Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady doradcy laktacyjnego
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady doradcy laktacyjnego Kłopoty z karmieniem piersią, nawał pokarmu, za mało mleka, nocne pobudki? Sprawdź porady doradcy laktacyjnego.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 24-07-2014, 16:27
Redakcja_MamoToJa.pl's Avatar
Redakcja_MamoToJa.pl Redakcja_MamoToJa.pl jest offline
Administratorzy

Zobacz mój nowy profil
Redakcja_MamoToJa.pl.polki.pl

Miasto: Warszawa
Zdjęcia: 3168
Domyślnie Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

Przeczytajcie nasz artykuł:

http://babyonline.pl/dlaczego-rezygn...,15955,r1.html
Nieprzeczytane 29-07-2014, 14:12
Szymusiowa Szymusiowa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Szymusiowa.polki.pl

Zdjęcia: 64
Domyślnie Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

Ja karmiłam pierwsze dziecko prawie 5 miesięcy, a drugie 9. Mogłam dłużej, ale kierowałam się własnym instynktem i zrobiłam to, co uważałam za słuszne. Powody rezygnacji z karmienia zaraz po urodzeniu są różne. Zawsze ważne jest informowanie i pomoc w karmieniu, której niestety wciąż brakuje mamom.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-08-2014, 17:16
grawal86 grawal86 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
grawal86.polki.pl

Domyślnie Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

Ja nie mogłam długo karmić, wiec musiałam przejść na butelkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-08-2014, 19:36
d-magda d-magda jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
d-magda.polki.pl

Czasami rezygnacja nie jest łatwa...Mimo najszczerszych chęci, szukania pomocy wszędzie także u doradcy, przystawiania dziecka, pobudzania laktatorem, picia różnych herbatek, nie udało mi się rozbudzić laktacji.Moim sukcesem było ściągnięcie 30 ml przez 40 minut z obu piersi. Mój 6 tygodniowy synek od urodzenia jest na butli a ja jeszcze staram się nie poddawać, że może mi się w końcu uda...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-08-2014, 00:18
M.Zadrożna-Karpiejczyk's Avatar
M.Zadrożna-Karpiejczyk M.Zadrożna-Karpiejczyk jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
M.Zadrożna-Karpiejczyk.polki.pl

Miasto: Warszawa, Polska

Pani dziecko dostaje od Pani tyle mleka ile może mu Pani dać - i o tym proszę myśleć a nie o tym, że jest go za mało. Ta szklanka (mleka) jest do połowy pełna, nie w połowie pusta
Nieprzeczytane 18-08-2014, 22:22
grawal86 grawal86 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
grawal86.polki.pl

ufff to pocieszające, bo chyba często mamy takie myśli, że nie jesteśmy perfekcyjne, nie jesteśmy idealnymi matkami itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-11-2014, 11:08
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

przy pierwszym dziecku nawet nie myślałam że będę karmić ale się udało chociaż byłam przygotowana na karmienie butelką i pierwsze karmienia były tak bolesne Udało mi się wykarmić dziecko przez rok czasu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-11-2014, 13:10
Anis81 Anis81 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anis81.polki.pl

Myślę, że grunt to dobre przystawienie malucha, jeśli to sie robi prawidłowo od poczatku, unikamy podrażnionych i poranionych nie raz brodawek, przez co nieraz się zniechęcamy do karmienia piersią, w tym przypadku moze nam pomóc laktator, co zresztą polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-11-2014, 13:52
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

Ja niestety coraz częściej spotykam się z tym, że kobiety świadomie po prostu nie chcą karmić piersią. Jest to dla nich niewygodne i to zbyt duże poświęcenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-11-2014, 15:56
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Karmiłam moją córeczkę swoim mlekiem mimo tego że mała nie chciała ssać piersi i często słyszałam od matek że one by się tak nie męczyły tylko podały mm, a ja byłam uparta. Najpierw musiałam ściągnąć mleko żeby za chwilę podać je córeczce i na początku było to bardzo męczące a najbardziej w nocy, ale ja nie poddałam się i dzięki mojemu uporowi wiem że mała od samego początku dostawała wszystko to co najlepsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania