Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Internet i komputer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Internet i komputer

    Akurat w podróży to trochę nagięłabym zasady, dziecko zwłaszcza, gdy jedziemy kilka godzin nudzi się już widokami na zewnątrz.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Internet i komputer

      Moja córka ma 5 lat i jeszcze nigdy nie siedziała przed laptopem uważam, że ma na to jeszcze czas, teraz powinna zajmowac się podwórkiem i zabawkami ale w mojej rodzinie niestety dzieci w wieku 6 lat graja w gry i siedzą na fb

      Skomentuj


        #48
        Odp: Internet i komputer

        I bardzo dobrze, lepiej zainteresować dziecko innymi, ciekawszymi rzeczami niż komputer. Dziwię się rodzicom którzy już kilkuletnim dzieciom pokazują rożne gry na komputerze a potem płaczą, że nie można ich odciągnąć. Poza tym dziecko to tylko dziecko, nie wie że korzystając z komputera trzeba uważać. Przy mnie nawet miało miejsce takie zdarzenie jak syn moje koleżanki zalał komputer coca-colą jak w coś tam grał. A to był służbowy komputer i panika, co teraz. Na szczęście było na tyle wcześnie że można go było zanieść do serwisu komputerów gdzie jeszcze przed upływem weekendu komputer osuszyli i zabezpieczyli dane przed ich utratą.

        Skomentuj


          #49
          Odp: Internet i komputer

          A ja nie naginam zasad nawet w podróży, może dlatego, że córka musi patrzeć na drogę bo jak tego nie robi to źle się czuje ale pomimo tego i tak nie lubię jak dzieci w takim wieku interesuję się tylko laptopem albo tabletem.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Internet i komputer

            Pamiętajcie, by odpowiednio zabezpieczać dane, które znajdują się na komputerze. Niestety korzystanie z komputera przez dziecko jest dość ryzykowne. Na szczęście nawet jeśli dane zostaną utracone, można je odzyskać.
            Last edited by gagatka; 22-07-2020, 13:43. Powód: link

            Skomentuj


              #51
              Odp: Internet i komputer

              wg mnie na poczatku powinno sie zabronic bo dziecko nie potrafi samo ocenic co widzi po prostu wszystko sie dziecku podoba i sie uzaleznia

              Skomentuj


                #52
                Odp: Internet i komputer

                Komputer bez dysku SSD to teraz przeżytek. Ja mam teraz nowy z dyskiem NVME i śmiga jak błyskawica

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Internet i komputer

                  Dokładnie. Trzeba bardzo uważać bo komputer, telefon czy tablet przyciągają dziecko jak magnes. Wiem, że my rodzice czasem chcemy odsapnąć i przymykamy oko, ale to cienka granica.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Internet i komputer

                    Dokładnie. Nie ma co przyzwyczajać dzieci do telefonu czy telewizji. W dobie książek, gier planszowych i ogromie zabawek, dziecko z pewnością czymś się zainteresuje.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Internet i komputer

                      Ja staram się wychowywać moje dzieci bez używania telefonów, tabletów i innych tych wszystkich gadżetów. Już wolę żeby bajki non stop oglądały, tak jak ja to robiłam jak byłam dzieckiem. ;p Za to jeśli chodzi o komputer to kupiłam specjalnie w sklepie xx ten taki All In One, żeby zabierał mało miejsca, a poza tym, żeby był wykorzystywany tylko z konieczności.
                      Last edited by gagatka; 01-07-2020, 10:32. Powód: link

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Internet i komputer

                        może lepiej zainwestować w dziecko i wysłać na jkaiś kurs programowania a jak bardzo chce się odciągnąć od komputeraz to inne zajęcia, dzieciaki się nudzą to siędzą przed komputerem tak jak my ciągle w telefonach, nie ma się co dziwic

                        Skomentuj


                          #57
                          Mam taki problem. Moje pierwsze dziecko gra w gry https://gry-hazardowe-x.pl/ codziennie po szkole. To dobrze, że te gry są darmowe, ale mam obawy. Ostatnio byliśmy u okulisty i powiedział, że wkrótce będziemy nosić okulary. Nie wiem jak odzwyczaić moje dziecko od gier. I sprawić, by czerpał więcej radości z chodzenia. Jak sobie z tym radzisz?

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X