Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Metody naturalne czy antykoncepcja?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Tabletki ogolnie maja bardzo wysoka skutecznosc.To nie tak ze zawodza bo nie dzialaja czy cos.Gdy bierze sie je regularnie - prawdopodobienstwo zajscia w ciaze jest na prawde niewielkie.
    Problem pojawia sie gdy jakas tabletka zostanie pominieta, wystapia wymioty lub biegunka, gdy bierze sie leki ktore zmieniaja ze tak powiem dzialanie tabsow, gdy wypije sie alkohol w wiekszej ilosci.

    Mysle ze stwierdzenie - zazywalam tabletki i zaszlam w ciaze jest ze tak powiem mylne.

    Tabelki antykoncepcyjne dla kobiet karmiących bierze się BEZ PRZERWY. Opakowanie ma 28 tabletek i po nim należy od razu zacząć nowe opakowanie. W czasie brania na ogół nie ma w ogóle miesiączki, ale mogą być nieregularne plamienia, czy krwawienia, szczególnie po dłuższym czasie stosowania. Taką antykoncepcję zaczyna się któegokolwiek dnia (w czasie karmienia na ogół nie ma miesiączki) i zabezpieczenie antykoncepcyjne osiąga się po 10 dniach stosowania. Bardzo ważną rzeczą przy przyjmowaniu tego rodzaju antykoncepcji jest punktualność przyjmowania tabletki- niemal co do godziny.

    Cerazette mogą dawać uciążliwe plamienia i jest to wliczone w działanie tych tabletek. Jesli plamienia si enei zakoncza to pozostaje prezerwatywa lub spirala.
    Last edited by Goplana; 05-11-2008, 12:22.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      dziękuję za odpowiedz
      Pytałam bo słyszałam, że trzeba przynajmniej jedno opakowanie zużyć aby stały się skuteczne? Czy na ulotce jest tak informacja że zaczynają działać po jakimś czasie?

      Skomentuj


        #18
        Oj tego już nie pamiętam, ale lekarz mój powiedział że działanie takie konkretne zaczyna sie po 7 dniach ile w tym prawdy nie wiem, u mnie zadziałały po trzech dniach ale odstawiłam bo bardzo kiepsko mój organizm na nie reagował
        Wojtuś 28.11.2007

        Skomentuj


          #19
          Napisane przez viviet Pokaż wiadomość
          Mamusie mam pytania związane z antykoncepcją:
          1. czy podczas karmienia piersią można zacząć brać tabletki?
          2. po jakim czasie one zaczynają działać?
          Nigdy ich nie używałam a teraz chcę zacząć.
          Proszę o pomoc
          Tu jest ulotka poczytaj jak chcesz zacząć brać cerazette


          xxx
          Last edited by disne; 21-07-2020, 20:05. Powód: link
          Wojtuś 28.11.2007

          Skomentuj


            #20
            większość tabletek zaczyna działać po 10 dniach

            Skomentuj


              #21
              Witam dziewczyny ja juz nie karmie mam 3-miesieczna coreczke i wlasnie zaczelam od tego cyklu brac.bralam juz wczesniej i jesli sie stosuje do zalecenien to ryzyko ciazy jest znikome.ja ogolnie jestem zadowolona biore steridil tani a skuteczny i nie trzeba sie stresowac do konca cyklu czy przyjdzie okres czy nie
              Wikunia 04.08.2008r

              Skomentuj


                #22
                ja biore od 4 miesiecy tabletki i narazie jest wszytsko ok

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Ja mam założoną wkładkę od 9 miesięcy i jestem zadowolona. Ale wiem, że niektóre dziewczyny są przeciwne. Przed ciążą brałam pigułki 8 lat i też byłam zadowolona, tylko trzeba było pamiętać żeby wziąć tabletkę. Teraz o niczym nie muszę pamiętać. A zaszłam od razu po odstawieniu pigułek bez problemów. A w przeliczeniu, koszty wychodzą tak samo jak za pigułki, tyle że płacisz jednorazowo.

                  Skomentuj


                    #24
                    Napisane przez patiew Pokaż wiadomość
                    ja biore od 4 miesiecy tabletki i narazie jest wszytsko ok
                    Mogę zapytać jakie bierzesz?

                    Skomentuj


                      #25
                      Ja przed ciaza nosilam spirale Mirene jakies 7-8 lat i bylam bardzo zadowolona teraz biore tabletki ale to chyba nie jest metoda dla mnie ( musialby ktos za mna chodzic i przypominac " wez tabletke, wez tabletke " i mysle o zmianie znow na spiralke .

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Gdy mi się tabletki skończyły zastosowaliśmy metode naturalną no i tak odrazu po pierwszej próbie zaszłam w ciąże

                        Skomentuj


                          #27
                          tylko pamietajcie ze kalendarzyk to NIE METODA NATURALNA!!! tylko matematyczna
                          naturalne to najlepiej kombinacja objawowo termiczna. ja przez 7 lat nie zaszlam stosujac metody naturalne OT a potem jak juz wiedzielismy ze mozemy sobie pozwolic na dziecko(tylko nie moglismy sie zdecydowac kiedy dokladnie ) to mialam taki niby kalendarzyk wsparty czasami o pomiar temperatury i po 2 latach zaszlam w ciaze
                          Last edited by pieczulka; 25-11-2008, 00:44.

                          Skomentuj


                            #28
                            Pieczulka
                            Czyli też nie do końca sprawdza się metoda 'antykoncepcji naturalnej' nawet w Twoim przypadku, z takiej przyczyny, że nawet przy zaniedbywaniu pomiarów w kalendarzyku zaszłaś w ciążę dopiero po 2 latach, jak dla mnie to jest tylko dowód na to, że może i nie masz problemów z zajściem w ciążę, ale na pewno w Twoim przypadku jest to trochę trudniejsze...Znam sporo znajomych którzy stosowali kalendarzyk...we wszystkich wypadkach kończyło się ciążą...

                            Moim zdaniem trzeba pamiętać o tym, że ciało kobiety to nie maszyna, nie da się podciągnąć fizjologii ciała do prostych obliczeń matematycznych i pomiarów termicznych, ja nie mam regularnego cyklu, nigdy z resztą do końca nie miałam, a po porodzie jest jeszcze bardziej rozregulowany, tak jak SDM źle reaguję na tabletki i jakiekolwiek hormonalne środki więc stosujemy tylko 'mechaniczne'...Ale NIGDY więcej (bo przed ciążą takie stosowałam czasem i skończył się ciążą) nie zdecydowała bym się na tzw. 'metody naturalne' zapobiegania ewentualnej ciąży.

                            Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                            Różności do postów
                            GALERIA OLAFKA

                            Skomentuj


                              #29
                              kiedys uzywalam tabletek. pozniej przestalam. bez tabletek zawsze wiedzialam kiedy mam dni plodne. czulam wtedy lekkie pobolewanie jajnika.
                              kubusia mamy bo tak zdecydowalismy i mozna powiedziec od razu nam sie udalo.
                              Jakub 19.05.2008

                              Skomentuj


                                #30
                                ja biore tabletki i w telefoni mam ustawione przypomnienie wiec odziennie o 18.30 mi pika hehe,

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X