Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem z kąpielą

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Problem z kąpielą

    Witam,
    od jakiegoś czasu moja 3 miesięczna córka panicznie boi się kąpieli.
    Kąpiemy ją co 2 dni. Najpierw była kąpana w wanience w dużym pokoju. Przez pierwsze kilka razy popłakiwała, później kąpiel jej się spodobała. Od ok 2 tygodni jak tylko próbujemy ją włożyć do wanienki od razu bardzo mocno płacze.
    Co prawda podczas kąpieli poleciała jej woda do oczu ale wtedy jej to nie przeszkodziło w kąpieli. Niczego się nie przestraszyła. Podczas kąpieli jest mama i tata, mówimy do niej łagodnym głosem, śpiewamy.
    Zmieniliśmy miejsce kąpieli ale też nie pomogło.
    Kąpała się z mężem w wannie-nie pomogło.
    Dziś weszła ze mną pod prysznic-namydliłam ją, ale jak tylko zaczeła lecieć na nią woda od razu był ryk. Podczas dnia moczę jej stópki w umywalce napełnionej wodą ale też płacze.
    Póki co mam wielkiego stresa w czasie kąpieli i po-na dodatek nie lubi się ubierać
    Ma ktoś jakieś pomysły co zrobić by polubiła się kąpać ?
  •    
       

    #2
    Odp: Problem z kąpielą

    a córcia w jakim wieku jest?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Problem z kąpielą

      Miałam te same problemy.
      ale pomógł mi przed kąpielą masaż malutkiej i śpiewanie i wiecie co teraz czas kapania to dla Nas najlepszy czas jaki moze być spróbuj polecam !!!

      Skomentuj


        #4
        Odp: Problem z kąpielą

        A czy czasem nie miała nigdy za ciepłej wody albo nie szczypała ja pupa? U nas był ten sam problem, od małego lubiła kąpiele ale właśnie jak miała chyba ok 2,5 miesiąca zaczęła dosłownie drzeć się w kąpieli. To nie był płacz, to był krzyk jakby ją ze skóry obdzierano, ale mi się właśnie wydaje że mogłam wykąpać ja w za ciepłej wodzie. Pomogły wygłupy taty, tak chlapał wodą w wanience, że pół pokoju było zachlapane, ale mała się śmiała więc przyniosło efekt. Drugi raz się zdarzyło teraz niedawno, miała wtedy 15 miesięcy i jak ją tylko wstawiłam do brodzika, zamoczyła nóżki to zaczynała płakać, w ogóle nie chciała usiąść i tutaj na pewno przyczyną była szczypiąca pupa. Pomogła bardzo duża ilość zabawek w wodzie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Problem z kąpielą

          No właśnie moze coś być z ta pupcia,bo jak mojej małej przeszło odparzenia automatycznie przestała płakać przy kąpieli wcześniej o Boże to była istna masakra jak przychodził czas kompieli

          Skomentuj


            #6
            Odp: Problem z kąpielą

            W czymś jest problem, tak jak się domyślaliście, córeczka zapewne czegoś sie przestraszyła i teraz sie boi wody. Ja bym próbowała od nowa odbudować jej pewność w wodzie przez pokazanie, że kąpiel jest przyjemna. Po kilku razach z taka kąpielą powinno być uz normalnie.
            Moja ostatnio zniechęciła się do ubierania butów i jak je tylko zobaczyła, reagowała wyrywaniem się i nie chciała dac je sobie założyć. Zaobserwowałam, że niektórzy nie mogą sobie poradzić z ubieraniem jej tych butów - wszystkim wytłumaczyłam dokładnie jak to mają robić i po tygodniu córeczka już się do butów przekonała.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Problem z kąpielą

              No trzeba jakoś dziecko przekonać do pewnych rzeczy spokojnie malutka polubi kąpiel.Proponuje zabawę z nią przed kąpielą

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Problem z kąpielą

                15ty tydzień

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Problem z kąpielą

                  Napisane przez monisiar Pokaż wiadomość
                  15ty tydzień
                  to jeszcze dzieciątko malutkie - u nas też był problem jak była malutka Lena i u nas pomogło opatulanie małej w pieluszkę tetrową i dopiero wkładanie do wanny, dzięki temu nie machała nerwowo nóżkami i rękami tylko na spokojnie wkładanie do wanny się odbywało potem jak widziałam ze jest wyciszona wodą to powoli odwijałam ją z kokoniku i myłam i z czasem kąpiele były przyjemnością

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Problem z kąpielą

                    Ja daje małej w wannie sie pobawić,kopać itp
                    Super zabawa i w ogóle.Super zabawa to i chęć do kapania jest xD

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Problem z kąpielą

                      Nasza jak miała 15 tyg. dopiero zaczynała mieć frajde przy kąpaniu. Cierpliwości

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Problem z kąpielą

                        Moja córka nigdy nie miała problemów z kąpielą ale teraz kiedy już czas myć główkę wtedy się zaczyna :/ Tak okropnie tego nie lubi

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Problem z kąpielą

                          A próbowałaś takich wynalazków?
                          Oczka są zabezpieczone od piany, woda nie leci po buzi...
                          Attached Files

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Problem z kąpielą

                            nie jestem za takimi gadżetami nie wiem jakie są opinie tego ale znając życie dzieci by to używały bardziej do zabawy niż do kąpieli

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Problem z kąpielą

                              Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                              nie jestem za takimi gadżetami nie wiem jakie są opinie tego ale znając życie dzieci by to używały bardziej do zabawy niż do kąpieli
                              Aaaaaaaaaaaaaa widzisz, nie próbowałaś, to nie pisz
                              To drogie nie jest, mogłabyś spróbować z tym rondlem

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X