Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dieta po usunięciu woreczka żółciowego a karmienie piersią

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    dieta po usunięciu woreczka żółciowego a karmienie piersią

    3 tygodnie temu miałam usunięty laparoskopowy woreczek żółciowy. Od tamtego czasu mam przestrzegać diety wątrobowej- niskotłuszczowej. Nie ma w niej moim zdaniem zbyt rozmaitych produktów, które mogę jeść, np. na śniadanie czy na kolację jem bułki z i tu wymienię co jadam: ser biały, wędliny, dżem i pomidory. A na obiady to różne zupy, dania mączne typu kopytka, pierogi itd. z mięsa kurczak gotowany lub pieczony w piekarniku. Teraz moje pytanie brzmi czy takie odżywianie się przeze mnie dostarcza dziecku niezbędnych składników odżywczych, witamin, minerałów? Bo mam wrażenie, że od jakiegoś czasu (3- 4 dni) moja 1,5 miesięczna córka się nie najda a bardzo chciałabym ją dalej karmić piersią. Bardzo proszę o poradę
  •    
       

    #2
    Odp: dieta po usunięciu woreczka żółciowego a karmienie piersią

    Dieta po usunięciu pęcherzyka żółciowego powinna być łatwostrawna i ograniczać tłuszcze, co wiąże się w wyeliminowanie niektórych produktów z diety. Nie oznacza to jednak, że dieta musi być niedoborowa w składniki odżywcze. Odpowiednie zbilansowanie posiłków pokryje zarówno Pani zapotrzebowanie na składniki odżywcze, jak i karmionej piersią córeczki.

    Po zabiegu chirurgicznym przez kilka tygodni (5 – 7) należy wykluczyć z diety:
    # produkty wzdymające
    - warzywa kapustne (kapusta, brukselka, kalafior, brokuł, kalarepa)
    - warzywa cebulowe (cebula, czosnek, por)
    - warzywa strączkowe (groch, fasola, soja, soczewica)
    # tłusty nabiał (śmietana, sery żółte, tłuste twarogi)
    # tłuste mięsa (wieprzowina, baranina, kaczka, boczek)
    # produkty zbożowe z pełnego przemiału np. chleb razowy
    # ostre przyprawy
    # kawę, mocną herbatę, napoje gazowane
    # słodycze
    # potrawy smażone i wędzone

    Po zabiegu natomiast zalecane są:
    # chude mięsa (nabiał bez skóry, wołowina, cielęcina, królik)
    # ryby (dorsz, pstrąg, szczupak, sola, lin)
    # chudy nabiał (jogurty naturalne, kefiry, maślanki)
    # masło
    # oleje roślinne spożywane na zimno (oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany)
    # pieczywo jasne, mieszane i typu Graham
    # warzywa młode:
    - gotowane: ziemniaki, marchew, buraki, dynia, szpinak, fasolka szparagowa
    - surowe: cykoria, sałata, pomidor, marchew (starta)
    # dobrze dojrzałe owoce bez skórki i pestek: jabłka, morele, brzoskwinie, pomarańcze
    # woda niegazowana, słaba herbata czarna, herbata zielona, herbaty owocowe, kawa zbożowa, soki owocowe i warzywne

    Pani dieta jest za mało urozmaicona i może być niedoborowa w witaminy i składniki mineralne. Proszę wprowadzić wymienione przeze mnie produkty dozwolone. Należy to jednak robić stopniowo i małymi porcjami, aby nie zaszkodziły Pani i córeczce.

    W okresie karmienia piersią bardzo ważnym składnikiem dla rozwijającego się dziecka są kwasy tłuszczowe omega-3, a ich źródłem są ryby oraz oleje roślinne. Proszę wprowadzić do swojej diety ryby z listy produktów zalecanych oraz oleje jako dodatek np. do sałatek oraz gotowanych warzyw. Może też Pani urozmaicić dietę małymi porcjami bardziej tłustych ryb, szczególnie bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3, są to – łosoś, makrela, śledź. Ryby należy spożywać 2-3 razy w tygodniu.
    Dyplomowany Dietetyk
    Yánsè Poradnia dietetyczna

    Zapraszam na nasze strony!
    www.yanse.waw.pl
    Facebook

    Skomentuj


      #3
      Odp: dieta po usunięciu woreczka żółciowego a karmienie piersią

      Bardzo mi pomogłeś
      run 3 online

      Skomentuj


        #4
        Odp: dieta po usunięciu woreczka żółciowego a karmienie piersią

        tak naprawdę szukam składników, które łatwo znaleźć. bardzo mi pomogłeś. dziękuję.
        Comment choisir son chaise gamer ?

        Skomentuj


          #5
          Odp: dieta po usunięciu woreczka żółciowego a karmienie piersią

          Ludzie wokół mnie, którzy przeszli operację pęcherzyka żółciowego i nigdy nie widziałem, żeby stosowali jakąkolwiek dietę.

          basketballlegends

          Skomentuj

                 
          Working...
          X