Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy podać 4 letniemu dziecku witaminy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    czy podać 4 letniemu dziecku witaminy

    Witam
    Mam pytanie dotyczące podawania dziecku dodatkowych witaminek. Wiadomo że w aptekach jest tego masa, ale czy faktycznie jest to potrzebne czy raczej szkodzi. Moja mama uważa że "vibovit"każdemu dziecku jest niezbędny, ale ja staram się przygotowywać mu urozmaicone zdrowe posiłki niż podawanie sztucznych suplementów.

    #2
    Odp: czy podać 4 letniemu dziecku witaminy

    Sztuczne witaminy bardzo kiepsko się wchłaniają. Kosztują kupę kasy a te cudne żelki dla dzieci zawierają masę cukru i barwników. Masz rację że dbasz o zbilansowaną dietę, nie ma nic lepszego od owoców i warzyw. Mamie podziękuj i rób po swojemu

    Skomentuj


      #3
      Odp: czy podać 4 letniemu dziecku witaminy

      Właściwie w odpowiedzi wyręczyła mnie martuchaen . Suplementujemy wtedy, gdy nie ma naturalnych źródeł witamin. Jako wsparcie naukowe dodam, że kiedyś wysłuchałem wyników oznaczania stężenia witaminy C po podaniu połowy kiwi i w drugiej grupie po podaniu standardowych tabletek. Pomimo, że kiwi mogą mieć różne zawartości witaminy C, to po ich zjedzeniu stężenie witaminy w organizmie było bardziej stabilne niż po tabletkach. A więc dawajmy dzieciom zielone, czerwone , okrągłe, róznokształtne, ale owoce, warzywa i .... kwiaty
      dr hab. n. med. Piotr Jurkowski specjalista pediatra

      Skomentuj

             
      Working...
      X