Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

    Od jakiegoś czasu moja prawie czteromiesięczna córka intensywnie wkłada paluszki, rączki do buzi, ssie, liże, gryzie... Raz paluszek, kciuk, cała piąstka, co jej się tylko uda uchwycić.
    Nie jest to takie typowe ssanie kciuka... Od urodzenia smoczka w ustach nie miała - próba podania jej smoczka (momentami przy kolce byłam bezsilna, pomagało tylko noszenie na rękach, a po jakimś czasie ręce usychały) zawsze kończyła się krzykiem, płaczem, pluciem smoczkiem na kilometr.
    Jest tylko na piersi, owszem z piersi czasem sobie smoka robi - ale nie jest to nagminne, mi to nie przeszkadza, nie jestem do niej uwiązana. Zwykle to poje sobie, potem pare minutek pociumka sobie i sama puszcza, podanie jej piersi jak sama tego nie chce tak samo kończy się krzykiem.

    Wybaczcie być może i banalne pytanie, ale to moje pierwsze dziecko, nie mam zbyt dużej pomocy z otoczenia (sami z mężem wychowujemy, obie babcie mają trochę za daleko do nas) i po prostu nie wiem. Czy małej ma się już na ząbki ?
  •    
       

    #2
    Odp: Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

    Wybaczcie spam, ale nie mogę znaleźć przycisku edytowania postu a zapomniałam dopisać.
    Mała bierze w sumie do buzi co jej się nawinie... Jak chwyci kocyk, pieluszkę to gryzie, ślini to. Będąc na rękach zdarzało się bardzo często, że "lizała" czy próbowała ssać moje lub męża ramię.
    Kładziona na brzuszku częściej zamiast podnosić głowę to woli lizać i pluć się w materacyk. Zabawek jeszcze sama nie chwyci na tyle sprawnie by sobie gryźć.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

      jak najbardziej zabki powoli mogą dawać znac o sobie, choć do momentu pojawienia sie pierwszego ząbka przebitego przez dziąsło może też troche czasu upłynąc życze aby zabkowanie u córci przebiegało łagodnie p.s niestety nie ma mozliwosci edytowania postów na forum

      Skomentuj


        #4
        Odp: Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

        Warto masować dziąsła i zęby nię będą tak dokuczać. Zresztą już o dziąsłą trzeba dbać w sensie stomatologicznym. Nie zaszkodzi jak przejdziesz się do stomatologa dziecięcego możę coś podpowie - ja polecam Dental White w Warszawie na Woli - dr Płecha świetna.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

          Zdecydowanie ząbki. Trzeba zawczasu przygotować sobie maść na ząbki, może dziecku sporo pomóc.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

            Najpewniej ząbki... bo to i swędzi i boli i ciągnie na zmianę... nasza pani doktor też radziła masować i smarować żelami na dziąsła. Potem może być i gorączka i nieprzespane noce.Lepiej za wczasu przejść się do specjalisty, tu też polecę Dental White, bo byłam i wiem, że warto od małego oswajać z dentystą.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

              U nas też tak około 4 miesiąca córka zaczęła ssać paluszki i wkładać wszystko do buzi. Do tego ogromnie się śliniła. Teraz ma pół roku a ząbków na razie i tak nie ma.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

                Potrzeba ssania nie oznacza z pewnością szybkiego ząbkowania. Nie zawsze. Nasza córka ma pół roku i od trzech miesięcy prawie - strasznie ślini się, wkłada sobie paluszki do buzi i wszystko co ma pod ręką. Lubi gryzaki gryźć i bawić się smoczkami od butelki. A zębów poki co nie widac.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

                  Też mi się wydaje, że potrzeba ssania to nie koniecznie jednoznaczna objawa ząbkowania. Jest szereg innych powodów dla których dzieci mają parcie na ssanie, w związku z tym nie zaliczała bym tego pod tą kategorię. A może to poprostu taka zajawka dziecka, która szybko minie.. Radzę udać się do lekarza rodzinnego i niech sam oceni sytuację, gdyż każde dziecko rozwija się inaczej.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

                    mągą byc ząbki u takiego maluszka, już w 3 miesiącu może się zacząć ząbkowanie. Standardowo przypada na 6 miesiąc ale bywaja wcześniej. Moja córeczka strasznie się śliniła juz w 3 miesiącu ale pediatra stwierdziła że to po prostu nadmiar śliny że dzieci tak mają

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

                      Moja córeczka straszliwie śliniła się i wkładała paluszki też mając 3,4 miesiące. Myśleliśmy, że pewnie zęby jej idą, a pierwsze jedynki - na dole wyszły jej jak miała 10 miesięcy

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

                        Nasz synek też strasznie się ślinił i wkładał rączki do buzi jak skończył niespełna trzy miesiące. Kupiłam mu gryzak, ale jeszcze nie umiał go dobrze trzymać. I dobrze sie spodziewałam, ze to pojawiły się pierwsze ząbki. Dwie jedynki na dole.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

                          Dziecko wkładając wszystko do buzi poznaje również świat i nie zawsze ma to związek z ząbkowaniem Taki maluch ma również duży odruch ssania co tylko potęguje wkładanie wszystkiego to buzi...

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

                            Napisane przez szaky Pokaż wiadomość
                            Od jakiegoś czasu moja prawie czteromiesięczna córka intensywnie wkłada paluszki, rączki do buzi, ssie, liże, gryzie... Raz paluszek, kciuk, cała piąstka, co jej się tylko uda uchwycić.
                            (...) Czy małej ma się już na ząbki ?
                            Może tak, a może nie... Wszystko się okaże "w praniu". Moja córka tak miała od 3 lub 4 miesiąca, a pierwsze zęby wyszły jej jak skończyła 10 miesięcy Teraz ma 14 miesięcy jedynki dolne i górne i dolną dwójkę. Dalej wszystko do buzi bierze i gryzie wszystkich dookoła, ale nie ślini się już.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Potrzeba ssania czy to już ząbki idą ?

                              Różnie może być. Od czasu, kiedy córcia miała taką silną potrzebę ssania i wkładania do buzi wszystkiego, do czasu pojawienia się pierwszych ząbków to minęło dobrych kilka miesięcy, około 4-5 nawet.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X