Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żylaki w ciąży.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Żylaki w ciąży.

    Po ciążach strasznie wyszły mi żylaki, które z roku na rok się powiększają.
    Czy któraś ma podobny problem i jak sobie z tym radzicie?
  •    
       

    #2
    Odp: Żylaki w ciąży.

    żylaki miałam już przed ciążą, ale po pierwszej się stały bardziej dokuczliwe. teraz jestem w drugiej ciąży i boję się myśleć, co będzie dalej.
    w każdym razie bralam leki z diosminą, jak mi się przypomniało to smarowałam żelami z apteki i mam specjalne pończochy antyżylakowe kupione w aptece. i one naprawdę działają! kosztują ok. 100 zł i latem raczej nie sposób ich nosić, ale na resztę roku polecam.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Żylaki w ciąży.

      Mi też wyszły niestety. Na razie nic nie robię poza lepszą pielęgnacją nóg - ćwiczę, mniej chodzę na obcasach, leżę z nogami do góry.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Żylaki w ciąży.

        Też mi wyszły podczas ciąży. Ja również staram się więcej ruszać, nogi w góre..

        Skomentuj


          #5
          Odp: Żylaki w ciąży.

          Bardzo chciała bym się zapytać. Z tego co wyczytałem o żylakach są trzy skuteczne metody leczenia. Laser, skleroterapia i krioterapia. Czy ktoś z was zdecydował się na któryś z tych wariantów. Jeśli tak to jakie były koszta, w jakim mieście, no i jak efekty?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Żylaki w ciąży.

            Nie jestem pewna czy krioterapia jest odpowiednia do leczenia żylaków. Wydawało mi się że wykorzystuje się ją przy zapaleniach stawów, uszkodzeniach ścięgien lub mięśni. Natomiast skleroterapia jak najbardziej, jest skuteczna.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Żylaki w ciąży.

              Ja miałam ale trochę i udało mi się je zwalczyć lecz nie było łatwo, najlepiej poprosić lekarza o pomoc fachowom
              jagody acai

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Żylaki w ciąży.

                U mnie bardzo popękały naczynka i w jednym miejscu na nodze powstał jakby żylak. Przyznam szczerze, że jeszcze nic z tym nie robiłam. Odkąd maluszek jest na świecie zapomniałam o sobie

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Żylaki w ciąży.

                  Ja mam straszne żylaki. Czasem mnie strasznie swędzą przez cały czas biorę tabletki,smaruję maścią, a po urodzeniu jeszcze jednego dziecka chcę iśc na operację bo wcześniej nie ma sensu bo w ciąży i tak wyjdą

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Żylaki w ciąży.

                    Na żylaki konieczne jest też zażywanie witaminy C, bo uszczelnia naczynia krwionośne , może nie tyle co na istniejące żylaki bo tu tylko laser może pomóc, ale by zapobiegać i wzmocnić żyły. Niektóre fimy sprzedają tabletki cud za duże pieniądze a tak naprawde to tylko witamina c

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Żylaki w ciąży.

                      Słyszałam o tych tabletkach cud, ale w nie nie wierze. Mi znajomy chirurg powiedział że najlepsza w moim przypadku będzie operacja tylko dopiero jak urodzę wszystkie dzieci, bo jak jakieś jeszcze planuje to nie ma sensu bo i tak wyjdą.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Żylaki w ciąży.

                        Też nie wierzę w tabletki które nam pozamykają naczynia krwionośne. A swoją drogą, my kobiety to mamy przerąbane Powinniśmy jakis ekwiwalent dostawać na te wszytskie witaminy, zabiegi, albo chociaż rabaty A tu nawet będąc w ciąży nas nie szanują.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Żylaki w ciąży.

                          należy zrezygnować z soli, bo zawarty w niej sód sprzyja obrzękom i niekorzystnie wpływa na żyły. Kolejna rada: wieczorem odpoczywać z uniesionymi nogami Trzeba też unikać zakładania nogi na nogę, bo wtedy blokuje się swobodny przepływ krwi. Podobnie jak noszenia obcisłych dżinsów

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Żylaki w ciąży.

                            Mi mama też doradziła zrezygnowanie w ciąży ze szpilek, płaski obcas tylko, by właśnie żylaków nie mieć, także to rada dla Pań typu Anna Mucha

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Żylaki w ciąży.

                              Ja po ciąży mam okropne żylaki i muszę w końcu wybrać się do lekarza, bo jeszcze w szpitalu dostałam zapalenia i miałam po miesiącu iść na kontrolną wizytę do chirurga a jeszcze nie doszłam.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X