Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przeprowadzka...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Przeprowadzka...

    Ja się właśnie ostatnio przeprowadzałam i ekipa zbiła moją ulubioną lampę. Kurcze nie wiem czy w takich wypadkach mogę liczyć na zwrot kosztów? Teraz jest już za późno, ale na przyszłość pytam. Lampa była ze sklepu xxx . Nie wiem czy znacie, ale jakość i design jest niesamowity, co widać też po cenie. Ciężko będzie mi ją odkupić
    Last edited by disne; 03-07-2020, 14:58. Powód: link

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Przeprowadzka...

      Dla każdego, kto przeprowadza się pierwszy raz, mogę polecić ten poradnik: xxx .japa-przeprowadzki. Jest tam dokładnie opisane, co robić, żeby nie zwariować podczas przeprowadzki Dzięki niemu można zaoszczędzić sporo nerwów
      Last edited by disne; 03-07-2020, 14:58. Powód: link

      Skomentuj


        #33
        Odp: Przeprowadzka...

        Ja się przeprowadzałam dwa lata temu, było o tyle trudno bo mam małe dziecko i nie bardzo da się go cały czas ciągać za sobą a zostawić tez nie mam za bardzo z kim. Dlatego zamówiłam firmęxxx szybko i bez zniszczonych mebli znalazłam się w nowym mieszkanku. Firma z której ja korzystałam działa na terenie śląska i opola
        Last edited by disne; 03-07-2020, 14:59. Powód: link

        Skomentuj


          #34
          Odp: Przeprowadzka...

          Ja przeprowadzałam się jakiś czas temu i stwierdziłam, że nie ma co tego tachać wszystkiego samemu. Uparłam się, że firma nam to przewiezie a my tylko spakujemy i wypakujemy. W dwie godzinki wszystko załatwili. Nie wiem, ile nam by to zajęło. Jesteśmy zadowoleni, więc podaję namiary: xxx
          Last edited by disne; 03-07-2020, 14:59. Powód: link

          Skomentuj


            #35
            Odp: Przeprowadzka...

            Dziewczyny, poradźcie coś mądrego. Jak zorganizować przeprowadzkę? 4 osoby, 10 lat w tym samym mieszkaniu. Rzeczy jest mnóstwo. Nie mam kasy na firmę, musimy wszystko zrobić sami. Na co zwrócić uwagę i w jaki sposób to właściwie zorganizować?

            Skomentuj


              #36
              Odp: Przeprowadzka...

              może warto sporządzić na kartce plan przeprowadzki, w którym ustali się najlepsze dni (wolne w pracy, przewidywana pogoda), listę rzeczy i kolejność ich przewożenia, a także orientacyjny koszt takiej przeprowadzki (kosztorys)

              Skomentuj


                #37
                Odp: Przeprowadzka...

                Kluczem jest odpowiednie pakowanie, dzielenie rzeczy - przygotuj odpowiednią ilość kartonów, specjalne taśmy, ewentualne zabezpieczenia po rzeczy, które łatwo można zniszczyć. I musicie dalej to stopniowo przewozić. Warto znaleźć do pomocy kogoś, kto chociaż będzie to wynosił i znosił.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Przeprowadzka...

                  Przeprowadzałam się już trzy razy, więc mam pewne doświadczenia w tej sprawie Najpierw zaczynam od rzeczy, które w najbliższym czasie nie będą mi potrzebne, czyli od letnich ubrań, butów, nadwyżki pościeli, ścierek itp. Wszystko pakuję do oddzielnych kartonów i dokładnie opisuję (co jest w kartnie, do kogo z domowników należą rzeczy, ewentualnie do którego pomieszczenia trzeba je wstawić). Później pakuję książki, zabawki dziecka, bibeloty. Przy czym, przeprowadzka to dla mnie doskonały czas, by pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Pakuje tylko te które naprawdę chcę zabrać, a resztę oddaję lub wyrzucam.

                  Jeśli chodzi o przewożenie rzeczy, to robię to cyklicznie, pokojami. Przewiezione rzeczy od razu wypakowuję do szaf. Nie mam później problemów z walającymi się po domu pudłami. Poza tym można je wykorzystać kilkakrotnie

                  Firmę przewozową zamawiam tylko mebli. Nie ma siły na targanie takich sprzętów, a oni nie tylko je przewożą, ale również zabezpieczają przed uszkodzeniem i - co najważniejsze - wnoszą dokładnie tam, gdzie chce je postawić
                  pozdrawiamy,
                  Redakcja MamoToJa.pl

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Przeprowadzka...

                    Do tego masz specjalne taśmy pakowne, zobacz - xxx
                    Niewielki koszt, a jednak bezpiecznie to zapakujecie. I trzeba bardzo uważać, bo niestety strasznie łatwo o zniszczenie opakowań i ich zawartości.
                    A przecież część rzeczy zapewne jest wartościowa, prawda?
                    Last edited by disne; 03-07-2020, 14:59. Powód: link

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Przeprowadzka...

                      Wszystkie są wartościowe. Ok, taśmy, a karty jakieś specjalne się pod to kupuje? Gdzie ogólnie po coś takiego iść, bo nie kojarzę, żeby jakieś markety czy normalne sklepy miały taki asortyment. Hurtownie papiernicze?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Przeprowadzka...

                        Taśmy od Tesa, te z TV, ale nie wiem czy akurat ten produkt pokazywali. Tasmuj.pl to ich oficjalny sklep. Wszystko tam zamówisz i to przyzwoitym kosztem. A rzeczywiście na tle konkurencyjnych produktów są one wyjątkowo solidne.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Przeprowadzka...

                          Ok, zatem taśmy sobie kupię z sieci. Kartony znajdziemy lokalnie. Dochodzi jedynie kwestia znalezienia odpowiedniej ekipy - kilka osób się znajdzie, powinny pójść dzięki temu dużo łatwiej, ale mimo wszystko szykuje się ogrom pracy do wykonania. Jeśli macie jeszcze jakieś konkretne uwagi to piszcie.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Przeprowadzka...

                            Przeprowadzka to koszmar. Miesiąc temu przeprowadziliśmy i mam nadzieje, że szybko się to nie powtórzy Całe szczęście dzięki tej firmie - przeprowadzki kraków , jakoś to przeżyliśmy
                            Last edited by disne; 03-07-2020, 14:57. Powód: link

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Przeprowadzka...

                              Jeżeli chodzi o zabezpieczenie pakowanych rzeczy o na tym na pewno nie można oszczędzać! Trzeba kupić produkty najwyższej jakości, tamy klejące, taśmy spinające, taśmy stalowe, kartony, folie zabezpieczające itp. Można je dostać chociażby w sklepach internetowych, a świetne taśmy można znaleźć tutaj - exito-opakowania.pl/strona,tasmy-spinajace. "]taśmy spinające[ . Wydaje mi się, że powierzanie przeprowadzki w całości z pakowaniem firmie może niestety spowodować stratę w rzeczach, przecież nikt tak nie zadba o Twoje cenne rzeczy jak Ty sama
                              Last edited by disne; 03-07-2020, 14:57. Powód: link

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Przeprowadzka...

                                Najlepiej nie nagromadzać wielu rzeczy i problem z ilością rzeczy do transportu znika Tyle, że w rzeczywistości cały czas się gromadzi... Wiem coś o tym, tzn. i o przeprowadzkach i o gromadzeniu

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X