Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Płaczliwa pobudka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Płaczliwa pobudka

    Witam, mam problem z 4,5 miesięcznym synkiem od jakiś dwóch tygodni notorycznie budzi się z atakami płaczu. Dotychczas zwykle super spał i budził się z uśmiechem na twarzy.Teraz wybudza się z płaczem, mimo że oczy ma wciąż zamknięte zaczyna przeraźliwie płakać i ciężko jest go wtedy wybudzić. Od samego początku spał w swoim łóżeczku.Te sytuacje bardzo mnie martwią. Proszę o pomoc.
  •    
       

    #2
    Odp: Płaczliwa pobudka

    a synek przypadkiem nie wchodzi w okres skoku rozwojowego?, dzieciaczki niekiedy tak maja, u nas tez nocki bywały rozne niektore spokojne, a niekiedy przychodził czas iz był placz, rozwaz tez czy w ciagu dnia nie ma za duzo wrazen, albo czy w czasie kąpania a potem usypiania nie ma za duzo chosu, nerwówki bo takie cos odbija sie potem na samym juz snie dziecka

    Skomentuj


      #3
      Odp: Płaczliwa pobudka

      Napisane przez mamita_ Pokaż wiadomość
      Witam, mam problem z 4,5 miesięcznym synkiem od jakiś dwóch tygodni notorycznie budzi się z atakami płaczu. Dotychczas zwykle super spał i budził się z uśmiechem na twarzy.Teraz wybudza się z płaczem, mimo że oczy ma wciąż zamknięte zaczyna przeraźliwie płakać i ciężko jest go wtedy wybudzić. Od samego początku spał w swoim łóżeczku.Te sytuacje bardzo mnie martwią. Proszę o pomoc.
      Nie martw się tak czasami bywa. Maluch być może otrzymuje za dużo bodźców z otoczenia. Na pewno coraz dokładniej poznaje świat i jego mały mózg przetwarza to wszystko podczas snu. Moja córeczka też tak miała, pomagało zaświecenie światła lub po prostu brałam ją do swojego łóżka.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Płaczliwa pobudka

        Dzisiaj akurat pomyślałam, że mój 13 miesięczny syn od 3,4 miesięcy śpi tak spokojnie. Kiedyś codziennie było normalkä, że musiałam go tulic żeby uspokoić a teraz ładnie przesypia.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Płaczliwa pobudka

          Pamietajmy, ze dziecko to mały człowiek, który ma intensywnie przeżycia każdego dnia, czasem odreagowując je w snach. Co robić? Przytulić! Pomalować, pocałować w czoło. Czasem pogłaskanie po głowie maminą ręka przegania złe sny i zdenerwowanie
          Pozdrawiam
          Edyta Żółtowska
          psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Płaczliwa pobudka

            moja siostra również miała podobny problem tyle że jej dziecko budziło się z płaczem będąc już większym dzieckiem nie znała przyczyny ale po jakimś czasie to po prostu minęło

            Skomentuj


              #7
              Odp: Płaczliwa pobudka

              Przypomniałyście mi te nocne pobódki, mój synek też czasem zrywał się w nocy z histerią i sam nie widział czego chciał, mineło samo

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Płaczliwa pobudka

                I u nas był taki okres, ze synek budził sie w nocy z płaczem, wiec w ruch szła butelka z mlekiem, chociaż w nocy już od dawna nie jadł. Po tygodniu takie akcje sie skończyły. Moze to był skok rozwojowy. sama nie wiem.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Płaczliwa pobudka

                  U nas nawet teraz, jak synek ma 4 lata, to czasem płacze po przebudzeniu. Pytam się co się stało, a on na to, że śniło musię, że jest u babci i było tak fajnie

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Płaczliwa pobudka

                    moja mała często ostatnio budziła się z płaczem ale to przez pprzeżycia związane z chorobą

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Płaczliwa pobudka

                      U nas takie płacze wiązały się ze skokami rozwojowymi albo po prostu złym snem, ja nie wybudzałam po prostu brałam malca na ręcę, kołysałam i cichutko nuciłam, maluch się uspokajał i spał dalej.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Płaczliwa pobudka

                        Chyba to jest normalne u dzieci bo u mnie również wystepowało u córki, synek jeszcze jest za mały. zawsze wtedy przytulałam nawet czasami kładłam sie spac aby czuła że jestem.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X