Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niemowlę budzi się co 2 godziny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Niemowlę budzi się co 2 godziny

    Cześć, mój synek ma już prawie rok i ciągle budzi się co 2 godziny w nocy, a czasem to nawet co godzinę. I oczywiście chce do piersi. Czy powinnam mu podawać wodę zamiast mleka, żeby go odzwyczaić od takiego częstego karmienia? A może powinien więcej jeść w ciągu dnia? Chociaż wydaje mi się, że się najada (je ok. 4 posiłków + przekąski).
  •    
       

    #2
    Odp: Niemowlę budzi się co 2 godziny

    Myślę że zdecydowanie powinnaś zacząć dawać małemu wodę do picia zamiast przystawiać do piersi, roczne dziecko nie powinno już jeść w nocy, a może potrzebuje po prostu Twojej bliskości a nie jedzenia? Ja go przystawiasz do piersi to długo pije?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Niemowlę budzi się co 2 godziny

      Je ok. 10 minut, z zamkniętymi oczami i zaraz śpi dalej. Póki sama się nie położę, to odkładam go do łóżeczka po takim karmieniu, ale jak już się położę, to na karmienie biorę go do swojego łóżka i razem zasypiamy. Może to jest błąd?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Niemowlę budzi się co 2 godziny

        I czy wogóle widzisz że je czy tylko sobie ssie dla zaspokojenia potrzeby ssania ? Bo może po prostu własnie chce czuć Cię blisko siebie ? A może w dzień za mało syte posiłki ma ? Kaszkę i jakieś konkretne dania - np kanapka z węgliną

        Skomentuj


          #5
          Odp: Niemowlę budzi się co 2 godziny

          Je na pewno, bo słychać jak połyka. W dzień się najada, bo czasem wręcz odmawia zjedzenia posiłku do końca, bo już ma pełny brzuszek. Próbowałam go tylko przytulić i ponosić, ale płakał dopóki nie dostał piersi...

          Skomentuj


            #6
            Odp: Niemowlę budzi się co 2 godziny

            Przywiązany już jest, ale kurcze co 2 godziny to bardzo często. Ja myślałam ze mam źle jak moja 7 miesięc sie zna nic nie jedząca prócz cycka budzi sie 2-3 razy w nocy. Hmmm... a śpi z Wam ? Może jak byś np mu założyła na noc jakaś swoją bluzkę by czuł twój zapach moze wtedy lepiej by spał

            Skomentuj


              #7
              Odp: Niemowlę budzi się co 2 godziny

              A spróbuj jak wstanie nie kłaść się z nim, tylko na kolanach przytulić dać mu popić wody i jak zaśnie (o ile tak Ci zaśnie) odłożyć go do łóżeczka, spróbuj na początek wyeliminować co drugie dawanie piersi. Ja też miałam taki okres że mała budziła mi się co 0,5 -1 godzinę i najlepiej to by przy cycu zasypiała, ale miała wtedy gdzieś 7-8 miesięcy, nie pamiętam dokładnie, u nas dawanie wody przyniosło efekty.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Niemowlę budzi się co 2 godziny

                Tak, śpi większość nocy z nami. Patent z zapachem wypróbuję, dawanie wody też, ale obawiam się, że mały nie da się oszukać i będzie płacz, bo on w ogóle nie lubi butelki.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Niemowlę budzi się co 2 godziny

                  To faktycznie jak nie lubi butelki to duże utrudnienie, próbuj więc może w dzień dawać mu więcej picia w butelce żeby się do niej bardziej przyzwyczaił. Myślę że wszystko jest do zrobienia, musisz po prostu znaleźć na niego odpowiedni sposób, jak zaśnie Ci przy piersi to odkładaj go do łóżeczka żeby więcej czasu jednak spał w nim a nie z wami, wiem że to trudne, ja też często zasypiałam jak małą karmiłam a obiecywałam sobie że tym razem nie usnę i ja odłożę

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Niemowlę budzi się co 2 godziny

                    Ja próbowałam moją na butelke ustawić i to samo, nie chce i koniec, niby się dławi, niby krztusi - nie umie brać i tyle. Z jedzeniem to samo. A dziś uż mam cyrk znów cały czas płacze marudzi bo by cycka chciała masakra

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Niemowlę budzi się co 2 godziny

                      Ja akurat karmię butelką więc mam inną sytuację, ale moja 1,5 letnia siostrzenica bardzo często się budziła i do cyca. Jak była w szpitalu i na noc zostawał tata to obudzi się, pomarudzi i dalej śpi. Więc te pobudki to nie był głód. Jak siostra przestała karmić piersią to i mała zaczęła całe noce przesypiać. Z moimi córkami podobnie było, pobudki dopóki z piersi jadły.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Niemowlę budzi się co 2 godziny

                        Fabianek od początku budzi się w nocy nie częściej niż co 3 godziny, a od kilku dni robi sobie tylko jedną przerwę w spaniu na jedzenie. Nie wiem czy mu tak zostanie, ale myślę że tak .

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Niemowlę budzi się co 2 godziny

                          Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                          Fabianek od początku budzi się w nocy nie częściej niż co 3 godziny, a od kilku dni robi sobie tylko jedną przerwę w spaniu na jedzenie. Nie wiem czy mu tak zostanie, ale myślę że tak .
                          A ile ma Twój mały? Mój synek do pół roczku mniej więcej budził się raz w nocy na karmienie i drugi raz koło 6 a potem spał dalej ale czym jest starszy tym gorzej sypia

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Niemowlę budzi się co 2 godziny

                            [QUOTE=pradip;364997]A ile ma Twój mały? Mój synek do pół roczku mniej więcej budził się raz w nocy na karmienie i drugi raz koło 6 a potem spał dalej ale czym jest starszy tym gorzej sypia [/QUOTE

                            Rano coraz szybciej robi się widno i przez to dzieci też szybciej się budzą.
                            Fabianek 27 skończy 3 miesiące. A jak twój synek ma na imię?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Niemowlę budzi się co 2 godziny

                              Faktycznie im szybciej robi się widno za oknem tym dzieci szybciej się budzą. Ja już na wiosne i lato szykuję zakup nowych zasłonek które rozwiążą ten problem za mnie i będziemy mogli sobie odrobine dłuzej pospac mam nadzieję, że dłużej hehe

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X