Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pulmicort

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    pulmicort

    czy ktoś z was podawał swjemu dziecko pulmicort do inhalacji? czy były jakieś skutki uboczne? podaje to nswojej corce pierwszy raz i nie wiem czy powinnam się czegoś spodziewać.
  •    
       

    #2
    Odp: pulmicort

    Tak, ja podaję już od dłuższego czasu, teraz jest na dawce podtrzymującej 125/2ml, wieczorem. Żadnych skutków ubocznych nie ma, trzeba tylko pamiętać, żeby po każdej inhalacji umyć z zew. i wew. całą buzię. My zawsze myjemy przy tym ząbki.

    Skomentuj


      #3
      Odp: pulmicort

      Spokojnie... my braliśmy przez 5 lat i nie było żadnych skutków ubocznych, chociaż czasami wydawało mi się, że syn był bardziej drażliwy i płaczliwy, jednak po zakończonym leczeniu nadal taki jest, więc to chyba taki charakter i tyle.
      Sam pulmocort bierzecie, bez "rozszerzaczy"? to nie jest tak źle.

      Skomentuj


        #4
        Odp: pulmicort

        moje corki po nim dostały grzybicy jamy ustnej mimo że buzia był myta po inhalacjach ....ale one mają do tego predyspozycję więc







        Skomentuj


          #5
          Odp: pulmicort

          Córka od 4 dni ma robine inhalacje pulmicortem, trochę się przeraziłam jak zobaczyłam co lekarz przepisał ale cóż jak mus to mus, trochę o nim poczytałam,niby nic o jakiś starsznych skutkach ubocznych nie wyczytałam, czy są tu jakieś mamy,które z pulmicortem miały doczynienia i mogą podzielic się swoimi spostrzerzeniami?

          Skomentuj


            #6
            Odp: pulmicort

            Pierwsze słyszę. A na co to jest takie dobre ? To coś na przeziębienia i katar ? Ciekawe

            Skomentuj


              #7
              Odp: pulmicort

              Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
              Pierwsze słyszę. A na co to jest takie dobre ? To coś na przeziębienia i katar ? Ciekawe
              marzena lepiej tego nie chciej wiedzieć to steryd wziewny, muszę tym 2 razy dziennie robić nebulizacje małej, sterydy to silne leki dlatego pytam czy mogą wystąpić jakieś skutki uboczne, zbyt dużego doświadczenia w tego typu lekach nie mam ale mam nadzieję. że nie są tak silne jak np. sterydy w tabletkach

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: pulmicort

                o matko, ale jeśli nie jest to koniecznie to lepiej może tego nie podawać ? Sterydy jednak ogólnie nie są polecane, tym bardziej w takim wieku.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: pulmicort

                  Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
                  o matko, ale jeśli nie jest to koniecznie to lepiej może tego nie podawać ? Sterydy jednak ogólnie nie są polecane, tym bardziej w takim wieku.
                  No lekarz przepisał to chyba konieczne

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: pulmicort

                    Moja córka przez kilka miesięcy dostawała pulmicort i niestety u nas skutkiem ubocznym była grzybica jamy ustnej mimo, iż po każdych wziewach miała przemywaną buzie. Na szczęście u niej objawy były niewielkie. Za to ja (ponieważ karmiłam ją w tym czasie piersią) dostałam grzybicy brodawek co było piekielnie bolesne. Dla obydwy skończyło się to antybiotykiem przeciwgrzybiczym.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: pulmicort

                      jest ponoć bardzo dobry moja zaprzyjaźniona pielęgniarka pracująca na oddziale dziecięcym mówiła mi, ja natomiast nie stosowałam miałam inny przepisany do inhalacji przy oskrzelach

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X