Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

nocne wzdęcia u maluszka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    nocne wzdęcia u maluszka

    Witam, mój synek ma 21 miesięcy i prawie od urodzenia borykamy się z problemami z brzuszkiem. Na początku miała to być kolka, później podejrzewaliśmy alergie ale okazało się że to nic z tych rzeczy. W dzień jest wszystko w porządku, mały zdrowo się rozwija ale w nocy parę godzin po zaśnięciu budzi się z płaczem pręży nóżki i ma twardy brzuch. Z naszych obserwacji wynika że nie możesz pozbyć sie gazów. Czasami musimy go wybudzać żeby trochę pochodził wtedy dopiero zaczyna wypuszczać gazy. Dostawał różne preparaty na wzdęcia, ale na nic się zdały. Aktualnie przyjmuję Debridat. Nasz lekarz rodzinny nie wie co może być przyczyną tych problemów, proszę o jakąś opinię. Z góry dziękuję

    #2
    Odp: nocne wzdęcia u maluszka

    Z tego co wiem to taką dobrą opcją na kolki będzie kateter od Frida Baby . Bardzo ciekawa propozycja, niewielka rureczka, którą umieszcza się u dziecka w odbycie i dzięki niej można usuwać gromadzące się gazy i dzięki temu nie będzie problemów z utrzymującymi się bólami brzucha.

    Skomentuj


      #3
      Odp: nocne wzdęcia u maluszka

      Niektórym dzieciom pomaga ruch windowy czyli góra dół mojemu dziecku tylko to pomagało. Siadałam na piłce do ćwiczeń synek na rękach i tak góra dół góra dół. Oprócz tego
      masowanie brzuszka malucha - dobrze jest poczytać sobie o masażu Shantala bo daje naprawdę dobre rezultaty w wielu przypadkach, poza tym jest to metoda, która wyzwala bliskość pomiędzy mamą i dzieckiem
      ciepłe okłady z termoforku z pestkami wiśni
      jak również krople Delicol - jeśli kolka jest z nietolerancji laktozy to powyższe sposoby będą jedynie chwilową ulgą i tak naprawdę pomogą jedynie krople z enzymem laktazy. Jesli dziecko ma nietolerancje laktozy nie trawi mleka w dostateczny sposób i z tego powodu tworza mu się brzuszkowe rewelacje. Wtedy pomoże środek zawierający w sobie enzym laktazę. W przypadku delicolu trzeba jednak pamiętac o podawaniu do każdego karmienia, bez znaczenia czy karmi sie piersią czy mlekiem modyfikowanym.

      Skomentuj


        #4
        proszę nosić ją w pozycji fasolki z kolankami przypartymi do brzuszka ,kołysać góra dół, robić ćwiczenia nóżkami tzw rowerek .

        Skomentuj

               
        Working...
        X