Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wielkanocne śniadanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wielkanocne śniadanie

    Zastanawiam się jak wygląda wasze świąteczne śniadanie. Co jest na stole? Czy za stołem zasiadacie zawsze o tej samej porze? Czy są jakieś coroczne tradycje np. opowiadanie śmiesznych wydarzeń z ostatniego czasu?
    Czy dzieci zbierają "jajeczka"? Czy dajecie sobie prezenty?


  •    
       

    #2
    Odp: Wielkanocne śniadanie

    U nas nie ma żadnych konkretnych zwyczajów. Nasza córcia i siostrzenica męża dostają drobne słodkie upominki. W tym roku jedziemy do teściów, na 10. Tam zjemy śniadanie, a póxniej pewnie pójdziemy na spacer. To można by w sumie ująć jako tradycję. Bo obie dziewczyny uwielbiają spacerować, wielkanocna pogoda zazwyczaj na to pozwala, a przejść się po jedzeniu to zawsze zdrowo A jako że córeczka dostała właśnie nowe urocze buciki od Memo, uwielbia je, więc na pewnio będzie się chciała pochwalić kuzynce, dziadkom, ciociom... Więc spacer gwarantowany

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wielkanocne śniadanie

      My zasiadamy przy stole po kościółku, jemy i dzielimy się tym co w koszyczku, rozmawiamy na rózne tematy, czasem wspominamy czasami śmiejemy się, królik nie przynosi prezentów , jedynie dla dzieci czekoladowe króliczki i jaja. Tuż po śniadaniu gościmy się przy babach, mazurkach i kawie. Cały dzień wygląda świątecznie, jest spokojny ,radosny dzień i czekamy na lany poniedziałek.
      Doriaś ur.17.03.2008




      Tristaś ur. 11.03.2010

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wielkanocne śniadanie

        My też jemy śniadanko po kościele. Dzielimy się tym co w koszyczku, plus jeszcze inne potrawy na stole. Nie rozdajemy sobie prezentów. Na stole królują jajka, babka, sałatka warzywna, ruloniki z szynki z białym serem i rzodkiewką. A moje ulubione to zielone oliwki owinięte łososiem, bądż ruloniki z łososia faszerowane jajkiem z tuńczykiem

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wielkanocne śniadanie

          My podobnie ja kWy sniadanie po wspolnym kosciele, dania typowo wielkanocne i jakies ta msaltki dodatkowo. Prezenty dostaja tylk odzieci zawiedszamy im w ogrodzie paczuszki an krzaczkach a one chodza i szukaja gdzie zajaczek im zostawil prezenty:-) po sniadaniu rodzinnym jedziemy do babuszki mojej na Wies, gdyz to juz starsza schorowana kobieta i niestety nie przyjedza do Nas. Wiec my odiwedzamy regularnie ja i siedzimy albo do pozna albo zostajemy na noc i wracamy drugiego dnia

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wielkanocne śniadanie

            U nas zawsze jest cala rodzina i dzielimy sie jajuszkiem
            Jak w wigilie pelno zastawiony stoł i swiateczna atmosfera

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wielkanocne śniadanie

              U nas jest wszystko normalne, jemy rzeczy z koszyczka, wspólnie przy stole. Raczej to samo co święta,
              Sałatka ryżowa- Najlepsza z owocami .

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wielkanocne śniadanie

                Witam,


                u nas jest tradycyjne śniadanie, a po śniadaniu idziemy dopiero do kościoła. Dzieci dostają słodycze tylko.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wielkanocne śniadanie

                  U mnie jest zawsze żurek, biała kiełbasa, pasztet i sałatka jarzynowa

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X