Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

bóle brzuszka u przedszkolaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    bóle brzuszka u przedszkolaka

    Witam
    Moje dziecko lat 5 skarży się dość często na bóle brzuszka. Nie wymiotuje, nie ma biegunki, żadnej temperatury i czuje się ogólnie dobrze. Pojawia się to tylko w dni kiedy jest w przedszkolu. Nasz pediatra podejrzewa że tylko bóle spowodowane stresem. Czy mogą być inne przyczyny?
  •    
       

    #2
    Odp: bóle brzuszka u przedszkolaka

    Bóle brzuszka u dziecka to bardzo szeroki i trudny problem. Przyczyną może być np. alergia, nietolerancja pokarmowa, nieprawidłowości anatomiczne, padaczka, pasożyty, zaburzenia motoryki, urazy i wiele innych. Dolegliwości mogą być także reakcją na emocjonalne obciążenie a czasem w ogóle nie wiemy, czy ból występuje, czy też dziecko traktuje skargę na nieistniejącą dolegliwość instrumentalnie (czasem świadomie, niezależnie od wieku).
    Diagnostykę powinien prowadzić Państwa lekarz, który dobrze zna dziecko i widział je również wtedy, gdy było zdrowe.
    Życzę powodzenia.
    dr hab. n. med. Piotr Jurkowski specjalista pediatra

    Skomentuj


      #3
      Odp: bóle brzuszka u przedszkolaka

      Zrób wywiad czy w przedszkolnej stołówce/firmie cateringowej nie dodają sody do jedzenia, to niestety dość powszechne..

      Skomentuj


        #4
        Odp: bóle brzuszka u przedszkolaka

        myslę że to na tle nerwowym najczęściej wsytępuje

        Skomentuj


          #5
          Odp: bóle brzuszka u przedszkolaka

          U mnie córka zawsze rano powtarza, że boli ją brzuszek, do czasu kiedy nie zje nie mija. Posiłek musi być jednak delikatny, bo nie może obciążyć jej brzuszka - do picia tylko woda bo czasami pojawiają sie wymioty

          Skomentuj


            #6
            Odp: bóle brzuszka u przedszkolaka

            Ból brzuszka u takich przedszkolaków to najczęściej objaw stresu, alebo po prostu dziecko szybko rośnie Ja przynajmniej sama tak miałam jak byłam przedszkolakiem... warto poobserwować dziecko, a także zapytać w przedszkolu czy dziecko jest narażone na jakieś stresy,

            Skomentuj


              #7
              Odp: bóle brzuszka u przedszkolaka

              U nas było to samo, nasz pediatra Ząbki też powiedział że to na tle nerwowym. Po powrocie do domu porozmawiałam z synkiem i okazało się, że w przedszkolu ma kolegę, który źle go traktuje, stąd ten stres przed chodzeniem do przedszkola.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: bóle brzuszka u przedszkolaka

                Witam, moje dziecko po szczepieniu PCV13 pierwszą dawką w 6. tygodniu miało wysoką utrzymującą się trzy dni gorączkę. Starsze dziecko nigdy, po żadnej szczepionce nie miało takiej reakcji? Od czego to zależy? Czy powinnam założyć, że teraz juz po każdej szczepionce dziecko będzie gorączkowało? Czy tą gorączkę - a wynosiła 39,3'C powinnam złosić pediatrze przy następnej wizycie?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: bóle brzuszka u przedszkolaka

                  Nie wiem ile w tym prawdy, ale mnie babcia zawsze mówiła, że maluchy bolą brzuchy jak rosną bo się mięśnie rozciągają. Moją córcię też swego czasu łapały takie bóle w nadbrzuszu, lekarz nic nie stwierdził, zalecił tylko przy silnych bólach podawać ten lek http://ibum.pl/produkt/ibum-zawiesina-doustna/ i tak robiłyśmy. Po jakimś czasie przeszło, rzeczywiście mała przez 3 miesiące urosła ponad 5 cm, to dużo jak na takiego malucha i sobie też tłumaczę, że stąd były te bóle.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: bóle brzuszka u przedszkolaka

                    Bóla brzuszka mogą być też od pasożytów,nie należy jednak ich lekceważyc bez wzgledu na to czy to efekt stresu czy pasożytów. Te dwie sprawy mogą przynieść niekorzystne skutki. A o pasożyty w przedszkolu bardzo łatwo

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: bóle brzuszka u przedszkolaka

                      Napisane przez roxi133 Pokaż wiadomość
                      Bóla brzuszka mogą być też od pasożytów,nie należy jednak ich lekceważyc bez wzgledu na to czy to efekt stresu czy pasożytów. Te dwie sprawy mogą przynieść niekorzystne skutki. A o pasożyty w przedszkolu bardzo łatwo
                      Zgadza się, wystarczy, że jedno dziecko jest zarażone i chorować może już całą grupa. Małe dzieci niestety nie zawsze pamiętają o higienie.


                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X