Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

TV i dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Moje bliźniaki mają 4 mies. Zawsze dbam o to, by nie patrzyły na TV. Dziecko jest jeszcze zbyt słabo rozwinięte, by dostarczać mu tak wielu bodźców, w tak krótkim czasie. Potrafi się skupić na kilku zabawkach, które nie poruszają się zbyt intensywnie. A TV to ogromne źródło Rozkojarzenia. Tak samo jak światełka i reklamy w wielkich marketach. Podobno do 3 roku życia nie powinno się z dziećmi wychodzić na zakupy do wielkich sklepów i oszczędzić im atakujących zewsząd intensywnych i niejednokrotnie agresywnych bodźców świata reklamy.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      ja jak potrzebuje chwile, zeby cos zrobic to puszczam kubusiowi teletubbies. malego przez minimum pol godziny nie ma ostatnio w sklepie pokazalismyu mu maskotke teletubbisia, az piszczal. jak dostal do raczki to nie dal sobie odebrac. wyrwalam mu zeby isc do kasy i zaplacic. no ale juz jak byla jego to niestety nie okazywal takiego zainteresowania ehhh
      Jakub 19.05.2008

      Skomentuj


        #33
        A czy jest tu jakaś matka której dziecko nie jest w ogóle zainteresowane TV?? Mój synek ma 17 miesiecy i jak wlacze mu bajke to owszem zerknie, ale tylko na chwilke... Jest bardzo żywiołowy i nie może usiedzieć w miejscu... martwie sie czasem czy to normalne..??

        Skomentuj


          #34
          moja corka jak czy pije to sie nawet rusza

          Skomentuj


            #35
            Hej, ciekawy temat!
            Ostatnio natrafiłam na artykuł dot. badań Children's Hospital Boston iHarvard Medical School, które wykazały, że oglądanie TV przez dzieci poniżej 2 lat jest dla nich neutralne, jeżeli chodzi o rozwój. Tzn. ani nie poprawia zdolności mowy i ruchowych, ani nie pogarsza. (dla zainteresowanych pełen artykuł po angielsku tu: http://cbs2chicago.com/health/tv.vie....2.948148.html).
            Z drugiej strony ta sama szkoła robiła badania pod względem zależności TV a otyłość, no i oczywiście jak za długo się siedzi, to jest się bardziej otyłym. Nic bardzo odkrywczego ;-) Oczywiście 20-30 minut dziennie wg mnie nie zaszkodzi i moja 11 miesięczna córeczka ogląda czasem Reksia (jeden odcinek - 8 i pół minuty). Pozdrawiam!
            Anulka mama Maniulki

            Skomentuj


              #36
              Dobranocny ogród

              Mój synek ma 8 miesięcy, już od ok. miesiąca ogląda Dobranocny ogród na BBC Cebeebies. Wydaje mi się, że jest to odpowiednia bajka dla niego, śmieje się i próbuje nalaśdować dźwięki i zachowanie postaci.
              Sebastian 22.07.2008r godz.11:10

              Skomentuj


                #37
                Napisane przez joaia27 Pokaż wiadomość
                Mój synek ma 8 miesięcy, już od ok. miesiąca ogląda Dobranocny ogród na BBC Cebeebies. Wydaje mi się, że jest to odpowiednia bajka dla niego, śmieje się i próbuje nalaśdować dźwięki i zachowanie postaci.
                Mój synek również ogląda Dobranocny ogród.Alan ma już 2,5 roku i bardzo lubi tą bajkę pomimo,że postacie nie używają słów do porozumiewania sie tylko jakieś sylaby typu:"makapaka,ikałaka,dam, blam" itp.Bajka nadaje sie już nawet dla niemowlaków,gdyż dziecko może naśladowac sylaby wydawane przez bohaterów.
                Alanek 14.09.2006

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Pozwalam swojej Kini oglądać bajki ma swoje ulubione na mini mini i cbeebies. Czasu jej nie wyznaczam gdy ja coś chcem oglądnąć mówie jej to i ona nie protestuje zgada sie .

                  Skomentuj


                    #39
                    Napisane przez Basia101 Pokaż wiadomość
                    Mamusie, czy pozwalacie swoim pociechom oglądać telewizję? Jeśli tak to jakie kanały i jak długo?

                    Mój syn ma 2 lata i pozwalam mu oglądać bajki na mini-mini. Jeśli chodzi o czas to wygląda to bardzo różnie w zależności co ja mam do zrobienia w domu

                    Skomentuj


                      #40
                      Napisane przez Aga_TM Pokaż wiadomość
                      A czy jest tu jakaś matka której dziecko nie jest w ogóle zainteresowane TV?? Mój synek ma 17 miesiecy i jak wlacze mu bajke to owszem zerknie, ale tylko na chwilke... Jest bardzo żywiołowy i nie może usiedzieć w miejscu... martwie sie czasem czy to normalne..??
                      To ja Cię mogę uspokoić na tyle, że u nas jest ten sam wiek dziecka i ten sam problem. Moja córeczka uwielbia włączać tv i pstrykac pilotem, ale w sumie tylko to ją bawi. Telewizje poogląda może z 2-3min i już się zaczyna wiercić i nic nie jest w stanie jej uwagii przyciągnąć na dłużej. A ja jej pokupowałam takie świetne bajki edukacyjne, np jakie to zwierzątko, kolor, cyferka itp, wszystko kolorowe, pięknie zrobione i co z tego...
                      Jedyne co jeszcze w tv obejrzy to program "Jaka to melodia", bo lubi patrzeć jak tam tańczą, sama też zaraz tyłkiem wywija. W ogóle bardzo lubi muzykę i to dlatego.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        A czy są u mamy, które w ogóle nie chcą by ich dziecko oglądało Tv? Mnie zachwyciła pewna niemiecka rodzina gdzie w ogóle nie było telewizora. Czasem się sama zastanawiam czy jest to realne w naszych czasach i w naszej rzeczywistości

                        Skomentuj


                          #42
                          moja córka nie oglądała telewizji przez pierwsze 4 lata swojego życia. teraz jest ich dwoje i czasem oglądamy. Generlanie jednak nie włączamy dzieciom bajek, a raczej robimy rodzinne oglądanie raz w tygodniu. Wybieramy wtedy coś ciekawego i "bawimy " się w rodzinne kino.
                          Ustalilismy też, że nie oglądamy dobranocki, bo zabiera nam bardzo cenny czas (czas w którym tata wraca do domu po pracy).
                          Dzieciaki uwielbiają programy przyrodnicze.
                          Niestety bajki oglądane przez dziecko, raczej nie rozwijają. Blokują wyobraźnię i mowę i spontaniczną zabawę. Dzieciak siedzi cicho, nic nie robi i patrzy . Patrzy w telewizor, nie na drugiego człowieka, do którego mógłby coś powiedzieć, zadać pytanie.
                          Generlanie jesli macie siłę i chce Wam się walczyć to warto zainwestować teraz w rozwój zabawy dziecka, bo potem jako nastolatek powie: nuuuuda nie ma co robić, może jest coś w telewizji... albo pogram na komputerze...
                          ja walczę choć nie raz mam ochotę właczyć coś i chwilę odetchnąć
                          nie ma się co poddawać byśmy mogli być dumni z naszych dzieci

                          Skomentuj


                            #43
                            Chylę czoła przed mamusiami, które nie pozwalają oglądać maluchom TV. Wszelka Wam cześć i chwała o odważne, mądre i dzielne kobiety!!!
                            Ja jestem pod tym względem do cna zdegenerowana. Pozwalam moim chłopakom ogladać Cebebbess - zcasami nawet dłuuugo. Tylko wtedy mam kojącą chwilę ciszy i spokoju...
                            Wiem ,że to beznadziejne ...

                            Skomentuj


                              #44
                              mysle ze senk w tym zeby nie nauczyc na samym poczatku ogladania tv.(moja kol. juz 2 mies dziecku puszczala bajeczki,nie wiem po co)
                              jak zdarzy sie ze mam wlaczony tv i maly nie spi a leci jakis serial ktory zdarza mi sie ogladac to sie patrzy jak w obrazek, kiedy leci sport F1 albo pilka nopzna, to nie odpuszcza tylko musi to widziec (juz jako 4 mies szkrab ryczal jak go zabieralam wtedy z pokoju,przy innych rzeczach nie reagowal)ale ja puki co mam jedno dziecko, i mam czas dla niego a jak bedzie 2 to nikt nie wie jak to bedzie

                              ogolnie my bardzo malo ogladamy tv, a jak maly nie spi to prawie wcale, mysle ze dobrym rozwiazaniem jest wogole (jezeli juz) puszczanie dziecku filmow przyrodniczych, a na bajki przyjdzie czas(mam na mysli maluszki). i mysle ze najwazniejsza rzecza to jest nie wstawianie tv do pokoju dzieci,

                              jestem daleka od potepiania rodzicow ktorzy puszczaja dzieciom tv, tylko trzeba pamietac zeby dawkowac dzieciom ta atrakcje i fajnie jest ustalic sobie ile dzieci maja ogladac dziennie/tygodniowo tv i nawet miec specjalny stoper ktory bedzie zliczal czas.
                              Last edited by pieczulka; 24-04-2009, 13:43.

                              Skomentuj


                                #45
                                Amelka oglada Tv 2 razy dziennie.O 14 o 20.30 (o ile nie spi) gdy leci Mis w wielkim niebieskim domu , nic innego nie ogląda jedynie słucha.
                                Teraz piękna pogoda trzeba pokazać dziecku żywy obraz a nie szklany.
                                Amelia 12.03.08

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X