Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zasypianie maluszka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Zasypianie maluszka

    Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
    Moje dziecko nie lubi jeszcze maskotek i nie ma żadnej przytulanki za to mamy pozytywkę z usypiającymi melodyjakmi która delikatnie świeci i jest to rzecz która zawsze musi być podczas zasypiania
    Moj synek ma 5,5 lat a nadal ma swojego misia ,bo córka to jeszcze usypiabez niczego chociaż ja muszę być zawsze blisko Ale synek to miał i miśki i zabawki z którymi spał

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Zasypianie maluszka

      Mój synek żeby zasnąć potrzebuje projektora, ulubionego misia i konkretną porcję jedzenia nie uśnie na głodnego, zawsze staramy się usypiać go do godziny 22 max a o 20 ostatni posiłek jednak czasami wymiękamy i o 22 też jest ala kolacyjka, żeby już nie słyszeć co 3 minuty : "Mamo głodny jestem"

      Skomentuj


        #33
        Odp: Zasypianie maluszka

        A u mnie znowu pojawiłsię problem że synek chce pić mleko tuż przed snem w łóżku, ja wiem że to bardzo nie dobrze dla jego ząbków ale nie wiem co mam zrobić

        Skomentuj


          #34
          Odp: Zasypianie maluszka

          U nas też nie jest idealnie, ale staramy się zeby synek szedł spać zaraz po kąpieli i wypiciu mleka. Jak sie wyciszy, zaśpiewam mu kołysankę to pięknie mi zasypia, ale sa wieczory gdzie się troche buntuje. Czytanie bajek na dobranoc też pomaga.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Zasypianie maluszka

            Napisane przez agrafka13 Pokaż wiadomość
            U nas też nie jest idealnie, ale staramy się zeby synek szedł spać zaraz po kąpieli i wypiciu mleka. Jak sie wyciszy, zaśpiewam mu kołysankę to pięknie mi zasypia, ale sa wieczory gdzie się troche buntuje. Czytanie bajek na dobranoc też pomaga.

            Po kąpieli i wypiciu mleka? Czyli też Twój maluszek pije mleko już po myciu ząbków? Właśnie o to mi chodzi ... jak to wyeliminować ? ;p

            Skomentuj


              #36
              Odp: Zasypianie maluszka

              Z wiekiem jest coraz lepiej. Potem nadchodzi taki moment, że kładziesz swojego brząca do łóżeczka mówisz: "dobranoc kochanie" zamykasz drzwi i maluszek sam zasypia

              Skomentuj


                #37
                Odp: Zasypianie maluszka

                U nas od kilku dni jest problem ze spaniem w dzień, Jak synek zaśnie to dbam o to, aby w domu była cisza, bo potrafi obudzić sie po kilku minutach, ze nuby już wyspany.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Zasypianie maluszka

                  pewnie jak większość mam powiem, że najpierw cieplutka kąpiel następnie jedzonko no i usypianie. Ważne aby po kąpieli nie wychłodzić dziecka ani nie przegrzać bo to również nie jest dobre. Warto kupić albo dobry np. kocyk dwuwarstwowy albo pościel dla dzieci . Generalnie maluszka obserwuję i to kilkakrotnie w nocy i oceniam czy się przegrzewa czy wręcz odwrotnie.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Zasypianie maluszka

                    Ja z moim maluchem też często się męczę. Nieraz żeby go uśpić trzeba poświęcić wiele czasu. Pluszaki niewiele pomagają, niestety. Czasem trzeba go kołysać i chodzić po domu, aż zaśnie, ale wtedy jest problem z odłożeniem do łóżeczka, bo najczęściej się budzi, jak tylko go kładziemy. Może z czasem będzie lepiej, bo póki co, jest to strasznie męczące :/

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Zasypianie maluszka

                      Ja się męczyłam z córką, ale naczytałam się tylu artykułów i chociaż część rad spróbowałam wprowadzić w życie (polecam http://szczepimy.com.pl/akademia-zdr...a/sen-dziecka/). U nas przede wszystkim sprawdziły się rytuały wieczorne, wieczorne czytanie spokojnym głosem i zapalona lampka. Na początku było odwlekanie momentu pójścia spać w nieskończoność, ale stwierdziłam, że muszę być twarda i nie dałam się nabierać na słodkie oczy córci. gorzej z mężem, bo nie mógł znieść jej jojczenia

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Zasypianie maluszka

                        U nas najlepiej działa kąpiel, bardzo ją wycisza, potem cycuś i szybciutko zasypia. W nocy oczywiście budzi się jeszcze dwa razy na karmienie, ale jest jeszcze na tyle mała, że jej prawo

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Zasypianie maluszka

                          Któraś z was próbowała aromaterapii z olejkiem lawendowym na sen? Podobno to dobrze wycisza dziecko.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Zasypianie maluszka

                            moje dziecko musi przed zasnieciem w lozku poogladac jeszcze pare bajek na tablecie... bez tego nie ma szans zeby zasnela ale to chyba moj blad niepotrzebnie ja tego nauczylam

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Zasypianie maluszka

                              Rytuał usypiania maluszka jest fajnie opisany tutaj http://szczepimy.com.pl/akademia-zdr...en-niemowlaka/

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Zasypianie maluszka

                                U nas kąpiel, kolacja i leżymy na naszym łóżku syn się wierci brzuszek plecy itd, i sam finalnie usypia. Ale muszę leżeć obok niego. CZasem takie usypianie to 5 minut a czasem godzina...

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X