Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Rozrywka, pogaduchy
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Rozrywka, pogaduchy Humor, zabawy, codzienne sprawy...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-08-2019, 13:14
slonecznamama slonecznamama jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
slonecznamama.polki.pl

Domyślnie Odp: Jaki dom zbudować?

Korzystaliście z usług geodety, czy zawsze jest potrzebna taka konsultacja? Jakie są koszty, na co warto zwrócić uwagę przy współpracy? Jak sprawdzić kompetencje? Mój brat pokazał mi wpis o geodetach https://hotmoney.pl/ile-kosztuje-geo...s-budowy-domu/ taki ogólny. Przydałaby mi się opinia kogoś, kto już jest w trakcie budowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-08-2019, 13:28
iamklaudka iamklaudka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
iamklaudka.polki.pl

Ja się zastanawiam nad budową, ale domu szkieletowego. Co o tym sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-2019, 19:04
pinga pinga jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
pinga.polki.pl

Ja jestem świeżo po wprowadzeniu, tzn w sumie rok po zakończeniu budowy. Dla mie to cały czas świeża sprawa bo wykończenie robiliśmy w międzyczasie, gdyż nie było gdzie mieszkać Ja mogę Ci doradzić, byś nie żałowała na fachowców. Na prawdę dobrych fachowców ze świecą szukać, a od nich zależy ile Twój dom będzie stał tak na prawdę, no i od materiałów też. Nie żaluj na materiały i postaw tak samo na dobre okna. Dużo osób bagatelizuje tą sprawę ale wybór okien jest mega ważny. Ja mam okna PCV z Oknoplast - są to okna jakości premium, doskonała izolacja przez warunkami atmosferycznymi i przed hałasem, czego się nie spodziewałam. Wiadomo część dźwięków dociera do domu ale generalnie w domu jest ciepło i cicho. Kolejna sprawa, nie bierzcie fachowców po znajomości tylko dobre firmy, specjalizujące się w danej dziedzinie. To tyle ode mnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-08-2019, 16:15
KonradSkal KonradSkal jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
KonradSkal.polki.pl

Wczoraj zamontowałem w kuchni drzwi przesuwne. Myślałem nad tym jakie prowadnice zastosować. Zamontowałem prowadnice kulkowe. Znajomy mi powiedział, że są to najbardziej uniwersalne prowadnice na rynku. Ciekawy jestem jak będą się sprawować w moim przypadku Drzwi już trochę wiszą więc chyba jest dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-08-2019, 17:04
MoniaAleks MoniaAleks jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
MoniaAleks.polki.pl

My budując dom zdecydowaliśmy się na ekologiczne rozwiązania. Na przykład kupiliśmy panele fotowoltaiczne od Oze-Biomar. Rewelacja, myślę ogólnie, że w fotowoltaikę warto inwestować
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-09-2019, 11:29
happypuppy happypuppy jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
happypuppy.polki.pl

A czy projekt już masz? Jeśli nie to koniecznie zajrzyj na stronę https://zarzycki-konstrukcje.pl/. Firma ta wykonuje zarówno projekty domów mieszkalnych, jak i budynków przemysłowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-09-2019, 11:31
Marysia7878 Marysia7878 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Marysia7878.polki.pl

Witam, niedawno odebrałam swój dom od dewelopera i teraz zalezy i a dobrym projekcie. Jeśli chodzi o okna to pomyślałam o żaluzjach zewnętrznych, szczególnie do pokoju dzieci jako ochrona przed słońcem./ Co sadzici eo tych https://grako.pl/kat/do-domu/rolety-...nkcja-zaluzji/ ? Będę wdzięczna za opinie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-09-2019, 19:41
dzieckolasu dzieckolasu jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dzieckolasu.polki.pl

Jeśli chodzi o budowę domu, to musicie wziąć pod uwagę wasze osobiste preferencje i styl. Ja mogę tylko zaproponować mobilne ściany, które robią się coraz bardziej popularne. Tutaj : http://abopart.pl/sciany-mobilne-abopart-abo100/ możesz poczytać na ten temat i zgłębić wiedzę w tej kwestii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-09-2019, 12:52
Malgorzata31p Malgorzata31p jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Malgorzata31p.polki.pl

My mieliśmy podobny problem, lecz w finale skorzystaliśmy z biura projektowego http://biuro-kreon.pl, które dysponowało świetnym projektem. Wybraliśmy dom parterowy, bo o takim dawno marzyłam. W przyszłości rodzina się powiększy więc miejsce już szykujemy. W domu wybraliśmy miejsce na kominek i dwa garaże. Moim zdaniem warto postawić na projekt jednoelewacyjny, gdyż wszystko co potrzeba jest na jednym piętrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-09-2019, 15:59
ddd333 ddd333 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ddd333.polki.pl

Tak, faktycznie - projekt to bardzo ważny element przy budowie domu. Dlatego trzeba go dokładnie przemyśleć i świadomie podjąć decyzję. Warto zajrzeć na stronę https://www.domywstylu.pl/, gdzie znajdziecie bardzo duży wybór różnych projektów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania