Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzymanie główki u noworodka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Trzymanie główki u noworodka

    Drogie Mamusie! Kiedy dziecko powinno umieć unosić główkę leżąc na brzuszku????Mój mały ma 2 miesiace i nie umie dobrze unosić główki, zarzuca ją jakby, kiedy leży na brzuszku. Lekarka powiedziała, ze może mieć wiotkosć mięsni, skierowała na usg główki i jakieś cwiczenia rehabilitacyjne, bo mały ma krzywą oś ciała. Jestem załamana. Powiedzcie, kiedy Wasze maleństwa zaczeły dobrze trzymać główkę. Dodam, ze mały leżąc na pleckach wciaż fika, jest bardzo energicznym dzieckiem. Może to moja wina bo rzadko kładłam go na brzuszku. Czy ktoś z Was miał podobne problemy??
  •    
       

    #2
    Odp: Trzymanie główki u noworodka

    Witaj.O ile się nie mylę to pisałas o problemach neurologicznych swojego synka i tu tkwi przyczyna,pewnie ma wzmożone lub słabe napięcie mięśni.Miałam ten problem z córeczką,po pierwsze nie lubiła lezeć na brzuszku po drugie miała słabe mięsnie kręgosłupa i ciężko jej było unosić główkę.po rehabilitacji wszystko wróciło do normy.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Trzymanie główki u noworodka

      Co do problemów neurologicznych to faktycznie pisałam, ze zaobserwowałam, ze podczas snu mały cały drżał przez kilka sekund. Od tamtej pory drżenia się nie pojawiły. A ile tygodni miała Twoja córeczka, kiedy zaczęła podnosić prawidłowo główkę? Mam nadzieję, ze u nas nie jest jeszcze za późno i rehabilitacja pomoze.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Trzymanie główki u noworodka

        Córeczka zaczęła podnosić główkę w pozycji na brzuchu chyba dopiero w 4 m życia,natomiast jak nosiłam ją na ręku to trzymała główkę już w 3 miesiącu.


        Skomentuj


          #5
          Odp: Trzymanie główki u noworodka

          mi trzymanie główki przy pierwszym dziecku wychodziło jakoś naturalnie, akurat tego się nie bałam od razu wiedziałam jak trzymać chyba z filmów ;p

          Skomentuj


            #6
            Odp: Trzymanie główki u noworodka

            Każde dziecko rozwija sie inaczej. Jeśli jednak widzimy,ze wykazuje objawy, które mogą wskazywać na problemy natury neurologicznej to powinniśmy praktycznie od razu wybrać się z dzieckiem do lekarza.

            Kilka informacji o tym jakie neurologiczne objawy powinny wzbudzić nasze podejrzenia znajduje się na tej stronie:
            http://zdrowie.pkt.pl/porady-medyczn...a-podejrzenia/

            Przykładem jest utrzymująca się asymetria, czyli dziecko wygina się nadmiernie w jedną stronę, korzysta tylko z jednej rączki, wygina się w łuk do tyłu. W pierwszych tygodniach życia asymetria nie jest niczym nienormalnym, ale jeśli jest ona znaczna i utrzymuje się dłużej, warto udać się do neurologa dziecięcego.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X