córkę od piersi. Mała ma skończone 12 miesięcy i w dzień w ogóle nie dopomina się cyca natomiast w nocy budzi się 2-3 razy i nie chce zasnąć bez cyca. Mój dylemat polega na tym, czy ona domaga się cyca aby zjeść, czy dlatego żeby się przytulić. Chciałabym ją odstawić po to, aby nauczyła się przesypiać noce (a podobno dopóki będzie dostawać cyca to będzie to bardzo trudne) ale z drugiej strony nie chcę jej odbierać tego co karmienie piersią daje dziecku (tym bardziej, że idzie zima a córka jest niestety chorowita)
Ja tez jestem na tym etapie,tyle że moja córcia ma 8 miesięcy.Ale wiem że im pózniej tym jest gorzej. To moje 3 dziecko i wiem co nieco na ten temat Tamte dzieciaki skończyłam karmić jak miały około 10 miesięcy i to była dobra decyzja.Kilka nieprzespanych nocy trzeba przejść a potem już z górki

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-12-2015, 10:04
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

AnnaM599 moja przygoda z takim karmieniem przy piersi skończyła sie po miesiącu nad czym ja ogromnie ubolewam - ale tak zdecydował los - ale karmić tylko mlekiem ściąganym laktatorem udało mi się do dwóch lat - moje dziecię było i jest nadal antyMM ,nie raz nie dwa zastanawiam się jakby nasze zdarzenie nie miało miejsca z zachłyśnięciem ile byśmy się karmiły
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-12-2015, 12:43
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 64

Powodem, dla którego ostatecznie odstawiłam synka od piersi, gdy miał 16 miesięcy, była druga ciąża. Jak miał rok to wróciłam do pracy i wtedy pierś dostawał tylko rano i wieczorem. A potem radykalne przejście na butelkę!

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-12-2015, 13:25
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

no właśnie wiele mam decyduje się na rezygnację z karmienia w momencie, gdy dowiadują się o drugim dziecku - choć znam przypadek z swojego doświadczenia znajomej, która karmiła dziecko będąc w ciąży z kolejnym - oczywiście pod nadzorem i za zgodą lekarza prowadzącego ciąże
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-12-2015, 00:44
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Ja jestem przykładem na to, że w ciąży można karmić piersią. Starszego synka karmiłam przez 16 miesięcy i odstawiłam Go od piersi dopiero po porodzie. Mój lekarz prowadzący nie widział żadnych przeciwwskazań Drugiego synka karmię już prawie 11 miesięcy i zamierzam to robić przynajmniej do 2. roku życia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania