Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Siadanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Siadanie

    Witam, chciałabym dowiedzieć się kiedy jest najlepszy czas by niemowlak siedział. Synek ma 4,5 miesiąca i np. w nosidełku bardzo przechyla się do przodu z główką i odpycha się rączkami i jak mu nie wychodzi to zaczyna płakać, gdy tylko łapie się go za rączki i swobodnie może przechylić się do przodu to przestaje. Czy to nie jest zbyt wcześnie na próby siadania? I czy w jakiś sposób mogę pomóc synkowi w nauce tej czynności.
  •    
       

    #2
    Odp: Siadanie

    nie pomagaj - jedna jedyna rada w moim odczuciu- dziecko w odpowiedni dla siebie czasie samo nauczy sie tej czynności, wówczas gdy jego ciało będzie a to w pełni gotowe

    Skomentuj


      #3
      Odp: Siadanie

      Dokładnie, nie pomagaj a na pewno nie 5 miesiecznemu bo to jest za szybko. Mój syn siadł sam ok7,8 miesiąca kiedy już umiał raczkować. A teraz ma 13 i włazi na stoły :-)

      Skomentuj


        #4
        Odp: Siadanie

        Proszę nie pomagać, nie podciągać dziecka za rączki, usiądzie, gdy będzie na to gotowe. Najlepsze wspomagańie rozwoju ruchowego, to wychowywanie malca na podłodze, gdzie moze tułać sie i przemieszczać do woli, we własnym rytmie.
        Pozdrawiam
        Edyta Żółtowska
        psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Siadanie

          moja mała ma 7 miesięcy i sam też jeszcze nie usiądzie, ale leżeć też nie będzie, kopie, unosi główkę aż w końcu ktoś ją weźmie bądź posadzi. Najgorsze są chyba babcie, które mają nawyk sadzania dziecka i obładowania go z każdej strony poduszkami, żeby tylko siedziało

          Skomentuj


            #6
            Odp: Siadanie

            Moja córka mając 5 miesięcy siedziała już stabilnie, ale do dziś sama nie siada. To znaczy jak lezy nie na płasko tylko pod kątem np na poduszce to podnosi się, ale z płaskiego jeszcze nie. Generalnie uwielbia siedzieć, staje na sztywnych nogach jak może sie podeprzeć na moich ramionach. No ale nie raczkuje ani nie turla się. Ten etap jakoś ją ominął póki co...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Siadanie

              Zapomniałam dodać, że aktualnie ma 6,5 miesiąca.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Siadanie

                Prawidłowo dziecko powinno usiąść z pozycji do raczkowania a nie z leżenia czy z pozycji półleżącej.Dzieje sie to ok 8 mies życia są tez dzieci zdrowe które zaczynaja same siadac ok 10 mies i jest to normą.


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Siadanie

                  Czyli wszystko jest przed nami Zatem pcozekamy, zobaczymy. W sumie są plusy tego, że jeszcze sama z leżenia nie siada - przynjamniej mogę spokojnie spać

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Siadanie

                    moje dziecko samodzielnie usiadło dopiero wtedy gdy zaczęło raczkować a to było gdy skończył 10 miesięcy wcześniej siedziało stabilnie ale tylko wtedy gdy ja go posadziłam uważam jednak że 4,5 miesiąca to trochę za szybko na naukę siadania lepiej kłaść dziecko na brzuszku niech ćwiczy mięsnie karku

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Siadanie

                      łatwo powiedzieć trudniej zrobić. Nasza córka jak miała pięć miesięcy zaczęła siedzieć, a teraz zaczyna chodzić a o raczkowaniu nawet nie myśli! Trochę mnie to martwi, ale ortopeda powiedział żeby nie zabraniać i nie hamować...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Siadanie

                        lucyna 84, pediatra ma rację nie wolno zabraniać, hamować ale też nie można na siłę stawiać czy sadzać dziecka. wszystko przyjdzie samo

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Siadanie

                          Ja też jestem zdania żeby nie zabraniać, bo dziecko rozwija sie w swoim tempie. U nas też tak było, że synek szybko zaczał samodzielnie siadać. Ale z chodzeniem już tak szybko nie było.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Siadanie

                            Nam lekarka mówiła ,żeby nie przyspieszać , bo na wszystko jest swój czas. Synek usiadł jakoś po 6 miesiącu.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Siadanie

                              u mnie obydwoje dzieci od samego początku były silne i sztywno utrzymywały głowe

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X