Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

    Ciąża wiąże się nie tylko z kresem radosnego wyczekiwania, ale również z wieloma fizycznymi dolegliwościami, do jakich możemy zaliczyć między innymi zaparcia, czyli utrudnione lub uniemożliwione wypróżnianie się. Dolegliwości te dotykają większości ciężarnych kobiet, zwłaszcza w II i III trymestrze.
    Poznaj innowacyjne rozwiązanie problemu uciążliwych zaparć – to Eva/qu®, który jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, w połogu i karmiących piersią.
    Łączy on w sobie bezpieczeństwo metod długotrwałych ze skutecznością, wygodą i szybkością działania środków doraźnych. A jakie ty masz sposoby na zaparcie?
    Zadanie konkursowe:
    Odpowiedz na forum babyonline.pl na pytanie: Jak radzisz sobie z zaparciami? Czekamy na Wasze wypowiedzi w tym wątku!

    Więcej informacji:
    http://babyonline.pl/konkurs-nie-idz...,15548,r1.html
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

    W pierwszej kolejności zwiększyłam ilość płynów- piłam wodę niegazowaną oraz herbatki ziołowe np. rumiankowa i miętową. A ulubioną moją przekąską stały się suszone owoce -morele, śliwki, gruszki, jabłka. Do tego jogurt z płatkami pełnoziarnistymi i czułam się lekko wychodząc z toalety

    Skomentuj


      #3
      Odp: Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

      W czasie ciąży aby zaparcia mi nie dokuczały zdecydowanie postawiłam na zróżnicowaną i dobrze zbilansowaną dietę-pełną produktów pełnoziarnistych,suszonych owoców,orzechów,pysznych i świeżych warzyw i owoców a także chudego mięsa.Piłam duże ilości wody niegazowanej a także sporo świeżych soków owocowo-warzywnych.Zadbałam także o odpowiednią dawkę ruchu i unikałam stresujących sytuacji.
      W czasie połogu i karmienia piersią-zadanie było nico bardziej utrudnione ale dałam radę i śmiało mogę polecić nawadnianie organizmu odpowiednią ilością wody a także produktami mlecznymi-takimi jak kefir,maślanka.Pamiętać trzeba o tym,że ruch to zdrowie-więc dużo spacerujmy,w korzystaniu z toalety w czasie połogu pomocny może okazać się taki dziecięcy podest-jeśli kolana są nieco wyżej łatwiej jest się wypróżnić.-jeśli natomiast problem jest bardziej poważny-konsultacja lekarska jak i przepisane czopki powinny załatwić sprawę.

      Pamiętajcie dziewczyny : Ważne by nie bać się tej czynności i regularnie odwiedzać toaletę!

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

        Muszę przyznać, że odkąd jestem w ciąży mam a raczej miałam poważne problemy z zaparciami! Na początku nie mogłam sobie z nimi poradzić, ale stwierdziłam, że jak to możliwe, że ja nie mogę sobie z czymś takim poradzić?!
        Wzięłam się do roboty i zaczęłam próbować różnych rzeczy badając swój organizm. Z badań wyszło, iż najbardziej pomaga mi zażywanie jak największej ilości płynów a w szczególności soczku ze świeżej marchwi! O wodzie to nie muszę raczej wspominać.
        Kolejnym przyjacielem, który mi pomógł bardzo ale to bardzo jest po prostu świeży ananas, którego zaczęłam jeść regularnie..
        Do tego dołączyłam spacery z mężem i jestem teraz szczęśliwą przyszłą mamą bez problemów z zaparciami :-).
        Wszystkim polecam mój sposób, bo naprawdę przynosi ulgę w ciężkich dla nas kobiet chwilach!!

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

          Na początku ciąży dokuczały mi silne zaparcia, było to bardzo frustrujące. Poradziłam sobie z nimi w sposób naturalny, poprzez ruch picie dużej ilości wody i regularne posiłki. Myślę, że regularne posiłki i delikatna dieta to jest podstawa. Codziennie jedno jabłko, pieczywo pełnoziarniste, błonnik z jogurtem i problem zaparć odchodzi w niepamięć

          W III trymestrze zostałam uziemiona przez lekarza, więc ruch znacznie się zmniejszył, ale jakoś daje radę i problem nie powtórzył się.

          Powodzenia w walce z zaparciami!

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

            Zaparcia coś strasznego.Na dodatek mogą doprowadzić do bolesnych hemoroidów
            I mnie nie ominęły.W pierwszej ciąży dopadły mnie po porodzie,ale jakoś szybko się z nimi uporam.Teraz kiedy jestem drugi raz w ciąży zaparcia dały znać o sobie już w piątym miesiącu ciąży.

            I oto jak sobie z nimi radzę:

            *staram się zamieniać ziemniaki na kasze-najlepiej na gryczaną i jęczmienną,mimo pozorom działają świetnie
            *dodaje do jogurtów,deserów zioła amarantusa-czasem jem nawet z łyżeczki,zawierają dużo błonnika i własnie są polecane w czasie zaparć
            *staram się jeść jak najwięcej produktów zawierających błonnikwoce suszone,śliwki,ciemne pieczywo,jabłuszka tarte
            *piję,bardzo dużo piję zarówno wody niegazowanej jak i świeżo wyciśnięte soki z owoców najlepiej takie które mają w sobie jeszcze troszkę miąższu
            *smakuje też w kiszonkach,szczególnie kiszonej kapuście,soku z niej
            *od czasu do czasu wypiję domowej roboty kompot z suszu
            *i ruch spaceruję codziennie,bo siedzenie cały dzień też ma wpływ na zaparcia
            *w aptece można kupić też wodę koperkową na zaparcia,ona jest dla maluszków,więc na pewno w ciąży można bezpiecznie się jej napić

            I jeszcze kilka "przepisów"

            1.Woda + cytrynka do wypicia zaraz z rana przed zjedzeniem śniadania,pobudzi układ pokarmowy do prawidłowej pracy
            2.Woda gorąca + rodzynki,zalewamy i pijemy jeszcze ciepły napar
            3.Olejek pomarańczowy-kilka kropel do kąpieli

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

              Zaparcia? Chciałoby się zapytać- a co to takiego? Jeszcze nie miałam z tym problemów- myślę że mogę to zawdzięczać zdrowej diecie oraz aktywności fizycznej nie tylko będąc w ciąży. Już przed nią prowadziłam zdrowy tryb życia, dzięki czemu uniknęłam wielu przykrych dolegliwości. Jak to mówią- mądry Polak po szkodzie. Żyłam z tą dewizą od dawna, wolę zapobiegać- niż leczyć.

              Warto tylko zwrócić uwagę, aby podejmowany wysiłek fizyczny był wysiłkiem tlenowym. Długotrwały lecz umiarkowanie intensywny. Nie katujmy się ćwiczeniami siłowymi, gdzie beztlenowa praca mięśni wcale tak dobrze nie wpłynie też na mięśniówkę układu pokarmowego!

              Dieta? Każdy powinien znaleźć produkty odpowiednie dla siebie, nie katujmy się czymś, czego nie lubimy. Ważny przy zaparciach błonnik znajdziemy w wielu kategoriach produktów. JA ubóstwiam owoce i warzywa- na szczęście już wiosna i można sięgać po te świeże, polskie!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

                Zaparcia???
                O matko kto dobrze to znosi, chyba Żadna z nas...
                Ja przez dwie ciĄŻe miaŁam takie zaparci,Że nic nie pomagaŁo...jadŁam Śliwki, piŁam wode z cytryna i miodem rano...kefir na noc i czapek glicerolowy pomagaŁ najbardziej...wtedy wiedziaŁam,Że przeszŁo i mogĘ dalej funkcjonowaĆ...zaparcia to coŚ okropnego...ale musimy to przetrwaĆ bo to kolejnoŚĆ z czym siĘ wiĄŻe ciĄŻa a najbardziej koŃcÓwka ciĄŻy....

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

                  Zaparcia to bardzo kłopotliwa przypadłość zwłaszcza w ciąży, kiedy pole do popisu wśród aptecznych medykamentów jest drastycznie zwężone.
                  Znalazłam jednak "domowy" sposób, by ułatwić wypróżnianie się. Cudownym środkiem okazały się mleczne koktajle z dodatkiem owoców i otrąb owsianych.
                  Właśnie tak zaczynałam każdy dzień. Miałam szerokie pole do popisu wśród owoców, bo praktycznie większość nadawała się do tworzenia koktajlu.
                  Moim ulubionym był: 1 banan + szklanka mleka + 2 łyżki otrąb owsianych + szczypta cynamonu (zdjęcie poniżej).
                  Całość miksowałam blenderem i piłam "na śniadanie".
                  To bardzo prosty, smaczny, niedrogi, ale przede wszystkim zdrowy początek dnia, dzięki któremu pozbyłam się zaparć.
                  Prawda, że wygląda nieźle? Polecam serdecznie!

                  Last edited by Angel1090; 07-05-2014, 12:59.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

                    Jak ja radzę sobie z zaparciami? Będąc w ciąży ale i nie tylko, na zaparcia stosowałam/uję kilka metod:
                    - dbam aby moja dieta zawierała duże ilości błonnika;
                    - uwielbiam jeść jabłka, kiwi i grejpfruty które jak wiadomo pomagają na zaparcia oraz perystaltykę jelit;
                    - pomocne są także suszone śliwki;
                    - ograniczam spożycie czekolady i białego pieczywa do minimum;
                    - ważne są też płyny, dlatego staram się dużo pić a codziennie rano przed śniadaniem wypijam na czczo szklankę letniej wody;
                    - dbam o swoją aktywność fizyczną;
                    - niekiedy pomocny okazuje się napar z kopru włoskiego;
                    - posiłki jem powoli, a każdy kęs dokładnie przeżuwam.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

                      Odkąd pamiętam zawsze miałam problemy z zaparciami, a w ciąży te problemy się nasiliły. Stosowałam rano (na czczo) przegotowana wodę z sokiem z cytryny, następnie w ciągu dnia dużo piłam płynów (głównie wodę ok 3 l/d), jadłam dużo owoców (również suszonych-m.in morele, śliwki), warzyw i oraz pełnoziarniste pieczywo. To trochę zmniejszyło moje dolegliwości, ale problem nie minął... Kolejnym krokiem było spożywanie 2 łyżek dziennie oleju lnianego buldwingowego-bardzo zdrowy i pomagał regulować pracę jelit. Ostatecznie pozbyłam się zaparć zjadając ok 2 łyżek świeżo zmielonego siemienia lnianego (w zwykłym młynku do kawy). Dodawałam je do jogurtu lub sałatek czy innych potraw. Polecam. Pozdrawiam

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

                        Stosowałam kilka prostych zasad/rytuałów
                        *rano na czczo wypijałam 1 szklankę wody mineralnej
                        lub gdy to już nie pomagało
                        ********rano na czczo wypijałam 1 szklankę cieplej przegotowanej wody z jedną łyżeczką miodu
                        a gdy to już nie pomagało
                        ********* rano na czczo wypijałam 1 szklankę cieplej przegotowanej wody z jedną łyżeczką miodu i dodatkowo wrzucałam do szklanki 5 suszonych śliwek

                        To trzy moje skuteczne domowe sposoby
                        Kolejne metody to leki
                        *syrop lactuloza 1 łyżeczka trzy razy dziennie 30 min przed posiłkiem
                        *czopki glicerynowe
                        POD KONTROLĄ I ZA ZGODĄ LEKARZA!!!

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

                          Zaparcia często towarzyszą kobietą w ciąży, a najczęściej nasilają się podczas suplementacji żelaza, jakie jest stosowane podczas anemii.

                          Aby zapobiegać zaparciom lub je niwelować należy spożywać dużo błonnika, który zawarty jest w pełnoziarnistym pieczywie, brązowym ryżu, makaronie. Spożywanie świeżych owoców np. jabłek, kiwi oraz warzyw. Wypijanie ok 2 litrów wody mineralnej niegazowanej. Unikanie spożywania słodyczy np. czekolady, która nasila zaparcia. Na przekąskę warto wybrać suszone owoce, np. śliwki, morele, żurawinę. Pomocne okazuję się wypicie na czczo szklanki ciepłej wody z miodem i cytryną. Dużo ruchu na świeżym powietrzu np. spacery, które przyspieszają perystaltykę jelit.
                          Taki tryb życia i dieta spowodują, że zaparcia znikną raz dwa

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

                            Problem zaparć mnie nie dotyczył - do czasu gdy zaszłam w ciąże.
                            Jak ja sobie radziłam, a właściwie wciąż - w ciąży radzę?
                            Moja dieta już z racji posiadania lokatora w brzuszku szybko się zmieniła.
                            Jednak przy pojawieniu się zaparć dodatkowo (jeszcze bardziej) nałożyłam nacisk by w moim jadłospisie zwiększyła się ilość produktów bogatych w błonnik, zmniejszyłam (z bólem serca) ilość spożywanych słodyczy do minimum a zwiększyłam ilość picia wody. To jednak tylko niwelowało zaparcia - problem całkowicie nie zniknął.
                            Niezawodnym sposobem okazało się:
                            - zjadanie przed głównym posiłkiem owocu kiwi ( jem 1 zazwyczaj 2 sztuki dziennie)
                            - wypicie z rana szklanki (przegotowanej) wody z świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny i łyżeczką miody ( który nie wiedzieć czemu polubiłam dopiero będąc w ciąży)
                            - skutkowało tez picie maślanki i kefiru

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Konkurs "Nie idź w zaparte, poczuj się lekko"

                              Zaparcia-nie sa mi obce .Wiem jak sobie z nimi radzic.
                              Najlepszy jest blonnik.
                              Aby wspomoc perystaltyke ,wybieram produkty zawierajace blonnik.Nie jest on trawiony,usuwa niestrawione resztki pokarmu ,zapobiegajac ich zaleganiu.Dlatego ,kupuje tylko pieczywo pelnoziarniste,jak najczesciej jem platki z otrebami.Miedzy posilkami jem duzo surowych owocow i warzyw -duzo cennego blonnika zawieraja brokuly,brukselka,pomidory,czerwona papryka gruszki i truskawki.
                              Woda zapobiega zaparciom i hemoroidom.
                              Picie wody wspomaga przemiane materi i ulatwia regularne wyproznianie,a to z kolei zapobiega powstawaniu zylakow odbytu.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X