Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Praca
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Praca Wasze zawodowe wyzwania, praca dodatkowa, ogłoszenia

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-05-2009, 20:12
mariolaXsoXtysik mariolaXsoXtysik jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mariolaXsoXtysik.polki.pl

Domyślnie Czy młoda mama jest lepszym pracowniekiem? :)

Witam, piszę pracę magisterską na temat wpływu doświadczeń macierzyńskich na kształtowanie się umiejętności przydatnych w pracy zawodowej. Chcę obalić mit, iż mama z małym dzieckiem to mało atrakcyjny pracownik. Przecież tylu nowych rzeczy uczy się kobieta przebywając z dzieckiem. Zwłaszcza pierwsze miesiące wymagają opanowania tylu nowych umiejętności. Czy kobieta, która potrafi poradzić sobie z opieką nad dzieckiem, pracami domowymi, pokonywać codzienne trudności, które niesie ze sobą macierzyństwo nie jest bardziej doświadczonym i odpowiedzialnym pracownikiem? Jeśli któraś z mam chciałaby dodać swoją opinię na ten temat do załączam moją ankietę. Mój e-mail to: mari-ola83@tlen.pl Pozdrawiam serdecznie

Ankieta

Ostatnio edytowane przez Mariola Sołtysik : 11-05-2009 o 20:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-05-2009, 20:18
froch froch jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
froch.polki.pl

Miasto: Kraków
Zdjęcia: 8
Domyślnie

Młoda matka może i jest odpowiedzialnym pracownikiem,ale pracodawca musi się liczyć z tym,że jak jest już małe dziecko,to matka może być na wolnym z tytułu choroby dziecka,mam na myśli takie malutkie dzieci. ostatnio słyszałam,że u nas w Firmie poszukuje najlepiej kobiet bezdzietnych i koło 30-tki,czyli jednym słowem starych panien z mgr,bo młodą studiującą to trza na zajęcia zwalniać a to już stanowi problem....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-05-2009, 20:37
Nusiakova's Avatar
Nusiakova Nusiakova jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Nusiakova.polki.pl

Domyślnie

Z mojego doświadczenia jest tak, że jak ktoś ma małe dziecko - kobieta, to
nie jest atrakcyjnym pracownikiem. Musi się często zwalniać, bo a to dziecko
chore a to gdzieś trzeba z nim pójść, coś załatwić. Za to jak już o pracę
stara się mężczyzna, który ma dziecko to pracodawca dużo chętniej go
zatrudni bo przecież on ma cel dbania o rodzinę, raczej nie będzie co
miesiąc zmieniał pracy, bo rodzina musi mieć jakąś stabilizację zapewnioną.
Także kiepsko to na naszym rynku pracy. Ja mówię oczywiście z perspektywy
matki 25 letniej, która musi szukać pracy a nie takiej, która
wraca do pracy po urlopie macierzyńskim.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-05-2009, 07:54
doris13k doris13k jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
doris13k.polki.pl

Zdjęcia: 6
Thumbs up

Dziewczyny nie przesadzajcie, teraz pracodawcy coraz chętniej właśnie szukają matek z dzieckiem, a nawet z dziećmi, oni też chcą mieć zapewniony komfort, w postaci takiej, że pracownica mająca dwu- trzyletnie dziecko nagle nie wypali, że znowu jest w ciąży. Pewnie, że wszystko może się zdarzyć, ale dlaczego właśnie nasze dzieci mają chorować? Sprawy związane z dziećmi równie dobrze można załatwić po pracy, a od czego jest dzień urlopu? Uważam, że to wszystko można pogodzić. Pozdrawiam Mama Dwójki.

PS. Ankietę wyślę jak najszybciej

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-05-2009, 16:18
majajula's Avatar
majajula majajula jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
majajula.polki.pl

Miasto: Piaseczno
Zdjęcia: 26
Domyślnie

doris niestety zycie pokazuje że jest inaczej. mój mąż jak szukał pracy nikt się go nie pytał czy ma dzieci i ile. natomiast ja zawsze słyszałm to pytanie. i zaraz drugie czy w razie choroby dziecka jest babcia albo ktoś inny do opieki. a więc nie jest tak różowo niestety

JULA

MAJA

OLGA
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania