Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

    Przysięga Hipokratesa kłania się temu lekarzowi.
    Szczerze to nawet brak mi słów żeby to skomentować, poprostu się nie da...

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

      Dziwna sprawa, ale faktycznie teraz dr Chazan będzie uznany za męczennika - że niby poleciał ze stanowiska za obronę życia. Tylko zazwyczaj w takich wypadkach to właśnie medycyna sztucznie utrzymuje życie - tzn. organizm usiłował pozbyć się skrajnie wadliwego płodu, ale medycyna pozwoliła utrzymać tę ciążę sztucznie - więc jak tu odczytać jaka była wola Stwórcy. Hmmm

      Skomentuj


        #18
        Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

        Poronienie to trudna sprawa, ale właśnie z takich powodów występuje - jak jest coś nie tak.

        Skomentuj


          #19
          Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

          ciekawe czemu dr Chazan jak tak bardzo chciał, żeby to dziecko się urodziło to nie wziął go pod swoją opiekę, albo Ci wszyscy ludzie, którzy tak to popierają nie biorą niepełnosprawnych dzieci i się niemi nie zajmują, jak mają tyle siły psychicznej i fizycznej to czemu tego nie okazują tylko krytykują wszystko na około. Nie sądzę, żeby donoszenie dziecka, które umrze zaraz po porodzie było dobrym rozwiązaniem, tylko niszczy psychicznie matkę i jej otoczenia

          Skomentuj


            #20
            Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

            ta sprawa poruszyła chyba całą Polskę, co za lekarz, nie wiem czy możemy go w ogóle nazywać lekarzem, Współczuje rodzicom z całego serca.

            Skomentuj


              #21
              Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

              Dla mnie prawo stanowione jest wyżej niż prawo boskie i każdy kto myśli inaczej łamie prawo i powinien ponieść karę, zostać skazany, adekwatnie od wykroczenia.
              Jeśli komuś sumienie czegoś nie pozwala, to niech się zwolni z pracy i zacznie np. sprzedawać ziemniaki na bazarze!
              Jak ja bym na takiego w aptece trafiła czy w szpitalu to szybciutko miał by koło d********* zrobione, tak jestem cięta na ten ciemnogród!

              I koleżanka ma rację! Czemu wszyscy płaczą nad zarodkami? A gdy już takie dziecko się urodzi, bez mózgu czy z innymi wadami genetycznymi) to gdzie są Ci wszyscy księża, mohery i inne zakapiory? Gdzie? Czemu wtedy nikt takiej matce nie chce pomóc, jakąś kopertę czy wsparcie psychiczne czy fizyczna pomoc? Ale adoptować duchowo i modlić się to każdy umie!

              Skomentuj


                #22
                Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

                Lekarz ma swoje prawa i pacjent też ma swoje prawa Każde spojrzenie na sprawę jest inne aż nie wiadomo jak na to patrzeć
                Niedługo nawet tabletek anty nie będą przepisywać bo to będzie wbrew ich religii

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

                  Lara tak jak napisałas z tymi tabletkami, ja już spotkałam się z przypadkami jak lekarz robił wywody pacjentce na temat tabletek antykoncpecyjnych -ale ze względu niby na ich działanie szkodliwe a nie religię. Jako lekarz powinien powiadomić o wszelkich skutkach ubocznych, ale to już pacjent decyduje co z tym robi.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

                    Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                    Lara tak jak napisałas z tymi tabletkami, ja już spotkałam się z przypadkami jak lekarz robił wywody pacjentce na temat tabletek antykoncpecyjnych -ale ze względu niby na ich działanie szkodliwe a nie religię. Jako lekarz powinien powiadomić o wszelkich skutkach ubocznych, ale to już pacjent decyduje co z tym robi.
                    To jest jedna strona medalu, że robi wywody, ale gdy już wreszcie Ci przepisze a Ty idziesz do apteki a tam Ci taki jeden z drugim mówi, że recepty nie wyda, bo mu religia na to nie pozwala!

                    A idź precz!

                    Wtedy wzywam kierownika i albo kierownik mnie obsługuje albo inna farmaceuta/ka, o ile są...bo mi się może nie chce chodzić od apteki do apteki...

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

                      Właśnie- klauzula sumienia im pozwala na odmowę, ale nie pozwala na pozostawienie bez pomocy, czyli powinien nam wskazać gdzie możemy kupić, gzie możemy wykonać dany zabieg. Powinni się za to zabrać - odmawiasz- ale jesteś zobowiązany dalej poprowadzić pacjenta w miejsce gdzie otrzyma należytą pomoc.
                      A nie, że każdy się na Ciebie wypnie bo sumienie mu na to nie pozwala.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

                        Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                        Właśnie- klauzula sumienia im pozwala na odmowę, ale nie pozwala na pozostawienie bez pomocy, czyli powinien nam wskazać gdzie możemy kupić, gzie możemy wykonać dany zabieg. Powinni się za to zabrać - odmawiasz- ale jesteś zobowiązany dalej poprowadzić pacjenta w miejsce gdzie otrzyma należytą pomoc.
                        A nie, że każdy się na Ciebie wypnie bo sumienie mu na to nie pozwala.
                        Like Nic dodać nic ująć. Jeśli odmawiasz, ok, zawołaj kogoś kto mnie obsłuży lub powiedź gdzie bym mogła być obsłużona ale tak czy siak, swoją skargę pozostawiam.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

                          Tutaj się zgadzam.

                          Nie może być tak, że pacjent któremu deklarowali się pomóc zostaje bez pomocy. Mnie cieszy pewien wzrost świadomości wielu osób z praw jakie mają i dzięki UE wiele innych możliwości. Cieszą mnie takie projekty jak 9tygodni gdzie są wskazówki i odpowiedzi na trudne pytanie np. do którego miesiąca można usunąć ciąże.

                          I nie mylmy popierania prawa kobiet do tego,że jesteśmy za zabijaniem, mocne słowa, a mało kto tak naprawdę wczuwa się w rolę kogoś.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X