Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

lotosowy porod

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    lotosowy porod

    slyszalyscie a moze ktoras urodzila "lotoska"???

    Poród w harmonii z naturą

    Lotosowa forma narodzin polega na nieprzecinaniu pępowiny i pozostawieniu jej wraz z łożyskiem aż do całkowitego, samoistnego odłączenia się (odpadnięcia) od ciała noworodka. Trwa to zwykle od 3 do 10 dni i ma pozwolić dziecku w naturalny sposób oddzielić się od matki. Nie wymaga to nadmiernej pielęgnacji okolic pępka dziecka i – przy odrobinie uwagi i ostrożności – nie powinno być problemu z kikutem pępowinowym.

    #2
    Odp: lotosowy porod

    Dziwi mnie propagowanie tego rodzaju porodu nie pisząc o możliwych negatywnych konsekwencjach. Nie jestem lekarzem, ale kiedyś sporo przeczytałam na temat tego rodzaju porodu i dużym ryzyku rozwoju bakterii i obumierającym łożysku i możliwości zakażenia. Poza tym jakoś do mnie nie przemawia trzymanie noworodka, a obok widara, w którym wisi łożysko.

    Skomentuj


      #3
      Odp: lotosowy porod

      ja osobiscie tez nigdy w zyciu bym sie nie zdecydowala na cos takiego..... szczerze mowiac to wrecz obrzydza mnie to :-)

      Skomentuj


        #4
        Odp: lotosowy porod

        Witam. W związku z tym, że na forum istnieje już wątek o takiej samej tematyce, ten zamykamy. I serdecznie zapraszamy do podjęcia dalszej dyskusji tutaj: http://forum.babyonline.pl/forum/sho...light=lotosowy

        Skomentuj

               
        Working...
        X