Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 31-03-2015, 18:10
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Domyślnie Odp: zioła na dobre trawienie

w prawdzie nie jest to zioło ale na dobre trawienie bardzo dobrze wpływa cynamon. Można go podawać już chyba po 7 miesiącu.
Nieprzeczytane 31-03-2015, 22:42
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

[quote=perpetua88;367223]jestem przeciwniczką granulowanych herbat. Y mnie na półce w kuchni króluja liściaste zazwyczaj herbaty od ziołowych, po czerwona, zielona. Ogląałam etykiety herbatek granulowanych dla dzieci- jak zobaczyłam ile tam cukru to zwątpiłam. Herbatki takie w saszetkach np. z hippa nie miały w składzie cukru, a tak to większość cukier, cukier....Na szczęscie córka z mama lubi pić razem np. herbatę z dzikiej róży, mięte itd[/QUOTE
Te granulowane to sam cukier i chemia. Ja również wole liściaste, ale dla dziecka wybieram ekspresowe. Teraz Zuzia jak chce herbatkę to zawsze sama sobie wybiera, najcześciej są to herbatki ziołowe
Nieprzeczytane 01-04-2015, 05:40
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów

Cytat:
Napisał perpetua88 Zobacz post
jestem przeciwniczką granulowanych herbat. Y mnie na półce w kuchni króluja liściaste zazwyczaj herbaty od ziołowych, po czerwona, zielona. Ogląałam etykiety herbatek granulowanych dla dzieci- jak zobaczyłam ile tam cukru to zwątpiłam. Herbatki takie w saszetkach np. z hippa nie miały w składzie cukru, a tak to większość cukier, cukier....Na szczęscie córka z mama lubi pić razem np. herbatę z dzikiej róży, mięte itd

ja tych grantulowany nie stosowalam przewaznie bo wlasnie ten cukier mnie draznił, tez herbatki humana nie zawierają cukru - tylko ciezko je znaleźć przynajmniej u mnie ;/, a moja Zosia lubi tez takie jak mama czyli mieta, różą, zielona tez sprobuje, a tak to duze ilosci wody pije
Nieprzeczytane 01-04-2015, 09:10
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

ja też unikałam tych granulowanych ale kiedyś kupiłam i czasem gdy skończyły mi się soczki to podawałam synkowi. Niestety od pewnego czasu zmagamy się z AZS i zauważyłam że po herbatce granulowanej plamy na skórze stają się bardziej czerwone uważam że to może być wina konserwantów tam zawartych
Nieprzeczytane 17-04-2015, 08:34
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

A te herbatki koperkowe też były polecane na dobre trawienie. Z cynamonem to różnie słyszałam, bo ja słyszałam, ze on znów wstrzymuje kupy i jest dobry przy biegunkach.
Nieprzeczytane 28-02-2016, 21:34
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Hm no sama już nie wiem jak to jest z tym cynamonem ale cały czas kojarzy mi się że działa na trawienie a nie na wstrzymywanie
Nieprzeczytane 02-04-2016, 17:51
harasia's Avatar
harasia harasia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
harasia.polki.pl

polecam tez mięte, kurkumę. Sa tez specjalne herbatki na dobre trawienie
Nieprzeczytane 04-04-2016, 07:42
buniaa buniaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
buniaa.polki.pl

Na dobre trawienie mięta jest bardzo dobra. A najlepiej mięta z odrobiną soku z cytryny
Nieprzeczytane 04-04-2016, 14:53
kaskafro kaskafro jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kaskafro.polki.pl

Cytat:
Napisał 27otsifem Zobacz post
i i nie bój się siemienia lnianego bo ciężarnym polecam siemię lniane szczególnie w ostatnich tygodniach ciązy
Mój prowadzący ciąże, też zalecał stosowanie siemienia lnianianego, bo od 5 miesiąca miałam straszne problemy z trawieniem, ciągle wzdęcia i inne dolegliwości....
Nieprzeczytane 05-04-2016, 08:37
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin

Zazwyczaj używamy mięty na lepsze trawienie ale też coraz więcej pozytywnych właściowości słyszę jakie ma stosowanie siemienia lnianego
Herbat granulowanych już unikam za to piję więcej herbat liściastych a tak to do popijania zazwyczaj woda czyta albo a syropem miętowym

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania