Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ogród przyjazny dziecku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ogród przyjazny dziecku

    Jak dostosowujecie swój ogród do potrzeb maluchów?
    U nas jest drewniana piaskownica i huśtawki. Zastanawiam się jeszcze nad domkiem na drzewie, ale na to trzeba sporo czas, kasy i miejsca, więc nie wiem, jak to będzie.
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 23-04-2014, 11:42.
  •    
       

    #2
    Odp: Ogród przyjazny dziecku

    Ja mam na działce tzw. wybieg dla Olki jest piaskownica, dziadek lubi dłubać w drewnie i zrobił jej kuchenke i półeczki na akcesoria bo ona wiecznie miesza w foremkach, w lecie dajemy jej jeszcze kolorowy parasol bo nieraz pali słonko, ma hustawkę z opony i z wielkiej pokrywki( zawiązany sznur i siada okrakiem i się buja) wkopane opony i skacze po nich no jak są upalne dni 2 baseny -duzy i mały.Materac i chcemy jej kupic na ten sezon mała trampoline moze przestanie podskakiwać w miejscu


    Skomentuj


      #3
      Odp: Ogród przyjazny dziecku

      Moim zdaniem warto byłoby skorzystać z usług firmy zajmującej się projektowaniem ogrodów. Takie firmy maja w zanadrzu wiele korzystnych rozwiązań i na pewno doradzą w jaki sposób przygotować ogród tak aby był jak najbardziej przyjazny i bezpieczny dla malucha
      Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 23-04-2014, 11:42.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ogród przyjazny dziecku

        My mamy w ogrodzie plac zabaw dla dziewczynek i piaskownicę. Chcemy jeszcze zrobić taki drewniany domek ale najpierw musimy wyciąć kilka drzew by mieć na to miejsce. Będę też musiała w końcu kupić nożyce akumulatorowe bo mam kilka drzewek których nie chcę wycinać a przydałoby się je przyciąć
        Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 23-04-2014, 11:43.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ogród przyjazny dziecku

          Witam.
          Dla mnie "Ogród przyjazny dziecku" to nie tylko piaskownica i zjeżdżalnia, czy domek na drzewie. Ważne są wszystkie te elementy, którymi rozbudzimy dziecięcą wyobraźnię, skłonimy do poznawania świata, a przede wszystkim zainteresujemy światem roślin i zwierząt.

          Zatem w zależności od powierzchni jaką dysponujemy warto wygospodarować miejsce, w którym "mali badacze" mogą np. urwać do bukietu kwiatek- idealna była by łąka kwietna, zamiast gładko wystrzyżonego trawnika.
          Warto posadzić kilka krzewów tak, by stworzyć zaciszny kącik, w którym dzieci mogą " ukryć się" przed dorosłymi i bawić w swoje tajemnicze zabawy, czy nawet w chowanego.
          Doskonałym pomysłem jest grządka z poziomkami, rabata z malinami, borówką amerykańską, czy innymi owocami, które można podczas zabawy skubnąć, popróbować.
          Dzieci lubią też aktywnie uczestniczyć w "pracach ogrodowych" niezbędna będzie zatem niewielka wydzielona przestrzeń, czy choćby donica, w której dzieci mogą wysiewać, a następnie obserwować "swoje" roślinki. Pozwólmy im wysiać np. nasiona fasoli, buraczków, czy innych roślin szybko rosnących.

          Własny zestaw "małego ogrodnika" będzie sprzyjał pracom - szpadel, grabki i obowiązkowo konewka. Dzieci uwielbiają podlewać rośliny.

          A przecież zabawa z wodą nigdy nie nudzi się, dlatego proponuję latem rozstawić basen w ogrodzie, by w największe upały dzieci mogły potaplać się, albo chociaż pomoczyć nogi.
          Jeśli nie posiadamy na to miejsca, to może chociaż umieśćmy w ogródku małą fontannę, czy kaskadę z tryskającą wodą. Taki element będzie również prawdziwa ozdobą naszego ogrodu.

          Nie zapominajmy o karmnikach dla ptaków.
          A może zamontujmy poidełko dla ptaków? Albo domek dla owadów, zwany hotelem?
          Te elementy można samemu wykonać, albo zakupić gotowe.

          Pozdrawiam.
          Agnieszka Szamborska
          Profesjonalne utrzymanie terenów zielonych
          http://www.firma-krzak.pl/

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ogród przyjazny dziecku

            U mnie rosną poziomki, jagoda kamczacka, agrest pieny, wiśnia, czarna porzeczka i maliny. Jest też aktinidia, ale słabo owocuje wiec ma raczej wartość ozdobną. Są też pomidorki w doniczkach, zioła, rzodkiewka. To wszystko na 50m2 .

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ogród przyjazny dziecku

              też bym chciała mieć piękny ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ogród przyjazny dziecku

                Uważam że nawet malutki ogórdeczek czy skrzynka na balkonie bedą super atrakcją dla dziecka które będzie mogło czekać aż roślinka zakwitnie albo obserwować poziomki aż będą dobre do schrupania

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ogród przyjazny dziecku

                  Oczywiście,ze tak. Moje córki od początku wiosny biegają z konewkami oraz podlewają kwiatki. Mają w ogrodzie również basen oraz piaskownicę tak więc praktycznie przez całe lato siedzą na zewnątrz a nie w domu ( staram się je odciągać od komputera).
                  Ostatnio również postanowiłam zagospodarować taraz. Postawiłam na meble Gardinetta:

                  Jakiś czas temu je ustawiłam ( taras jest zadaszony) - prezentują się super. Zamawiałam tutaj: http://www.meblobranie.pl/gardinetta...echnorattanowe

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ogród przyjazny dziecku

                    Ale swietme siedzenie, piękne, takie to do mieszkania idealne U Nas w ogrodzie mamy też ławeczki, na lato rozłoży sie namiot by był cień i basen, jest świetnie obrośnięte drzewami i choineczkami, więc zdrowo

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ogród przyjazny dziecku

                      Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
                      Ale swietme siedzenie, piękne, takie to do mieszkania idealne U Nas w ogrodzie mamy też ławeczki, na lato rozłoży sie namiot by był cień i basen, jest świetnie obrośnięte drzewami i choineczkami, więc zdrowo
                      Ale błogo musi być My w powijakach ze wszystkim niestety jesteśmy- basenik, paiskownica, nawet jakieś porządne meble ogrodwe-wszytsko u nas do kupienia.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ogród przyjazny dziecku

                        ja tak marzę aby w ogrodzi był hamak Mąż może wyskrobie ładny stolik i krzesła albo ławy Dzieci już mają huśtawki ,piaskownica też będzie i co tu jeszcze ...
                        na razie nam wystarczy

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ogród przyjazny dziecku

                          Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                          ja tak marzę aby w ogrodzi był hamak Mąż może wyskrobie ładny stolik i krzesła albo ławy Dzieci już mają huśtawki ,piaskownica też będzie i co tu jeszcze ...
                          na razie nam wystarczy
                          Chyba będziesz mieć nieproszonego gościa, pasożyta ogrodowego (czyt. mnie) zacznę wpraszać się do twojego ogrodu Słoneczko, lemoniada, hamaczek, dobra ksiązka....kiedy ja się doczekam

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ogród przyjazny dziecku

                            W moim ogrodzie jest mała szklarnia, w której razem z córą hodujemy pomidory. Zbliża się maj, więc znów nas czeka dużo pracy ale i satysfakcji. A moja mała uwielbia grzebać w ziemi

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ogród przyjazny dziecku

                              perpetua - najpierw muszę ten ogród stworzyć
                              karomama - chyba wszystkie dzieci lubią się tak bawić Też mamy taki tunel co pomidorki i ogórki tam zawsze sadzimy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X