Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stymulowanie zmysłów malucha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Stymulowanie zmysłów malucha

    Od pierwszych miesięcy czytaliśmy synkowi książki. Dzięki temu ma bogaty zasób słownictwa oraz bardzo rozwiniętą wyobraźnię.
    zabawy dla dzieci

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Stymulowanie zmysłów malucha

      Istnieja specjalne zabawki dla dla dzieci, które wpływają na rozwój zmysłów. Są one bardzo kolorowe, wydają różne dźwięki. Oczywiście zabawki to nie wszystko

      Skomentuj


        #18
        Odp: Stymulowanie zmysłów malucha

        Oczywiście, że tak poprzez zwykłe gry i zabawy. Malowanie, rysowanie, zabawy...
        Możliwości jest wiele np. ostatnio kupiłam zestaw klocków z lego duplo (moje pierwsze budowle) dają takie karty na podstawie których budujemy dane konstrukcje.
        Możliwości jest na prawdę tysiące, i cudowanie jest obserwować jak Twoje dziecko się uczy i rozwija swoje umiejętności...

        Skomentuj


          #19
          Odp: Stymulowanie zmysłów malucha

          Nie wiem czy słyszałyście o Czarnej Książce Kolorów, którą wydajemy? Sama książka jest cała czarna i opowiada o niewidomym chłopcu, który inaczej niż inni widzi kolory. Wydawnictwo jest wydrukowane z wypukłymi obrazkami, które można odczytać dotykiem. Najciekawsze jest to, że książka może być bodźcem do fajnej zabawy rozwijającej zmysły, tak jak zrobiła to pewna blogerka zawiązując dziecku oczy by odgadywało w ten sposób przedmioty http://mamanietylkoadama.blogspot.co...a-ksiazka.html

          Zapraszamy do zapoznania się i pozdrawiamy

          Skomentuj


            #20
            Odp: Stymulowanie zmysłów malucha

            Zanim zaczniemy ingerować w rozwój zmysłów u dziecka, warto dowiedzieć się, że u maluszków percepcja zmysłowa przebiega na innych zasadach niż u człowieka dorosłego. Dzieci potrafią odbierać zmysłami to, czego nie potrafią dorośli, i odwrotnie - są rzeczy proste i oczywiste dla dorosłego, których nie potrafi zobaczyć/usłyszeć dziecko. Piszę o tym, bo bardzo zainteresował mnie artykuł o zmysłach u dzieci, może komuś jeszcze się spodoba (i przyda). Może troszkę odbiegłam od tematu wątku, ale z drugiej strony - wiedząc, jak funkcjonuje "zaplecze zmysłowe" malucha łatwiej dobrać odpowiednie sposoby stymulowania zmysłów

            Skomentuj


              #21
              Odp: Stymulowanie zmysłów malucha

              Mam propozycję dla rodziców szukających gier kształcących zmysły i zdolności ale u dzieci starszych.
              Dobrą zabawą rozwijającą zmysły u dzieci jest gra Wzory Kolory Memory. W trakcie zabawy dzieci układają z żetonów zapamiętany wzór lub jak najprędzej nawlekają na linkę żetony tak, by kolor, kształt i ich liczba była zgodna z pokazaną przed chwilą kartą.
              Gra świetnie rozwija pamięć, uczy spostrzegawczości i koncentracji. Pozwala na poznanie podstawowych kolorów i kształtów.
              Grę można dostosować do różnych potrzeb, na przykład można wymyślić grę z zasłoniętymi oczami. Wtedy będziemy u dzieci kształcić zmysł dotyku.

              Jest to gra proponowana dla dzieci w wieku 5 lat ale myślę, że każdy rodzic sam może zdecydować w jakim wieku zaproponuje taką grę swojemu dziecku.
              Dużo jest takich fajnych gier.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X