Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Waga dziecka a wskazania do CC....???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

    No to faktycznie szybko rosła Twoja córeczka, moja ma 5 mies i waży teraz 9,500 więc też malutka nie jest No i nosić już ciężko... na szczęście coraz chętniej leży na kocyku i kręci się we wszystkie strony

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

      ja pierwszą córkę urodziłam naturalnie a miala 4270 a drugą 4370 przez cc, bo tętno zanikało, ale też miałam rodzić naturalnie... dopiero później słyszałąm, że powyżej 4kg to cc, ale nie wiem gdzie tak robią, bynajmniej nie w Ostrowie Wlkp.

      dziewczęta jak któraś jeszcze jest to niech zagłosuje http://www.rossnet.pl/konkursy/galer...trixId=9900005 zdjęcie nr 105
      z góry dziękujemy!!!




      Skomentuj


        #33
        Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

        Moj termin jest juz blisko w sumie i jak czytam własnie o takich przypadkach i problemach jak u Ciebie to mi sie słabo robi. Ci lekarze zamiast nam paciętkom podawać znieczulenie to chyba sami biorą i dlatego potem z takim znieczulonym dupkiem czlowiek ma wątpliwy zaszczyt.
        Życzę Ci zeby wszystko wróciło do normy chociaz tej cielesnej bo w glowie i tak zostanie.
        pozdrawiam

        Skomentuj


          #34
          Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

          Witam

          Moje drugie dziecko ważyło 4150, długość 59 cm, obwód główki 34 cm. Urodziłam naturalnie choć miałam obawy czy dam radę bo jestem drobną i szczupłą osobą. Obawiałam się że podczas porodu duże dziecko może utknąć w kanale rodnym ale byłam bardzo zdeterminowana zeby urodzić naturalnie, nie chciałam cesarki. W okresie ciąży, jakieś 3 miesiące przed porodem gimnastykowałam się żeby poród był szybszy i łatwiejszy i może podziałało bo II faza porodu trwała zaledwie 20 minut. Jak już główka dziecka wyszła to z resztą nie było problemów i nawet nie czułam że rodzę takiego dużego bobasa. Myślę że warto zapytać lekarza o wymiary główki i klatki piersiowej przed porodem.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

            Ja nie miałam 4 kilogramowego dziecka(ale prawie) i mój synek kwalifikował się na cesarkę z wielu innych względów,, oczywiście mi jej nie zrobili, bo liczyli ka kopertę

            Skomentuj


              #36
              Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

              Mój synek miał 3, 840 kg i miał obwód główki 37 cm czyli bardzo dużo, ale lekarz stwierdził najwyżej pani popeka. No ale tak czy tak skończyło się cesarskim cięciem siła wyższa,

              Skomentuj


                #37
                Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

                Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
                Mój synek miał 3, 840 kg i miał obwód główki 37 cm czyli bardzo dużo, ale lekarz stwierdził najwyżej pani popeka. No ale tak czy tak skończyło się cesarskim cięciem siła wyższa,
                Co za durny lekarz, najwyżej pani popęka. Co za komentarz.
                Chyba powyżej 4 kg to już jest wskazanie do cięcia. Ale to lekarz indywidualnie musi ocenić.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Waga dziecka a wskazania do CC....???

                  Ja słyszałam, że w przypadku pierwszej ciąży cesarkę robi się w przypadku wagi powyżej 4,5 kg. W kolejnych ciążach ten próg się ponoć podnosi, ale nie pamiętam do jakich wartości.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X