Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

niemowlaki i słodycze?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: niemowlaki i słodycze?!

    Napisane przez agniecha1793 Pokaż wiadomość
    Odmowisz dziecku kawałka czekolady czy też ciasteczka raz od czasu bo nie wolno? No chyba zadna matka nie jest az tak rygorystyczna...
    Niespełna roczne dziecko samo nie domaga się słodyczy. Bo ich nie potrzebuje. Rodzic zazwyczaj sam daje dziecku słodycze zupełnie bez powodu, ot tak, żeby spróbowało. Po co? Do słodyczy bardzo szybko dziecko się przyzwyczaja a niestety konsekwencje jedzenia słodyczy w tak młodym wieku są straszne i nie warte tej kostki czekolady. 99% dzieci w Polsce ma próchnicę (a coraz częstsza jest otyłość) i świeci czarnymi zębami już w żłobku. Próchnica z mleczaków przenosi się automatycznie na zęby stałe. Fundujemy dzieciom niepotrzebne borowania u dentysty i dzięki nam często wstydzą się uśmiechać. Nie musimy też jeśc słodyczy przy dziecku, żeby nie kusić go niepotrzebnie. Czekoladki możemy zostawić na wieczór kiedy dziecko śpi. Okres do 3 roku życia jest okresem NAJWAZNIEJSZYM w całym naszym życiu. To wtedy rodzą się nasze upodobania kulinarne i to ten okres decyduje czy w późniejszym wieku wybierzemy jabłko na deser czy snickersa. A już czekolada oblepiająca zęby jest dla mnie nie do zaakceptowania, podobnie jak gumy i wszystko co się do zębów przykleja. Nawet soki powinno się podawać przez słomkę, żeby fruktoza miała jak najmniejszy kontakt z małymi ząbkami. Słodyczom w tak młodym wieku mówię stanowcze nie, a i w późniejszym będę dozować. I niech nikt mi nie mówi, że od jednej kostki czekolady raz na jakiś czas nic się nie stanie bo gdyby tak było to statystyki nie byłyby tak tragiczne

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: niemowlaki i słodycze?!

      A po co rocznemu dziecku slodycze -nie wystarczy slodki baban ,jabłko?
      Chcesz mamo zaimponowaś dziecku, kup mu paczke rodzynek i zdrowe i mulące,suszone morele ,czipsy jakłkowe i luz .Na kiego diabła kinder czekolade, która uczula zaraz wysypka i próchnica


      Skomentuj


        #18
        Odp: niemowlaki i słodycze?!

        Czytajac ta dluga wypowiedz czuje sie jakbym miala doczynienia z lekarzem
        Uwaga nie karmie dziecka slodyczami codziennie wyraznie stwierdzilam raz na jakis czas Chyba niepotrzebne AZ tak przekonujace wypowiedzi
        Kazdy ma prawo do swoich decyzji i swoich pogladow
        pozdrawiam

        Skomentuj


          #19
          Odp: niemowlaki i słodycze?!

          No wiesz skoro ciebie nie przekonam to może inne matki stojące przed dylematem czy czekoladę dać czy nie zdecydują, że jeszcze zaczekają z wprowadzaniem do menu słodyczy

          Skomentuj


            #20
            Odp: niemowlaki i słodycze?!

            wyczytałam ostatnio
            Czekolada i słodycze zjedzone na pusty zoładek zamiast własciwego posiłku powoduja u dziecka ogromny wzrost cukru. W ciagu 10-15 minut dziecko dostaje zastrzyk energi i do działania przystępuje insulina ktora ma za zadanie sprowadzic na własciwy poziom cukier w organizmie dziecka. Po ok 30 minutach dziecko przezywa dramatyczny spadek poziomu cukru we krwi-poziom jest nizzszy niz przed zjedzeniem słodyczy.Moze to powodowac hypoglikemię, ktora z kolei prowadzi do powstawania agresji, leku i nadpobudliwosci, ktorej przejawem moze byc np.skakanie po meblach.


            Skomentuj


              #21
              Odp: niemowlaki i słodycze?!

              ja mam postanowienie, że mojej Mai żadnych słodyczy nie dam przynajmniej do 2 roku życia, a i wtedy jak cos to jakieś zdrowe

              Skomentuj


                #22
                Odp: niemowlaki i słodycze?!

                Anusia im starsze tym gorzej znosi nadmiar cukru ja od jakiegoś czasu od kad przeczytałam książkę Mądrzy Rodzice naprawdęograniczylam slodycze jest poprawa i nawet na ich brak reaguje dość normalnie lizak dziennie jest wystarczający


                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: niemowlaki i słodycze?!

                  Napisane przez koliberek71 Pokaż wiadomość
                  Anusia im starsze tym gorzej znosi nadmiar cukru ja od jakiegoś czasu od kad przeczytałam książkę Mądrzy Rodzice naprawdęograniczylam slodycze jest poprawa i nawet na ich brak reaguje dość normalnie lizak dziennie jest wystarczający
                  Zgadzam się.
                  Grunt to nie przyzwyczajać zbytnio do słodyczy. Moja Maja zadowala się narazie owocami.



                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: niemowlaki i słodycze?!

                    No a sezon na truskawkę tuz tuz...jogurciki ,koktajle...mniam


                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: niemowlaki i słodycze?!

                      Napisane przez koliberek71 Pokaż wiadomość
                      No a sezon na truskawkę tuz tuz...jogurciki ,koktajle...mniam
                      Mmmm...to mi narobiłaś smaka. Ja bardziej od truskawek wolę czereśnie i wiśnie.



                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: niemowlaki i słodycze?!

                        pomarzyc dobra rzecz


                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: niemowlaki i słodycze?!

                          ...i nie zakazana ! więc marzę ile wlezie



                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: niemowlaki i słodycze?!

                            Ja swojemu dziecku również nie dawałam długo słodyczy, a juz teraz jak podrosło to zawsze dostaje ode mnie do szkoły lizaki albo cukierki, ale nie takie zwykłe tylko z naturalnym sokiem z owoców i bez barwników. Wszystkie mamy powinny kupować takie http://www.argo.net.pl/pl-PL/lizaki_klasyczne.html słodycze swoim dzieciom

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: niemowlaki i słodycze?!

                              tylko, że one nadal zawierają cukier, więc zęby się psują, dzieci tyją itp. lepiej już chyba kupić zdrowe lizaki z ksylitolem, które zapobiegają próchnicy, dostarczają witamin itd. Tutaj można o nich poczytać: http://www.edziecko.pl/edziecko/1,81...sylitolem.html

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: niemowlaki i słodycze?!

                                Ale fajny ten lizak, bez cukru i z pozytywną opinią Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Musze chyba kupić, będę spokojniejsza bo już sama nie wiem jak zabierać im te słodycze..

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X