Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

balkon od strony zachodniej

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    balkon od strony zachodniej

    witam chciałam zapytac was jakie kwiaty na zachodni balkonmyślałam o petuniach ale nie wiem czy to dobry pomysł pomóżcie chciałabym alby mój dom też był w kwiatach
  •    
       

    #2
    Odp: balkon od strony zachodniej

    Witam, petunie to dobry pomysł, należy jednak pamiętać o bardzo regularnym podlewaniu kwiatów. Szczególnie polecam petunię Million Bells- jest wyjątkowo wdzięczna w uprawie.
    Inne rośliny, to oczywiście pelargonie- jest bardzo wiele odmian i kolorów, chociaż czerwone wciąż cieszą się największą popularnością.
    Ponadto begonie, werbeny, uczep, lobelie, aksamitki i wiele innych roślin rabatowych.
    W tym roku wróciła do łask szałwia błyszcząca. Moja "znajoma pani z centrum ogrodniczego" wspominała mi, że ludzie zaczęli chętniej spoglądać na żeniszki i dalie.
    Bardzo dobrze wyglądają jednokolorowe kompozycje, a można posadzić te rośliny mieszając z sobą różne odmiany, a nawet różne gatunki, np. różowa pelargonia z białą pelargonią. Albo aksamitka, biała pelargonia i niebieska lobelia. Gazania z begonią (kompozycja w kolorach czerwieni).
    Tak naprawdę jedynym ograniczeniem będzie nasza wyobraźnia.

    Nowym trendem na balkonach są trawy ozdobne. Coś nowego, coś ciekawego. Taka np rozplenica lub turzyca, może być posadzona w donicy stojącej pojedynczo, ponieważ sama w sobie jest ozdobna, a może stanowić element kompozycji, np z dzwonkami i zwieszająca się werbeną.
    Agnieszka Szamborska
    Profesjonalne utrzymanie terenów zielonych
    http://www.firma-krzak.pl/

    Skomentuj


      #3
      Odp: balkon od strony zachodniej

      też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

      Skomentuj


        #4
        Odp: balkon od strony zachodniej

        Co myślisz o pnączach? Ja jestem za. Zrób sobie przegląd roślin pnących http://www.obi.pl/pl/guides/garden-a...ure/index.html i może uda Ci się dobrać coś wg Twojego gustu.

        Skomentuj


          #5
          Odp: balkon od strony zachodniej

          Surfinie i pelargonie są bardzo fajnym pomysłem. Rośliny pnące też się nadają.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X