Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady położnej
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady położnej Położna najlepiej pomoże, objaśni i nauczy - o ciąży, porodzie i połogu dowiesz się najwięcej w tym wątku. Zadaj pytanie ekspertowi! Być może któraś z mam już borykała się z takim problemem - prosimy o doradzanie sobie wzajemnie!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-12-2014, 14:34
patrycjaa88 patrycjaa88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patrycjaa88.polki.pl

Domyślnie Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

mnie tam widoczne mięsnie nie jarają - poprostu chcę sie potem miescić w swoje ubrania i tyle - ale teraz i tak nie martwię sie tym aż tak - co bedzie to bedzie
narazie na Szczęśliwej Ciązy lecę - moja herbata ciążowa dobra naprawdęi dbam żeby nie mieć problemów z trawieniem
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-2014, 15:02
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14

Ja też tak mówiłam, że chcę sobie dać pół roku, no ale po cesarce te pół roku to będę miała raczej z głowy, gdyż to będzie wszystko zależało, jak mi się ten brzuch będzie goił. Nic, gdybać nie zamierzam, tylko być pod stałą opieką mojego lekarza. Jak udzieli mi pozwolenia na powrót do mojego ukochanego fitness, to jadę z koksem i ciężarami

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-12-2014, 12:41
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Zdjęcia: 8

Dlatego ja już sobie ćwiczę, jakieś skłony, wymachy by jednak te moje mięśnia nie zastały się całkowicie (oczywiscie wszystkie ćiwczenia bezpieczne dla kobiet w ciaży ). Ale tak jak dziewczyną piszą - czasami najlepsze zabiegi nie pomoga i brzuszek jednak nie wróci.Koleżanka, nie przytyła w ciąży za wiele bo jakieś 10 kg, ale brzuszek bardzo urósł, i mimo że całą ciąże chodziła na basen, ćwiczyła , nawilżała, to po pól roku brzuszek jak sfatygowany był tak został (tylko trochę sie wygładził i nabrał ładnego kolorytu). Na tych programach typu klinika urody można czasami popatrzeć na kobiety z brzuszkami po ciąży- trzeba mieć tą świadomość że nasze ciało jednak zmieni się , raz trochę mniej raz trochę więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-12-2014, 15:18
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14

Zazdroszczę Ci Beatrise, że jesteś w tak dobrej formie i lekarz nie ma nic przeciwko temu, byś mogła nadal ćwiczyć. Szkoda, że ja mam nakaz leżenia bo później może mi być trudniej, a wiem, że jak się jest dość aktywnym w ciąży, to szybciej się dochodzi do siebie po ciąży.

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-12-2014, 11:03
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patrycjaa88.polki.pl

i tak trzeba ćwiczyc zeby przygotować się do porodu - naturalnego - i oszczędzić sobie dodatkowych cierpień - zawsze to coś da taka gimnastyka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-12-2014, 15:20
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

Cytat:
Napisał ladybzyk Zobacz post
Zazdroszczę Ci Beatrise, że jesteś w tak dobrej formie i lekarz nie ma nic przeciwko temu, byś mogła nadal ćwiczyć. Szkoda, że ja mam nakaz leżenia bo później może mi być trudniej, a wiem, że jak się jest dość aktywnym w ciąży, to szybciej się dochodzi do siebie po ciąży.
na pocieszenie ja leżałam od 20 tygodnia - ze względu na skróconą szyjkę i tak praktycznie do 36 tyg. potem z zalecenia ginekolog mogłam się więcej ruszać - aby choc troszku wzmocnić się na poród, a w kwestii dochodzenia do siebie po ciąży to u mnie nie przytyłam dużo ale karmienie naturalne pozwoliło mi szybko staracić kg
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-12-2014, 11:06
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patrycjaa88.polki.pl

jeśli chodzi o zrzucanie wagi - to wymarzony scenariusz moja teściowa tak miała że zawsze była szczupła - zaszła w ciążę to sobie folgowałą sporo przytyła a po porodzie od razu schudła - jak wychodziła ze szpitala to juz była taka jak przed porodem a w czasie karmienia schudła jeszcze bardziej i była chudsza niż kiedykolwiek, ale wszystko wróciło i zostało z nawiążką bo drugiej ciąży niestety i tak juz jest do dziś
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-12-2014, 15:28
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

Cytat:
Napisał patrycjaa88 Zobacz post
jeśli chodzi o zrzucanie wagi - to wymarzony scenariusz moja teściowa tak miała że zawsze była szczupła - zaszła w ciążę to sobie folgowałą sporo przytyła a po porodzie od razu schudła - jak wychodziła ze szpitala to juz była taka jak przed porodem a w czasie karmienia schudła jeszcze bardziej i była chudsza niż kiedykolwiek, ale wszystko wróciło i zostało z nawiążką bo drugiej ciąży niestety i tak juz jest do dziś
to ja mam kolezanke ktora z porodowki wychodzila w obcisłych jeansach sprzed ciązy - mi brzuszek po porodzie został ale z czasem jakos udalo sie go zrzucic na szczescie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-12-2014, 20:18
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

U mnie po pierwszej ciązy tez tak było że zaraz po porodzie miałam płaski brzuszek.Pamiętam śmieszną sytuację jak przewieziono mnie na salę rozgladam sie a tam dwie babki z brzuchami myśle sobie gdzie mnie dano przeciez to sala matek a tu przywożą im dzieci hehe a ja myślałam że one jeszcze nie urodziły bo ja od razu miałam płaski brzuch.
Niestety po nastepnych porodach brzuszek już został na szczęscie niedługo bo teraz znowu jest płaski.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-12-2014, 13:52
akuriata akuriata jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
akuriata.polki.pl

Zdjęcia: 109

to zależy od silnej woli jeśli komuś zależy to dieta(mało węglowodanów i cukrów) i niezły zestaw ćwiczeń systematycznie daja bardzo szybkie efekty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania