Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pierwszy ząbek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    pierwszy ząbek

    \
    Witam!
    mam pytanie, jak wasze dzieci przechodziły ząbkowanie, jak im pomagałyście?





  •    
       

    #2
    cześć

    Moja córa przeszła to łagodnie, do tego stopnia, ze któregoś dnia zauważyłam, że jest już ząbek, nie spodziewałam się tego, bo nie była ani marudna, ani wogóle poddenerwowana...ale obok tego co wyszedł zauważyła,m drugi, który się wypychał, i przy nim trochę marudziła, strasznie tarła go rączką, popłakiwała, jedyne co jej pomagało, to gryzaczki z lodóweczki i zel dentinox

    Skomentuj


      #3
      smarowałam żelem dentinox, masowałam silikonową szczoteczką i dawałam schłodzone gryzaki i marchewkę. Maja strasznie marudziła i budziła się często w nocy
      Majeczka 27 kwiecień 2008r.

      Skomentuj


        #4
        mó Malutki strasznie jest marudny, pcha wszystko do buźki a noce są koszmarne:-( od 3 tygodni prawie niesypiam, budzi się co 5 minut pomimo tego że śpi ze mną i mężęm, treba go ululać na rączkach... ja mam bobodent i niepomaga zbytnio. a ten żel jest na recepte???
        mószę go wyprubować- a za gryzaczkami nieprzepada:-(((





        Skomentuj


          #5
          spróbuj zel baby Orajel
          ma wisniowy smak i super znieczula (7,5 % benzokaina)
          ja uzywałam prz\y obu dzieciach
          kiedys bolał mnie ząb nie miałam tabletek
          posmarowałam i.... normalnie jak po zastrzyku znieczulającym u dentysty
          kupowałam z miesiąc temu niecałe 23 zł
          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

          Skomentuj


            #6
            napewno wypróbuję:-)





            Skomentuj


              #7
              Milena ma ząbka od 3 tygodni, nie marudziła specjalnie, ale dawałam jej gryzaki, silikonową szczoteczkę do masażu i smarowałam bobodentem, teraz czekamy na następne

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                U nas było okropnie mały marudny jak cholera, pięści pchał do buźki, budził sie w nocy. Od czasu do czasu smarowałam mu żelem BObOdent, ale raczej to nic nie pomogło potem jakos stwierdziłam, ze bezsensu mu cos dawać, musi przetrwać, i dał rade. A najlepsze jest to ze dwa ząbki naraz sie przebiły.
                Bartuś 26.06.08
                Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                Skomentuj


                  #9
                  Juz jest pierwszy zabek Amelki
                  Przeszla to nawet lagodnie.Miala dzien temperature midzy 36 a 38 sie wachala.W nocy minutke placzu i juz jest Prawa dolna jedynka.
                  Teraz ma tylko kupki zadkie
                  Amelia 12.03.08

                  Skomentuj


                    #10
                    Napisane przez kruszyna23 Pokaż wiadomość
                    \
                    Witam!
                    mam pytanie, jak wasze dzieci przechodziły ząbkowanie, jak im pomagałyście?
                    My jesteśmy przed tym etapem ale czekamy, czekamy

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      mój synek od wczoraj jest marudny,
                      ma spuchnięte dziąsełka i gorączkował.
                      smaruje mu bobodentem ale chyba nic nie daje.
                      mam nadzieje że szybko to minie?
                      jak uważacie ile czasu to zazwyczaj trwa?
                      14 skończył 5 miesięcy

                      Skomentuj


                        #12
                        Moja taka marudna była przez 2 miesiace,zanim ząbek wyszedł, a najbardziej wtedy kiedy się przebijał.strasznie w nocy płakała... chyba u każdego indywidualnie...trzeba to przetrwać

                        Skomentuj


                          #13
                          mam nadzieje że jesteśmy już na końcówce, mój malutki popłakuje w nocy już któryś tydzień z kolei, ślini się strasznie a piąstki ma aż czerwone od dziąsełeek...
                          trwa to już z 1,5 miesiąca albo i dłużej... nam też bobodent niepomagał niestety a gryzaków mały nieuznaje woli łapki





                          Skomentuj


                            #14
                            wg mnie ten bobdent guzik pomaga.
                            ja uzywam dentinox gel,choć ost. w aptece nie było i kobita dała coś podbnego:BABY Orajelale mocne...jak sprobowałam na język to tak jakbym dostałe znieczulenie

                            Skomentuj


                              #15
                              My właśnie to przechodzimy
                              Jeden ząbek mamy z głowy wyrżnął się w niedzielę wieczorem, ale płaczu było co nie miara żaden żel ani gryzak nie pomagał dopiero nurofen dla dzieci - jedyny skuteczny lek na końcowy efekt.
                              Żele i gryzaki tak, ale między czasie. Mój mały lubi jak masuje mu dziąsełka szczoteczką do zębów - wtedy się cieszy i piszczy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X