Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

poród w domu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: poród w domu

    ale w szpitalu jest wiecej specjalistycznego sprzetu niz ktokolwiek jest w stanie sprowadzic do domu i w razie powikłań dziecko szybciej trafi pod fachowa opieke

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: poród w domu

      każde miejsce ma swoje plusy i minusy ja widziałam zdecydowanie więcej plusów w domku
      i tak kontra dla twopjego argumentu u mnie była taka w domu nie ma tego syfu jaki jest w szpitalu...




      "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

      Skomentuj


        #18
        Odp: poród w domu

        a ja się urodziłam w domu heh po prostu rodzice nie zdążyli do szpitala tato biegał żeby zadzwonić po karetkę a to takie czasy były że telefonów w domu ludzie nie mieli i biegał po osiedlu w spółdzielni nie chcieli telefonu użyczyć no i chcąc nie chcąc był położną razem z sasiadką rodziców dopiero po porodzie jakoś udało się karetkę wezwać

        Skomentuj


          #19
          Odp: poród w domu

          Ja tez bardzo chcialabym urodzic w domu. Co prawda nie jestem jeszcze w ciazy, ale jesli bede i nie bedzie przeciwskazan to wybiore porod domowy. Moja przyjaciolka jest polozna wiec mialabym kolo siebie kogos komu ufam. Szpitale bardzo zle mi sie kojarza, a w domu atmosfera jest inna, no i mozna rodzic jak mi bedzie wygodnie, a nie jak sobie zyczy polozna.
          Ostatnio ogladalam program o porodach w specjalnych podgrzewanych wannach - basenach, mozna sobie taki basen wypozyczyc. Ja widze duzo plusow porodu domowego, ale pod warunkiem, ze nie ma do tego przeciwskazan medycznych.
          Last edited by Promesse; 20-04-2010, 11:12.


          Skomentuj


            #20
            Odp: poród w domu

            Ja jestem osobą która bardzo panikuje w takich sytuacjach jak ciąża i poród dlatego też sama nie zdecydowałabym się na poród w domu, gdyż bałabym się że jeśli coś poszłoby nie tak to miałabym mniejsze szanse na uzyskanie pomocy, ale wierze że dla wielu osób mogłoby to być bardzo fajne przeżycie.

            Skomentuj


              #21
              Odp: poród w domu

              Ja też nie jestem za takimi porodami w domu, bo gdyby cos się działo to za daleko mam do szpitala. W domu nie ma nic a w szpitalu to zawsze sa pod ręka wszystkie leki i cała aparatura.

              Skomentuj


                #22
                Odp: poród w domu

                Nie jestem za porodami w domu. Wiem że może to nasza mentalność powinna zrobić krok do przoedu ale ja bałabym się że coś się wydarzy a obok mnie nie będzie odpowiedniego sprzętu

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: poród w domu

                  za granicą bardzo często są takie porody, ale Polska chyba jeszcze nie jest na to gotowa. szpital to zawsze szpital.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: poród w domu

                    Z drugiej strony jak isę słyszy że u nas w kraju odmawiają przyjazdu karetkic albo przyjeżdżają zbyt późno to nie ma się co dziwić że kobiety boją się domowych porodów

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: poród w domu

                      Ja też nie zdecydowałabym się na poród w domu. Mam świetnego lekarza który pracuje w szpitalu w którym mam zamiar rodzić. Poród planujemy rodzinny. Zresztą jakoś bardziej mnie przekonuje to do szpitala, że można od razu reagować jeżeli są jakieś komplikacje, dlatego też nie wybrałabym szpitala bez odpowiedniej pomocy dla noworodków.
                      A to, ze kiedyś rodziło się w domu? No po prostu kiedyś nie było takiego sprzętu jak teraz w szpitalach więc wielkiej różnicy nie było. W Afryce zazwyczaj rodzi się w domu

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: poród w domu

                        Ja rodziłam w szpitalu, w którym pracował mój lekarz prowadzący. Czułam się tam bezpiecznie i wiedziałam, ze mam obok siebie dużo lekarz różnych specjalizacji i dobry sprzęt.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: poród w domu

                          Napisane przez mama_dzidzi Pokaż wiadomość
                          Ja też nie zdecydowałabym się na poród w domu. Mam świetnego lekarza który pracuje w szpitalu w którym mam zamiar rodzić. Poród planujemy rodzinny. Zresztą jakoś bardziej mnie przekonuje to do szpitala, że można od razu reagować jeżeli są jakieś komplikacje, dlatego też nie wybrałabym szpitala bez odpowiedniej pomocy dla noworodków.
                          A to, ze kiedyś rodziło się w domu? No po prostu kiedyś nie było takiego sprzętu jak teraz w szpitalach więc wielkiej różnicy nie było. W Afryce zazwyczaj rodzi się w domu
                          Masz rację ,ale jak to mówiłą: kiedyś była też większa selekcja naturalna. Wiele dzici nie przeżyło porodu w domu a teraz się taki przypadki ratuje w szpitalach

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: poród w domu

                            Teraz jest lepsza opieka. Czasami jest tak, ze lekarz już tydzień przed terminem porodu kieruje kobietę do szpitala i tam czeka. Kiedyś tego nie było. Kiedys kobiety na wsi rano zbierały ziemniaki, a wieczorem rodziły. Fakt, że w Afryce do teraz rodzi się w domu, ale i śmiertelność wśród noworodków jest wieksza. Jeśli możemy i mamy mozliwość rodzenia w szpitalach to korzystajmy z tego.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: poród w domu

                              Ja chyba bym się nie odważyła, będąc w ciąży oglądałam wiele filmików, gdzie kobiety rodziły w domu i własnie zastanawiałam się nad tym, ale chyba za bardzo bałabym się, że mogłoby coś pójść nie tak, a w szpitalu to jednak jest sprzęt itd.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: poród w domu

                                Ja bym chciała,ale taka ciąża musi byc w 100% prawidłowa i przebiegać bez najmniejszych problemów. Z tym,że u nas w Polsce nie działa to jeszcze tak sprawnie jak na Zachodzie,bo nie jest to często praktykowane. W domu jest większy komfort psychiczny,bo jest się wśród swoich bez tych białych sal. Ale jednak poród jest nieprzewidywalny i trzeba mieć bardzo dobrze zorganizowany transport do szpitala aby w razie co ratować dziecko i matkę. Już lepiej urodzić w domu narodzin,który zazwyczaj działa obok szpitala kameralnie i w razie co lepsze zabezpieczenie niż poród domowy w domu oddalonym o 50 km od szpitala.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X