Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Porady położnej
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady położnej Położna najlepiej pomoże, objaśni i nauczy - o ciąży, porodzie i połogu dowiesz się najwięcej w tym wątku. Zadaj pytanie ekspertowi! Być może któraś z mam już borykała się z takim problemem - prosimy o doradzanie sobie wzajemnie!

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-05-2016, 11:02
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Domyślnie Odp: Strach przed drugim porodem

Nie wyobrażałam sobie porodu bez obecności mojego Męża. Jednakże nie wszystkie kobiety potrzebują towarzystwa. Moja siostra nie chciała rodzić razem z mężem bo uważała, że to by Jej w niczym nie pomogło, a wręcz przeciwnie. Każda kobieta ma inne potrzeby

Nieprzeczytane 04-05-2016, 12:02
maziaa2 maziaa2 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
maziaa2.polki.pl

Stres, obawa to absolutnie normalne reakcje, problem pojawia się gdy stres zamiast Cię mobilizować, paraliżuję Cię, nie panujesz nad sobą, czujesz że wszystko wymyka Ci się spod kontroli. Wtedy warto udać się do specjalisty np. z Kliniki Psychomedic.pl , żeby pomógł Ci uporać się z lękami bez dodatkowych wspomagaczy, które w czasie ciąży często są niepożądane.
Nieprzeczytane 04-05-2016, 14:03
emros emros jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
emros.polki.pl

Miasto: mazowieckie

Ja długo myślałam, że jak poród to absolutnie bez męża. Im bliżej było końca ciąży tym bardziej zmieniałam zdanie. I teraz uważam, że bez męża ani rusz. Zwłaszcza, że nasza polska służba zdrowia jest jaka jest...
Nieprzeczytane 04-05-2016, 16:11
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Cytat:
Napisał emros Zobacz post
Ja długo myślałam, że jak poród to absolutnie bez męża. Im bliżej było końca ciąży tym bardziej zmieniałam zdanie. I teraz uważam, że bez męża ani rusz. Zwłaszcza, że nasza polska służba zdrowia jest jaka jest...
To prawda. Wiele kobiet wypowiada się, że kiedy rodziły z mężem to personel medyczny je lepiej traktował. Dobrze, gdy jest ktoś kto wszystkiego dopilnuje i w tym chwilach zaopiekuje się nami

Nieprzeczytane 14-05-2016, 09:40
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Poród z mężem jak najbardziej. Jego pomoc jest nieoceniona, a i personel jakby bardziej się starał. A w większości przypadków jest tak, że głównie na męża można liczyć a nie na położną.
Nieprzeczytane 17-05-2016, 06:03
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Ja nie wyobrażałam sobie porodu bez Męża. Dzięki Niemu nie bałam się, czułam się bezpiecznie. Wiedziałam, że jest przy mnie ktoś kto nie pozwoli nas skrzywdzić

Nieprzeczytane 18-05-2016, 07:34
agrafka13 agrafka13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agrafka13.polki.pl

A ja rodziłam bez męża i nie wyobrażałam sobie, aby był ze mną. On sam nie chciał a ja go na siłę tam nie ciągnęłam. Jakoś wygodniej było mi jak czekał na nas w innym miejscu. Ale jak jeszcze uda mi się trafić na porodówkę to teraz bym jednak chciała, aby mąż był przy mnie. Nie wiem dlaczego, ale już teraz czuje taką potrzebę.
Nieprzeczytane 18-05-2016, 11:52
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica

No niestety traumatyczne przeżycia z pierwszego porodu mogą być zmora nie jednej mamy, ja co prawda miałam w miarę szybki poród ale bardzo bolesny i też bałam się drugiego...ale jakoś starałam się o tym nie myśleć i wymazałam pierwszy z pamięci jakoś się udało a do drugiego porodu szłam z myśleniem jak bym nigdy nie rodziła i pomogło Może trzeba o wszystkim zapomnieć i poddać się losowi...
Zapomniałam dodać, że podczas pierwszego porodu rodziłam bez męża poród zaczął się w nocy i po prostu nie zdążył dojechać natomiast teraz był ze mną i baaaaardzo mi pomógł chyba tylko jego tam słuchałam Pomoc męża jest nie do opisania
Nieprzeczytane 20-05-2016, 20:57
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Jeśli mąż sam z siebie nie chce, to najgorsze co może zrobić kobieta to zmusić go do uczestniczenia. Mój mąż nie boi się krwi ani nic, jest ratownikiem i nie ma z tym problemu, ale niektórzy są wrażliwi i nie dziwie się, że nie chcą.
Nieprzeczytane 20-05-2016, 21:46
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica

ja tez nie zmuszałam męża żeby był ze mną, nawet mi to przez myśl nie przeszło. Chciał być to byla jego decyzja i nawet przecinał pępowinę- do dziś jest z tego dumny.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania