Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bajki wczoraj i dziś

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Bajki wczoraj i dziś

    Jakie różnice widzicie w bajkach emitowanych 20 lat temu a obecnymi?
    Last edited by akogo; 12-01-2010, 13:44.
  •    
       

    #2
    Odp: Bajki wczoraj i dziś

    20 lat temu...aż trudno uwierzyć, że taki kawał czasu temu byłam mała...a jak dziś pamiętam smurfy, gumisie i krecika. Różnica? przede wszystkim kiedyś stawiano na morał, na życzliwość, dobroć, piękno i spoków. Teraz wiele bajek jest pełnych agresji, walki i wyrafinowania! Dlatego póki co moje dzieci nie oglądają żadnych bajek. Zresztą dziś w tv mówili o tym, by do II roku nie pokazywać, bo wtedy ubożeje mowa.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Bajki wczoraj i dziś

      Uwielbiam stare bajki. Krecika, Sąsiadów, Gumisie, Kacze Opowieści! Te ostatnie do dziś bawią nawet mnie Na youtube jest tego od groma.

      Pierwszą bajką, jaką córka oglądała, był Krecik. Teraz repertuar rozszerzył się o Sąsiadów i o Franklina - chyba jedyna współczesna bajka, która stylem przypomina tamte stare. Puszczam z płyt, TV nie oglądamy.

      Moim zdaniem stare bajki można porównać do drewnianych klocków, do lalki szmacianki... A te współczesne do walących po oczach i uszach zabawek Fisher Price.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Bajki wczoraj i dziś

        A moje dziecko ogląda bajki na cbeebesieTam przynajmniej moim zdaniem są bajki bardzo podobne do tych z przed 20 latNo i oczywiście kot filemon jest u mojego dziecka numerem 1
        Ewa
        moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
        Oskarek12.01.2011 godz.17.05
        3150g.55cm.
        10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

        Skomentuj


          #5
          Odp: Bajki wczoraj i dziś

          Ja też uważam, że kiedyś bajki były lepsze. Były w nich same pozytywne uczucia, relacje, nie było agresji, a czarne charaktery były tak naprawdę łagodne. Teraz jest za dużo zła

          Skomentuj


            #6
            Odp: Bajki wczoraj i dziś

            Zgadzam sie z poprzednimi mamami że wcześniejsze bajki były bardziej przyjazne niż obecne.Teraz czesto można sie spotkać ze złem,agresją.
            Ja bardzo lubiłam smerfy,gumisie,kacze opowieści.Staram sie je puszczać również moim dzieciom.




            Skomentuj


              #7
              Odp: Bajki wczoraj i dziś

              Moim zdaniem bajki dzisiejsze są tak okrutne, tak pełne przemocy, przekombinowane, że nie ma co porównywać. Dzięki Bogu jest internet - subskrybujemy kanał z Reksiem
              Kalendarz ciąży

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Bajki wczoraj i dziś

                OJ niestety muszę sie zgodzic, ze dzisiejsze bajki sa moze nie tyle gorsze co skierowane do duzo starszysz odbiorcow czasem wydaje mi sie ze te bajki sa dla rodzicow a nie dla dzieci, chodzi mi tu glownie o slownictwo jakie tam jest.Ciagle ktos kogos wyzywa od glupkow i innych takich to jest straszne, pozniej dzieci to powtarzaja wzgledem siebie i co gorsza rodzicow! W dodatku za duzo w tych bajkach jest grafiki a za malo serca ostatnio bylysmy z córą w kinie na Kubusiu Puchatku i tu na szczęście od tylu lat bez zmian, jest to nadal bajka DLA DZIECI!
                Zuzia




                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Bajki wczoraj i dziś

                  różnica ogromna nie zawsze dobra na korzyść nowych bajek, jakość przesłanie nowych bajek jest niskie, kiedyś było mniej, ale były bardziej pouczajace, choćby Reksio, Krecik założe się że nie jedna mama z chęcią teraz obejrzałaby ponownie tę bajke) wraz ze swoja pociechą
                  podpowiem wam gdzie je znależć) pozdrawiam
                  http://linkbaby.pl/artykuly/bajki-dla-dzieci/
                  macierzyństwo

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Bajki wczoraj i dziś

                    A ja uważam, że wiele nowych bajek jest równie dobrych jak te stare a nawet niektóre są lepsze. Jest po prostu dużo większy wybór bajek i rodzice powinni sensownie zdecydować co jest odpowiednie dla ich dziecka. Oczywiście jest też dużo więcej bajek beznadziejnych, bez przesłania, morału, uczenia czegokolwiek oprócz złości i drwin. Jednak doceniam pewne bajki i lubię mieć duży wybór, nie pozwalam jednak oglądać jak leci. Córka ogląda max 30 min - czasami 1h. Jesli chodzi o bajki stare / nowe to na przykład Klub Myszki Miki wygrywa ze starymi kreskówkami o Myszce a świnka Peppa wygrywa z Kubusiem Puchatkiem. Zapytacie czego się dziecko uczy - świnkę peppe oglądamy np po angielsku.
                    Z córką zbieramy najlepsze bajki w serwisie : BAJKI DLA DZIECI , żeby ulubione były zebrane w jednym miejscu.
                    Xany27
                    BAJKI DLA DZIECI | IMIONA | MAMA-DZIECKO

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Bajki wczoraj i dziś

                      A ja uważam że bajki na kanale mini mini są bardzo fajne, moja córcia np. uwielbia kucyki pony, synio ciekawskiego gorga, nie ma w nich przemocy. I co fajne są tam też bajki edukacyjne, kiedyś było o literkach, cyferkach teraz np. Kózka Meme. Jak dla mnie super program i pozwalam dzieciom bajeczki na nim oglądać bo przemocy tu nie ma jak na co niektórych. Teraz zmienili wizerunek i moim zdaniem rybka teraz wygląda lepiej niż poprzednio, nie uważacie?
                      Last edited by anqelica0000; 22-09-2012, 22:21.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Bajki wczoraj i dziś

                        Mój syn bardzo lubi nową rybkę, początkowo, kiedy zmieniło się logo był bardzo zawiedziony, ale dobrze, że zrobili to stopniowo, nie było zadnej drastycznej zmiany, ogólnie oprawa bardzo mi się podoba i nowy serwis również jest taki bardziej czytelny

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Bajki wczoraj i dziś

                          Abstrahując od treści, moim zdaniem "stare" bajki były zdecydowanie ładniejsze graficznie. Większość dzisiejszych animacji to sam komputer, który jednak w żadnym stopniu nie zastąpi tradycyjnej kreski.
                          Now don't you understand that I'm never changing who I am.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Bajki wczoraj i dziś

                            Ja bym powiedziała, że bajki emitowane te stare są bardziej zrozumiałe dla dzieci i bez przemocy

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Bajki wczoraj i dziś

                              Bardzo często obecnie słyszy się, że dzisiejsze bajki są beznadziejne. Ja osobiście się z tym nie zgadzam:-)nie mówię o bajkach z cartoon network, które w ogóle ciężko nazwać bajkami. Ale np ramówka MiniMini oferuje nam naprawdę ciekawe propozycje. Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham, Troskliwe Misie, Ciekawski George, Kotka Pusia, Niedzwiedz w duzym niebieskim domu- uwazam ze sa to bajki na swietnym poziomie! Natomiast ostatnio corka(2latka) ogladala krecika i sie przerazilam, jak krolik rodzil małe! Nie był to widok ani pouczający, ani przyjemny. Ponadto świat idzie do przodu, dzieci szybko się uczą, a jest wiele bajek edukacyjnych, które im w tym pomagają. Klub przyjaciół Myszki Miki według mnie to jest bajka idealna dla każdeho dziecka! Na poczatku wydawalo mi sie ze to straszne glupoty, ale im wiecej tego ogladalam tym bylam bardziej zadowolona. Moja coreczka nauczyla sie bardzo duzo z tej bajko. Dlatego uwazam, ze to za duzo powiedziane ze obecne bajki sa beznadziejne. Po prostu my jako mamy nusimy nauczyc sie dobierac odpowiednie bajeczki dla naszych maluszkow, a zdecydowanie jest z czego wybierac! :-)

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X