Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Taka jestem"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Konkurs "Taka jestem"

    a ja słoniem!! ponieważ nie muszę dużo się napracować aby nim być (moje kilogramy same mówią za siebie), wszyscy schodzą mi z drogi, i jestem w centrum uwagi ze względu na swoje gabaryty

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Konkurs "Taka jestem"

      Chciałabym być orłem, ponieważ jest to symbol wolności, a ja kocham być wolna i niezależna. Cudownie jest tak, jak ten majestatyczny ptak szybować w powietrzu i przemierzać bezkres nieba oraz móc z góry podziwiać piękny świat. JAk orzeł jestem jednostką niezależną i nie poddawaną żadnym manipulacjom. To jak postępuję wynika tylko i wyłącznie z kodeksu moich żelaznych zasad, zgodnych z porywami mojego serca i moim sumieniem. Tak, na pewno jako orzeł czułabym się szczęśliwa i spełniona.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Konkurs "Taka jestem"

        Ja chcialabym byc kotem. Zazdroszcze mojemu kocurowi, ktory calymi dniami wygrzewa sie w ciepelku, zajada kocie chrupki, a jak chce by go podrapac po grzbiecie to ma od tego ludzi, czyli nas. To jest zycie!!!!

        Skomentuj


          #19
          Odp: Konkurs "Taka jestem"

          Jeżeli miałabym wybierac, chciałabym byc kotem.
          Koty są niezależne, mają swoje ścieżki do których nie ma nikt dostępu.
          Poza tym są bardzo miłe i czułe

          Skomentuj


            #20
            Odp: Konkurs "Taka jestem"

            Z przyjemnoscią zmieniłabym się na pewien czas w konia, ale takiego dzikiego, wolnego mustanga przemierzajacego niezmierzone stepy. Te przepiękne i mądre zwierzęta fascynuja mnie od dzieciństwa: ich czujne oczy, bujne grzywy rozwiewane przez wiatr, silne nogi. Koń to dla mnie synonim mocy i delikatnosci w jednym. Absolutnie nie boję się tych zwierząt, ponieważ mają w sobie coś takiego, co...upodabnia je do człowieka: taką niewypowiedzianą wrażliwość, która sprawia, że chce sie je dotknąć i przytulić twarz do takiego ciepłego, końskiego boku...


            Skomentuj


              #21
              Odp: Konkurs "Taka jestem"

              chciałabym być psem : bo pies zawsze kocha bezgranicznie i zawsze czuje się dobrze byle z kimś kogo kocha
              chciałabym być też trochę kotem: bo kot to indywidualista - chodzi swoimi ścieżkami i niczym się nie przejmuje
              fajnie by było być lwem - budzić respekt, mieć w sobie poczucie władzy, siły
              ......... no ale nie da się być tym wszystkim naraz więc : chciałabym być papugą - piękną, kolorową (bo uwielbiam kolory) - móc latać i patrzeć na wszystko z góry - z dystansem - a jak mnie ktoś wkurzy to go dziobnę w pupę







              Skomentuj


                #22
                Odp: Konkurs "Taka jestem"

                Jakim zwierzęciem chciałabym być?
                Silnym- żeby inne zwierzęta nie stanowiły dla mnie zagrożenia.
                Nie zagrożonym wyginięciem - żeby człowiek nie chciał za wszelką cenę zamknąć mnie w klatce.
                Lądowym- żeby nie ograniczało mnie występowanie mórz, rzek i oceanów.
                Chciałabym być orłem- wznosić się z taką łatwością do góry i móc podziwiać widoki naturalnych środowisk, które niestety stają się coraz rzadsze.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Konkurs "Taka jestem"

                  Najbardziej chciałabym być kangurem, a właściwie kangurzycą!
                  Swoje kochane maleństwo miałabym wtedy ciągle przy sobie, w wielkiej torbie (która zawsze byłaby modna). Mieszkałabym sobie z rodzinką w Australii i zajadała się roślinkami! Kangury są najbardziej aktywne w nocy co jak najbardziej mi odpowiada, a gdyby tylko mój partner próbował zwiać to nie ma szans bo swoimi wielkimi skokami dopadłabym go od razu!

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Konkurs "Taka jestem"

                    Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Po namyśle dochodzę do wniosku, że chciałabym być ptakiem a konkretnie bocianem białym. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jako ptak symbolizuje wolność. Pomimo tego przywiązuje się jednak do swojego gniazda, wraca zawsze na "stare śmieci". Bociany to rodzinne ptaki, przywiązują się również do swojego partnera, troszczą o potomstwo. Oprócz tego jest to ptak głęboko zakorzeniony w kulturze, wierzeniach słowiańskich- ptak który przynosi dzieci. Także w wierzeniach greckich poświęcony bogini Herze, opiekujący się karmiącymi matkami. Bocian to jest to Idealne połączenie wolności i życia rodzinnego, obecny w kulturze, uważany za tego, który przynosi szczęście. A dodatkowo te jego coroczne podróże, ileż on zwiedzaNo i oczywiście kojarzy mi się z ulubioną bajką Smerfami- to na jego skrzydłach podróżował Papa Smerf

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Konkurs "Taka jestem"

                      Nie widzę siebie w roli innego zwierzęcia, jak niedźwiedzia. Potężnego, z pozoru groźnego, lecz o wielkim i dobrym sercu. Miałabym puszyste futerko, do którego przytulałby się mój mały niedźwiadek. Opiekowałabym się moim maleństwem, broniła przed wszelkim niebezpieczeństwem kryjącym się w lesie. Tak samo jak robię to właśnie teraz. Czyż nie bronimy swoich dzieci przed zagrożeniami ze strony świata? Niedźwiedzie ujmują mnie właśnie troską o swoje potomstwo. A, że kocham spać, zimą wraz ze swoją niedźwiedzią rodziną, zapadałbym w zimowy sen i spała, aż obudziłyby mnie pierwsze promyki słońca, zwiastujące wiosnę.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Konkurs "Taka jestem"

                        Często ludzie chcą być wolni jak ptaki lub długowieczni jak słonie. Niestety różnie często są uparci jak osły i leniwi jak mopsy. Ja chciałabym być chomikiem. Miałabym może krótkie, ale za to pełne emocji życie. Wszyscy by mnie lubili i zachwycali się moimi małymi czarnymi oczkami oraz słodkim pyszczkiem. Nosiliby mnie na rękach, głaskali po grzbiecie i obserwowali jak sobie maszerują po kanapie lub podłodze. Mogłabym jeść smakołyki, huśtać się na huśtawce i spać nawet w ciągu dnia. Miałabym swój domek z doniczki i toaletę ze słoika. Życie byłoby cudne!

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Konkurs "Taka jestem"

                          Być jak łabędź

                          Chciałabym jak łabędź być,
                          Blaskiem białych piór wciąż lśnić.
                          Zmieniającą się dookoła przyrodę obserwować,
                          Pogląd, że łabędź to ptak zacny kreować.
                          Po tafli wody sobie pływać,
                          Uznanie przechodniów zdobywać.

                          Jest to piękny, dumny , pewny siebie ptak.
                          Chciałabym być jak on... bo tej pewności mi brak.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Konkurs "Taka jestem"

                            Chciałabym być jak gołąb pocztowy,
                            On żywot ma odlotowy,
                            Umie latać w przestworzach,
                            Może latać po morzach,
                            Wszędzie szybko się znajduje,
                            Jak skrzydłami powachluje,
                            Gołąb nigdy sam nie zostanie,
                            Choćby nie wiem co się stanie,
                            Wszystkie gołębie to przyjaciele,
                            W świątek, piątek czy niedziele,
                            A najlepsze z jego życia,
                            To możliwość kurierem bycia,
                            Mogłabym ludziom list roznosić,
                            I nikt nie musiałby się mnie prosić,
                            Z miłą chęcią bym po kraju latała,
                            I te wszystkie listy rozprowadzała!
                            A Wy pieski nie obraźcie się proszę,
                            Że ja o gołębiach tu się obnoszę,
                            Film z chęcią bym obejrzała,
                            Ale pieskami bym być nie chciała!

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Konkurs "Taka jestem"

                              Chciałabym być dziką wiewiórką - rudzielcem w parku, spędzającym mnóstwo czasu w koronach drzew i wśród wysokich gałęzi krzewów, którą można zobaczyć wyłącznie przypadkiem. Fajnie byłoby być rudym stworzonkiem z białym brzuszkiem i puszystym ogonem zgrabnie chwytającym orzeszek. Trudno nie ulec urokowi wiewiórki, gdy ta rozgląda się wokół siebie, a potem szybko wykopuje dołek i wkłada do niego swój przysmak. Następnie osłonięta kitą niczym parasolem - pieczołowicie zasypuje miejsce i rozgląda się za kolejnym orzeszkiem. Z rudej Baśki mam jedno - już po miesiącu nie pamiętam co gdzie ukryłam - ale od czego ma się jeszcze oczy i nos.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Konkurs "Taka jestem"

                                Najbardziej chciałabym być kotkiem. Prawdopodobnie dlatego, że mam trochę do niego podobny charakter Często chadzam swoją drogą nie patrząc na to co inni o tym sądzą; nie lubię być sterowana przez innych. Poza tym zawsze jako dziecko marzyłam o możliwości wspięcia się na sam szczyt drzewa, udało mi się dostać może najwyżej wejść na 2-3 m nad ziemią. Marzenia dziecka często pozostają na lata i ujawniają się pod wpływem różnych bodźców. Dla mnie takim właśnie jest drzewo, na którym bawiłam się z braćmi jako dziecko, często gdy patrzę na nie przez okno, widzę na nim moje kotki, które chyba odwiedziły już każdą gałązkę Inny powód może być związany z tym, że od zawsze miałam do czynienia z tymi zwierzątkami. Rodzice przygarnęli kiedyś dwa dachowce, bo mama boi się myszy, a nieopodal domu znajdowało się pole, dziś już go nie ma, ale kotki zostały. Były różne lata, raz mieliśmy ich więcej, a raz mniej. Zawsze były gdzieś w pobliżu. Chciałabym być właśnie kotem, bo z moich obserwacji wynika, że ich życie jest spokojne, ciekawe, dostarczające niezapomnianych wrażeń

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X