Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród > Poród i połóg
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Poród i połóg Tu dowiesz się wszystkiego co trzeba wiedzieć o porodzie. Włącz się do dyskusji!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-02-2013, 16:47
werciazdroj werciazdroj jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
werciazdroj.polki.pl

Zdjęcia: 170
Question Poród naturalny czy cesarskie cięcie ??

Cześć mój maluszek do ostatniego miesiąca był ułożony pośladkowo i ginekolog oswajał mnie z cesarskim cieńciem ja jednak się przed tym wzbraniałam,gdyż bałam się problemów wynikających z tego: długo gojąca się rana z widoczną blizną ,kłopoty z karmieniem itd. Jednak na moje szczęście dzióbek się obrócił i urodziłam naturalnie i jestem z tego bardzo zadowolona.

Jaki był wasz poród i czy maiłyście jakieś problemy po porodzie.
Przykład: Moje koleżanki były cięte jedna w poprzek a druga wzdłuż i obie miały problem z naturalnym karmienie i musiały z niego zrezygnować,oraz problemy z chodzeniem.

Czekam na wasze doznania i opinie !!
Nieprzeczytane 18-02-2013, 15:04
zlosnica125 zlosnica125 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
zlosnica125.polki.pl

Domyślnie Odp: Poród naturalny czy cesarskie cięcie ??

Witam
Ja rodziłam naturalnie, tylko mała wychodziła twarzoczaszką i dlatego poród się trochę przeciągał, jednak noszę okulary i mam sporą wadę wzroku, i mimo tego, że okulista zezwolił na poród naturalny, a ja przy cesarce się nie upierałam, po porodzie wada wzroku mi się pogorszyła. Przestrzegam wszystkie panie, które mają ten sam problem, że mimo zapewnień lekarza, że poród naturalny nie ma wpływu na wadę wzroku, dobrze przemyślały kwestę porodu przez cesarskie cięcie.
Nieprzeczytane 18-02-2013, 15:28
koliberek71's Avatar
koliberek71 koliberek71 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
koliberek71.polki.pl

Zdjęcia: 42

Swiadomie nie dałabym sie pokroic- gdyby było zagrozone zycie dziecka lub moje -owszem.Nie dałabym sie tez znieczulic .Cud narodzin na tym polega ze musimy pocierpiec zeby wiedziec ile miłosci potem trzeba włozyć aby dziecko wychować.
Rodziłam 3 x naturalnie i jak zobaczyłam dzieci -zapomniałam jak boli,a bola skurcze a poród to pikuś

Nieprzeczytane 02-03-2013, 21:05
malenka_18's Avatar
malenka_18 malenka_18 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
malenka_18.polki.pl

Miasto: Ełk
Zdjęcia: 4

NO ja niestety miala cesarskie ciecie przyznam bolalo jak cholera ale najgoryszy byl pierwszy dzien a pozniej to juz bajka dosc szybko doszlam do siebie bo w okolo 3 dni juz chodzilam jak maly samochodzik no i niestety mialam problemy z naturalnym karmieniem jak po porodzie lezelismy w szpitalu jeszcze 3 tygodnie to odciagalam pokarm malutkiemu a w domku juz udalo sie karmic piersia ale niestty przez oslonki bo nie chcial ciagac samej piersi ale i tak jestem dumna ze udalo sie karmic piersia i jak na takie warunki dosc dlugo bo malutki zadecydowal sam ze juz piersi nie chce (krzykiem i wypluwaniem i kreceniem sie na rekach ) heh i tak tydzien czasu jest na mieszance samej
Nieprzeczytane 02-03-2013, 22:17
mareszka mareszka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mareszka.polki.pl

Zdjęcia: 24

ja rodziłam naturalnie
Nieprzeczytane 04-03-2013, 10:45
CarolineeL's Avatar
CarolineeL CarolineeL jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
CarolineeL.polki.pl

Miasto: Pomorskie
Zdjęcia: 2

SN i nie żałuję ,byłam z siebie bardzo dumna ,że sama dałam radę urodzić synka .
Nieprzeczytane 04-03-2013, 13:32
Kukurydziana Kukurydziana jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Kukurydziana.polki.pl

Miasto: Kraków

Ja rodziłam naturalnie,ale niestety nie wspominam dobrze okresu po porodzie. U mnie poród to był pikuś w porównaniu z połogiem. Ze szpitala wypuścili mnie ze stanem zapalnym krocza... :/ Niestety skończyło się na wyciu z bólu i puszczeniem szwów. Po wyleczeniu narkoza cięcie jeszcze raz i szycie... :/ Nikomu nie życzę :/ Na koniec okazało się,że nie do końca dobrze mnie zszyli i musieli mnie w znieczuleniu miejscowym naciąć delikatnie jeszcze raz.Podsumowując mój poród naturalny ciągnął się za mną przez 4 miesiące. Natomiast moja bratowa rodziła przez cc i tydzień po porodzie ściągnęli jej szwy i była jak nowa. Więc z mojej perspektywy cc nie jest wcale złe.
Nieprzeczytane 07-03-2013, 13:46
niedozywiona niedozywiona jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
niedozywiona.polki.pl

Ja rodzilam naturalnie, choć lekarze byli przygotowani na cc odkąd zeszłam z fotela... Niestety, nadgorliwa polożna spowodowała przy tym pęknięcie obojczyka Kacpra, bo "spieszyło jej się do domu" i "mogla do pracy nie przychodzić, ale nie wiedziała, że tyle porodów będzie"... i wszystkie tak traktowała.
Nieprzeczytane 11-03-2013, 23:08
inesita28 inesita28 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
inesita28.polki.pl

Zdjęcia: 36

Ja rodziłam naturalnie, choć miałam problemu, gdyż byłam za wąska i musieli małego wyciągnąć kleszczami. Parłam 3 godziny. Ale i tak wolałam to od cesarki
Nieprzeczytane 13-03-2013, 14:06
evelinek13's Avatar
evelinek13 evelinek13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
evelinek13.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 508

osobiscie jestem za poroden naturalnym ale sa przeciez takie przypadki gdy cc jest nieuniknione wiec jak mus to mus

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania