Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki dom zbudować?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Jaki dom zbudować?

    Dom to moje marzenie W myślach już go urządzam i wiem dokładnie co chciałabym tam mieć na pewno zmywarkę taką jak widziałam na mixmedia , Jest naprawdę świetna i z wyglądu i ennergooszczędna i wiadomo, ze zużyje mniej wody niż przy zmywaniu ręcznym
    Last edited by gagatka; 08-07-2020, 15:01. Powód: link

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Jaki dom zbudować?

      Też marzę o tym by zbudować dom, ale obecnie muszę iść na "tatwiznę" i kupuję mieszkanie. Jest to o wiele tańsza inwestycja. Ładne mieszkanka widziałam na vivainvest.pl znajoma poleciła tę stronę bo ostatnio też się rozglądała. Wiem, że przy budowie domu jest więcej formalności niż przy zakupie mieszkania, i wiadomo, ze budowa znacznie dłuższa.
      Last edited by gagatka; 08-07-2020, 15:02. Powód: link

      Skomentuj


        #18
        Odp: Jaki dom zbudować?

        Ja też marzę o domu, mam nadzieję, ze kiedyś uda mi się z bloku wyprowadzić

        Skomentuj


          #19
          Odp: Jaki dom zbudować?

          Ja też marzyłam i teraz to marzenie spełniam. Teraz dach kładziemy.......... Może się uda w tym roku zamieszkać. Ogień w kominku na Boże Narodzenie

          Skomentuj


            #20
            Odp: Jaki dom zbudować?

            kjempka u Ciebie bliżej niż dalej u nas dopiero ławy zalane ale coś sie dzieje w kierunku marzenia o własnym domku więc człowiek jakoś szczęśliwszy

            Skomentuj


              #21
              Odp: Jaki dom zbudować?

              każda rzecz cieszy co zrobiona w domu jest czy mury postawione czy dach to takie kolejne kroki do zbliżającego się do naszego własnego gniazdka Mnie czasem przerażało to pieniądze się wkłada a nic nie widać Teraz jakoś inaczej wygląda ale postawić to jeszcze nie problem Dokończyć w środku to jest dopiero skarbonka

              Skomentuj


                #22
                Odp: Jaki dom zbudować?

                ja ciesze sie nawet z ław a mąż to też jakis weselszy i lepszy humor, nio niestety cały dom to skarbonka bez dna ale kazdy etap zbliza do zamieszkana

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Jaki dom zbudować?

                  To bardzo fajnie, że tak dobrze wam idzie

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Jaki dom zbudować?

                    Powiem Wam ,ze czasami wręcz lepiej jest kupić gotowy dom a nie budowac. Budowa to bardzo duże przedsięwzięcie. Kosztuje dużo pieniędzy ale również naszego czasu oraz nerwów jakie musimy poświęcić na wybudowanie .

                    Odsyłam obecnie do strony, na ktorej można sobie przejrzeć domy jakie są na sprzedaż w Warszawie oraz okolicach
                    obecnie osiedle rozbudowuje sie na Białołęce.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Jaki dom zbudować?

                      Rada od osoby, która właśnie buduje dom - dajcie sobie spokój, lepiej kupcie już gotowy Budowa tak absorbuje człowieka, że czasami śpi się po 4 - 5 godzin. Niby buduje go ekipa, ale wszystkiego musisz dopilnować, bo jak nie stoisz komuś za plecami, to nagle się okazuje, że cementu nagle brakło i wszyscy siedzą, albo płytki nierówno położone, a to znów ktoś kable źle położył i trzeba kuć. Człowiek się tylko wkurza i nic więcej.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Jaki dom zbudować?

                        Niby tak ale kupno gotowego domu to również bardzo duża inwestycja. Tak naprawdę to nie stać na to wielu osób. Sama zastanawiałam się nad tą opcją ale zrezygnowałam bo uznałam,że jednak lepiej bedzie wybudować. Wiele osob nie wie ale program dopłat Mieszkanie dla Młodych obejmuje również budowę domu. Jest pewna różnica w dofinansowaniu bo w programie oddają nam vat.
                        Last edited by gagatka; 08-07-2020, 15:04. Powód: link - reklama

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Jaki dom zbudować?

                          Nie ma tu gotowego przepisu. Jak dla mnie najlepszy dom to taki, w którym będziemy czuli się dobrze
                          No i taki, na jaki nas stać. Warto kombinować, wybierać projekty w ramach programu Mieszkanie dla młodych. Nie ma sensu budować rezydencji, jeśli raty kredytu mają nas potem zjeść.
                          Last edited by gagatka; 08-07-2020, 15:05. Powód: link - reklama

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Jaki dom zbudować?

                            My planujemy budowę domu energooszczędnego i ekologicznego. Znalazłam systemy fotowoltaiczne na quercu chyba w nie zainwestuję. Chcemy mieć własny prąd i ciepło dlatego takie instalacje chodzą nam po głowach. Mąż od dawna interesuje się odnawialnymi źródłami energii i to jego pomysł.
                            Last edited by gagatka; 08-07-2020, 15:13. Powód: link

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Jaki dom zbudować?

                              Budowa domu to faktycznie sporo nerwów i wydatków. My postawiliśmy na dom pasywny i nie narzekamy, wiemy, że większy wydatek na początku = tańsza eksploatacja.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Jaki dom zbudować?

                                Dom pasywny? Brzmi świetnie. Jak duży?

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X