Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

najlepszy materiał na taras.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    najlepszy materiał na taras.

    Witam, na wiosnę zamierzamy ruszyć z pracami w ogrodzie. Między innymi planujemy przygotować nasz kącik, gdzie będziemy wypoczywać - taras. :-). Póki co mamy przygotowane na niego miejsce, będzie on doprojektowany do istniejącego domku.

    Tutaj pytanie do was na co należy zwrócić uwagę, przy organizacji tarasu?

    Czy powinien być zadaszony? W całości czy częściowo?

    Z jakiego materiału wykonać podłoże? Co lepsze, trwalsze itd. egzotyczne drewno, płytki ceramiczne, czy może kamień?

    z góry dzięki za opinie i podpowiedzi ;-)
    Last edited by berna88; 26-01-2012, 15:47.
  •    
       

    #2
    Odp: najlepszy materiał na taras.

    Długo sie zastanawialiśmy nad tym, z czego zrobić taras: deski, płytki, płyty kamienne, czy kostka. Wybraliśmy w ostateczności płytki grube i dużego formatu: 65x65 o ile dobrze pamiętam. Jesteśmy zadowoleni, bo przy małych dzieciach nie ma problemu z zamiataniem np. piasku, z myciem, itp. Poza tym jest bardzop równo, a to pomocne, gdy posiada się meble ogrodowe

    Skomentuj


      #3
      Odp: najlepszy materiał na taras.

      Taras to drewno ladniej wyglada

      Skomentuj


        #4
        Odp: najlepszy materiał na taras.

        Z pewnością drewno jest najlepszym materiałem na taras. Jednak jeśli nadal się wahasz najlepiej przeczytaj poradę jaki materiał wybrać na taras dostępną tutaj:
        http://www.komplexmarket.pl/porady/t...ca1c713310d3dd

        Skomentuj


          #5
          Odp: najlepszy materiał na taras.

          Lubię mieć wszystko w drewnie Pięknie wygląda taki drewniany taras
          Drewniane domki róownież są śliczne

          Skomentuj


            #6
            Odp: najlepszy materiał na taras.

            Napisane przez berna88 Pokaż wiadomość
            Witam, na wiosnę zamierzamy ruszyć z pracami w ogrodzie. Między innymi planujemy przygotować nasz kącik, gdzie będziemy wypoczywać - taras. :-). Póki co mamy przygotowane na niego miejsce, będzie on doprojektowany do istniejącego domku.

            Tutaj pytanie do was na co należy zwrócić uwagę, przy organizacji tarasu?

            Czy powinien być zadaszony? W całości czy częściowo?

            Z jakiego materiału wykonać podłoże? Co lepsze, trwalsze itd. egzotyczne drewno, płytki ceramiczne, czy może kamień?

            z góry dzięki za opinie i podpowiedzi ;-)
            Ja swój taras chyba będę robiła z egzotycznego drewna, ogrodzenie ma być z bali, desek na przemian z kamyczkami, taki gabion.

            i z takich samych desek taras. My chyba będziemy mieli nie zadaszony.
            Koło tarasu będą krzewy, oczko wodne z kaskadami i mostkiem tez z drewna oraz chcę mieć jeszcze grila z takiego samego kamienia (tylko z większego).

            Skomentuj


              #7
              Odp: najlepszy materiał na taras.

              Jaki piękny Taki inny ,niespotykany Chyba to pokażę mężowi A ja tak kamyczki zbierałam Ale to na skalniaczek mój
              Ale to i tak pójdzie na drugi plan bo najpierw to trzeba dom wykończyć

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: najlepszy materiał na taras.

                Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                Jaki piękny Taki inny ,niespotykany Chyba to pokażę mężowi A ja tak kamyczki zbierałam Ale to na skalniaczek mój
                Ale to i tak pójdzie na drugi plan bo najpierw to trzeba dom wykończyć
                Te gabiony są strasznie drogie, ale wujek pracuje na kamieniołomie i deputaty ma a mąż stolarz to po kosztach wszystko się będziemy starać wykonywać.

                Ale raczej pójdziemy w drewno, bo płytek na tarasie jakoś nie widzę...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: najlepszy materiał na taras.

                  haha mój też stolarz lubię z drzewa wszystko a ten zapach drewna

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: najlepszy materiał na taras.

                    też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: najlepszy materiał na taras.

                      Ja uważam, że aby wykończyć właściwie taras, trzeba popytać specjalistów, zajmujących się ogrodnictwem. Samemu można tylko spartolić robotę, a byłoby szkoda.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: najlepszy materiał na taras.

                        My na całym tarasie mamy położone płytki. Utrzymać w czystości nie jest trudno, ale jakieś takie zimne są. W nowym domu raczej postawię na coś innego.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: najlepszy materiał na taras.

                          Nie wiem czy najlepsza nie będzie kostka brukowa
                          Niepoprawna romantyczka

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: najlepszy materiał na taras.

                            My niestety bardzo narzekamy na nasz taraz, deweloper bardzo kiepsko zrobił podsypkę i nie było to dobrze utwardzano. Nie ważne czym wykończycie taras pamiętajcie żeby dobrze przygotować pod niego grunt

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: najlepszy materiał na taras.

                              O tym jeszcze nie myśleliśmy. Jak kupuje sie dom od dewelopera to faktycznie za czym odpierze się klucze to warto wszystko dokładnie pooglądać i warto w trakcje wpadać na budowę.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X