Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

świetne danie wegetarianskie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    świetne danie wegetarianskie

    Ja ostatnio zrobilam super danie
    Kupilam warzywa na patelnie, wczesniej ugotowalam ryz i makaron. Wszystko razem polaczylam na patelni dodajac 2 buliony Mniam!
  •    
       

    #2
    Odp: świetne danie wegetarianskie

    hmmmm oczywiście o gustach sie nie dyskutuje, ale jak dla mnie albo ryż albo makaron, po co jedno i drugie,bo też często robię coś takiego i rozumiem że bulion tzn wywar warzywny, skoro piszesz że danie wegetariańskie


    Skomentuj


      #3
      Odp: świetne danie wegetarianskie

      Ciekawe to sobie wymyśliłaś. Muszę wypróbować, chociaż raczej dodam tylko ryż, nie będę jeszcze dodawała makaron.

      Skomentuj


        #4
        Odp: świetne danie wegetarianskie

        Zawsze to jakieś urozmaicenie. U mnie by się zdziwili, jakbym podała ryż z makaronem Chociaż moi teściowie do zupy dodają ziemniaki i makaron. Kasza i ziemniaki w krupniku, to rozumiem , ale makaron?

        Skomentuj


          #5
          Odp: świetne danie wegetarianskie

          Ryz i makaron jednocześnie w naszym przypadku odpada. W osobnych zupach bardzo lubimy, ale nie w jednym daniu. Nawet nie wiem jak to by razem smakowało.

          Skomentuj


            #6
            Odp: świetne danie wegetarianskie

            Składniki
            50 g świeżego szpinaku
            1 łyżka + 1 łyżeczka masła
            1 ząbek czosnku
            1/2 awokado
            3 jajka
            2 łyżki mleka lub wody
            40 g sera feta
            1 łyżka szczypiorku
            sól, pieprz



            Szpinak opłukać, posiekać. Na patelni podgrzać 1 łyżeczkę masła, dodać przepołowiony czosnek oraz szpinak. Mieszając podgrzewać przez minutę aż szpinak zwiędnie i będzie miękki. Odłożyć na talerz.
            Na patelni roztopić łyżkę masła i rozprowadzić je po całej patelni. W międzyczasie w misce roztrzepać widelcem jajka z dodatkiem mleka lub wody, soli i pieprzu, starając się wtłoczyć w jajka powietrze.
            Masę jajeczną wylać na patelnię i smażyć przez ok. 2 minuty. Następnie ułożyć szpinak a po minucie smażenia dodać pokrojone awokado i fetę. Posypać szczypiorkiem, doprawić solą i pieprzem i smażyć jeszcze przez ok. pół minuty do czasu aż masa jajeczna będzie już ścięta.
            Można złożyć na pół lub zawinąć w rulonik.

            Skomentuj


              #7
              Odp: świetne danie wegetarianskie

              U nas w domu, zarówno mój mąż jak i mój syn, bardzo lubią mięso, więc nie wiem czy udałoby mi się przemycić im taki obiad. Chyba jedynie w piątek, bo wtedy nie jemy mięsa!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: świetne danie wegetarianskie

                Chleb zapiekany z pieczarkami i serem
                Składniki:

                350 g pieczarek
                2 ząbki czosnku
                olej
                dwie kule mozarelli po 125 g każda (bez podpuszczki zwierzęcej)
                1/3 szklanki stopionego masła
                1/2 pęczku szczypiorku
                2 łyżki maku

                Sposób przygotowania:

                Pieczarki obieramy, kroimy w plasterki. Na patelni rozgrzewamy 2 łyżki oleju, smażymy pieczarki na dość mocnym ogniu żeby się ładnie zrumieniły i dobrze odparowały. Dodajemy czosnek przeciśnięty przez praskę, mieszamy i odstawiamy do przestudzenia. Piekarnik nagrzewamy do 190 stopni. Bochenek chleba wykładamy na dwa długie pasy folii aluminiowej ułożonej na krzyż (tak aby owinąć bochenek) nacinamy najpierw w paski a potem na krzyż. Mozarelle kroimy w dość małą kostkę. Roztopione masło mieszamy z drobno posiekanym szczypiorkiem i makiem. Pieczarki i ser upychamy w nacięciach, jak najgęściej (ja napchałam praktycznie w każde). Całość polewamy masłem z dodatkami. Owijamy chleb w folię, zapiekamy 15 minut, otwieramy folię i pieczemy jeszcze 10 minut aż ser się ładnie roztopi. Jemy natychmiast urywając kawałki chleba Polecam!

                Skomentuj

                       
                Working...
                X