Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kolka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: dziecięca kolka

    Ja na kolkę stosowałam wodę koperkową.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Kolki?

      Jest duża szansa, że Espumisan pomoże. Można też dodatkowo, w przypadku nasilonego płaczu, podać Paracetamol w dawcw, jak w pzrypadku gorączki.
      Pozdrawiam
      prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

      Skomentuj


        Odp: Kolki?

        u nas espumisan zadziałał i też podawaliśmy paracetamol

        Skomentuj


          Odp: Kolki?

          Napisane przez majowa_mama Pokaż wiadomość
          W poniedziałek byłam na szkoleniu dla mam, gdzie Pani doktor prowadziłą panel o kolkach i powiedziała, że przy kolkach dobrze jest wykluczyć ból ( zapalenie) ucha, oraz infekcję dróg moczowych, czyli po prostu zrobić badanie moczu. Bo ponoć dzidzia w tych przypadkach daje podobne sygnały.
          Też byłam na tych warsztatach tylko w październiku U nas udało się bez kolek. Nie wiem na ile ich wystepowanie jest predyspozycją indywidualną, ale ja na wszelki wypadek przez pierwsze dwa miesiące życia córki i karmienia wyeliminowałam ze swojej diety większość produktów żeby uniknąć problemów z brzuszkiem. I udało się, nie było kolek, zaparć ani nic innego. Raz miała problem jak zjadłam sobie chleb razowy i okazało się to wielkim błędem...

          Skomentuj


            Odp: Kolki?

            Jeszcze chciałam dodać, że nie głodziłam się. Byłam na lekkiej diecie takiej jaką stosuje się np po operacjach czy przy lub po zatruciach. Jadłam pszenne bułki, czasami twaróg, dżemy niesłodzone, jabłka, banany, ryż z jabłkami gotowanymi i jogurtem naturalnym, jajko na miękko i na twardo, ziemniaki ze śmietaną, biszkopty, galaretkę. Wyeliminowałam całkowicie czeklady i słodycze, a jak nie mogłam już bez nich wytrzymać to wymyśliłam sobie placek ze śmietany galaretek, biszkopta i owoców. Wszystko to bez szkody dla mnie czy córki, a wręcz z korzyścią, bo problemy z brzuszkiem nie przeszkadzały jej w niczym.

            Skomentuj


              Odp: Kolki?

              uuuu kolka ..Może za dużo powietrza zasysa z butelki ? co do leków to z adamedu spróbuj ja często od nich biorę leki profilaktyczne. Lub zapytaj http://adamed.expert/ co w tej sprawię zrobic.

              Skomentuj


                Odp: Kolki?

                To może być przyczyna dlatego najlepiej kupować smoczki antykolkowe. Butelka nie jest tak ważna jak smoczek. Podobno dobrze sprawdzają się Aventy. Ja sprawdziłam Chicco i NUK - nigdy nie było u nas kolki. No i jaki smoczek nie byłby warto pamiętac o prostej zasadzie - smoczek powinien być zawsze pełny mleka no i nie powinno sie karmić dziecka do ostatniej kropli mleka w butelce.

                Swoją droga jak ktoś ma ochotę wypróbować butelkę NUK new classic to zapraszam na bloga www.mamatatadziecko.wordpress.com. Do poniedziałku można się zgłaszać, a do wygrania sią trzy butelki!

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Kolka

                  Wszystko o kolce i jak sobie z nią poradzić znajdziesz na moim blogu: http://szczesliwamama.pl/kolka-niemowleca/
                  Serdecznie zapraszam

                  Skomentuj


                    Odp: Kolka

                    Kolka - my niestety również przechodziłyśmy ten etap w naszym życiu. Próbowałyśmy kilku specyfików z apteki, ale czy któryś pomógł to trudno powiedzieć. Stosowałyśmy również masarze, kompresy, specjalne pozycje noszenia, ale jeśli miałabym wybrać co najbardziej nam pomogło to była to suszarka do włosów. Lekko ciepłym powietrzem dmuchałam przez złożoną pieluchę na brzuszek małej pilnując oczywiście żeby jej nie poparzyć. Dodatkowo jednostajny szum suszarki odprężał ją co pomogło nam w łagodzeniu bólu

                    Skomentuj


                      Odp: Kolka

                      Moja córcia również miała kolki. Było to trudne dla mnie oraz dla męża. Dla córeczki oczywiście również. Nie wysypialismy się we troje. Stosowaliśmy różnego typu syropki na kolki jakie przypisała nam pani pediatra.... W końcu poleciła nam wybrać się z córką na zabieg osteopatii . Jest o nowa metoda leczenia kolek. Mozecie sobie poczytać o niej tutaj
                      http://rehabilitacjafizjomed.pl/oste...k-u-niemowlat/

                      Zabieg był bardzo skuteczny. Z każdym kolejnym córka stawala się coraz spokojniejsza tak wiec jestem bardzo zadowolona,że sie na to zdecydowałam.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Kolka

                        moja babcia mi podawała na kolkę herbatkę z kopru

                        Skomentuj


                          Odp: Kolka

                          My też przechodziliśmy kolkę niestety :/

                          Skomentuj


                            Odp: Kolka

                            My używaliśmy ciepłych okładów na brzuszek, masowanie i jakiejś herbatki, którą poleciła nam pediatra.
                            Zanim przystąpi się do podawania dziecku farmaceutyków należy wypróbować domowe sposoby: sprawdzić, czy dziecko nie jest przegrzane, wykluczyć z otoczenia dziecka dym papierosowy, zapewnić dziecku spokój i komfort, zrobić dziecku delikatny masaż brzuszka lub pleców. Lekiem skutecznie łagodzącym objawy kolki jest preparat probiotyczny, który w składzie ma szczep Lactobacillus reuteri. Ulgę mogą przynieść również herbatki zawierające koper i mięte. W przypadku karmienia piersią ogromne znaczenie w minimalizacji kolki u dzieci ma dieta matki. (źródło: szczepimy.com.pl)

                            Skomentuj


                              Odp: Kolka

                              Moja siostra uzywala suszarki do wlosow: ogrzewala mu brzuszek i go mniej bolalo, do tego szum suszatki go uspokajał

                              Skomentuj


                                Odp: Kolka

                                U mnie córka nie maiła natomiast synuś miał takie może nie typowe kolki ale bolesne wzdęcia brzuszka. Podawałam esspumisan i delikol pomagały Również masowaliśmy brzuszek, ćwiczyliśmy nóżkami to pomagało małemu się odgazować i ból brzuszka mijał trwało to dwa miesiące.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X