Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy oszczędzacie na przyszłość?

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy oszczędzacie na przyszłość?

    Tyle się teraz mówi o tym, że ZUS splajtuje i że o emeryturach jakie otrzymują nasi dziadkowie będzie można zapomnieć. Chciałabym zacząć oszczędzać, przeglądałam już różne oferty lokat bankowych, kont oszczędnościowych itd. Trafiłam na na kilka ciekawych artykułów na ten temat. Wniosek jest taki, że stałe oszczędzanie przez długi okres czasu generuje fortunę. Co o tym myślicie?
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 13-08-2014, 14:39.
    http://forum.mamotoja.pl/
  •    
       

    #2
    Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

    lepiej samemu odkładać, inwestować, kupować aktywa niż wpłacać pieniążki takim firmom, jak ta kryjąca się pod Twoim linkiem :-)
    kocyki dla dzieci - poznaj nasze cudne rękodzieło!
    kocyk minky dla Twojego maluszka ręcznie robiony!

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

      Dokładnie możliwości oszczędzania jest cała masa, ja swego czasu zaczęłam oszczędzać na bardzo prosty cel studia podyplomowe w Warszawie, które sobie upatrzyłam troszkę kosztowały, a uważam, że kiedy maluchy podrosną to do pracy będzie trzeb wrócić więc warto w takie coś inwestować, szczególnie, że jest tylke możliwości http://www.studiapodyplomowe.uczelni...asto/Warszawa/, że praktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie. Oszczedzanie w takich frimach od razu kojarzy mi się z amber gold, więc to raczej słaba forma oszczędzania wpłacasz masz zyskać a jedyne co Cię może spotkać to strata. Mało przekonywujące.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

        Splajtować to raczej nie splajtuje - bardziej prawdopodobną opcją wydaje się, że będą emerytury ale na bardzo niskim poziomie.
        Zmierzam do tego, że trzeba oszczędzać i inwestować. Te dwie zasady powinny nami kierować już od pierwszych dni kariery zawodowej. Interesujący artykuł na temat form oszczędzania na przyszłość można znaleźć np tutaj: http://ubezpieczenieitp.pl/oferta/3-...e-na-emeryture

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

          Ja mam trzeci filar, w końcu....
          Dla dzieci tez odkładamy co miesiąc troszke, za 20 lat sie nazbiera na samodzielny strat.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

            W zeszłym roku udało mi się odłożyć kilka tys., które po otworzeniu rachunku w domu maklerskim zostały właśnie tam wpłacone.

            Oczywiście nie wzięło się to ot tak z powietrza - bardzo dużo czytam na temat inwestowania. Aktualnie część środków jest ulokowana w akcjach, a od pewnego czasu inwestuje małe kwoty w opcje binarne.

            Nie są to gigantyczne kwoty, ale czuje się lepiej wiedząc, że trzymam swoje pieniądze we własnych rękach.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

              Najlepiej w skarpetkę

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                Oszczędzam. Nie wyobrażam sobie wydawania każdego grosza. Lepiej mieć pieniądze na czarną godzinę.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                  Jeśli mamy z czego oszczędzać. I tak najlepiej by było otrzymywac całą pensję brutto. Myślę, że uzbierałałaby się z tego spora sumka, która na jakiejś lokacie urosła do większej kwoty niż emerytura.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                    Ja mam taką skarbonkę założoną i co miesiąc pobiera określoną kwotę. Nie za dużą, ale w rok zrobiło się parę tysi, a te wrzuciłąm na lokatę. Polecam.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                      Ale w jakim banku??

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                        Ja nie oszczędzam w banku, tylko poprostu nie wydaje na to co nie potrzeba, ale ostatnio uznałam że zaszaleję i kupiłam sobie zioła na zajście w ciążę z baby and mama med i piję teraz Płodność fazę 1 przed owulacją i nie żałuję, ze wydalam kasę No ale jak chcę mieć dziecko to musze sobie przygotować oszczędności, nie?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                          Tak, ja oszczędzam ale tylko dzięki temu że w mojej pracy mam taką opcję, właściwie to mój pracodawca oszczędza dla mnie, to jest tzw. fundusz emerytalny na który przekazuje co miesiąc składki a ja tylko płacę od tego podatek.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                            Mamy z mężem trzeci filar. Wpłacamy tam pieniądze co miesiąc już od 7 lat i w tym roku jak przyszło pismo ile mamy środków zgromadzonych to się okazało że już trochę udało nam się zarobić.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

                              Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
                              Tak, ja oszczędzam ale tylko dzięki temu że w mojej pracy mam taką opcję, właściwie to mój pracodawca oszczędza dla mnie, to jest tzw. fundusz emerytalny na który przekazuje co miesiąc składki a ja tylko płacę od tego podatek.
                              Konkretnie nazywa się to pracowniczy program emerytalny. Miałam to w poprzedniej firmie. Rewelacyjny benefit, szkoda tylko, że dość rzadko stosowany przez polskich pracodawców.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X